YURTHABER

Antalya'da esnaf ile ünlü markaların avukatları arasında "taklit ürün" gerginliği

Antalya'da esnaf ile ünlü markaların avukatları arasında "taklit ürün" gerginliği

Antalya'nın Serik ilçesinde esnaf ile ünlü markaların avukatları arasında "taklit ürün" satışı nedeniyle gerginlik yaşandı.

Belek Turizm Merkezi'ne gelen ünlü tekstil markalarının avukatları, bazı iş yerlerinden daha önce tespiti yapılan ürünleri almak istedi.

Esnafın duruma tepki göstermesi üzerine taraflar arasında gerginlik yaşandı. Polis ekipleri, bölgede güvenlik önlemi aldı.

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, Pazarcılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mevlüt Akıllı ile Serik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran, esnafla görüşerek gerginliğin büyümesini önledi.

Görüşmenin ardından kalabalık dağıldı.

Savaş, gazetecilere, yapılan işlemin yeni bir uygulama olmadığını söyledi.

Avukatların daha önce tutulan tutanaklar doğrultusunda yediemine teslim edilen ürünleri almak için geldiklerini belirten Savaş, "Esnafımızla görüştük, gerginliği giderdik. Yetkili birimlerle görüşmeye devam edeceğiz. Bu konu herhangi bir sıkıntı yaşanmadan, kimsenin burnu kanamadan acilen çözülmeli." diye konuştu.

Savaş, hazırlığı yapılan düzenlemenin ardından esnaf ile avukatların karşı karşıya gelmeyeceğini dile getirdi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler