SPOR

Arda Turan Galatasaray'a dönüyor!

Galatasaray ve Milli Takım'ın eski futbolcusu Ergün Penbe, Arda Turan'ın Sarı-Kırmızılılar'a dönmek istediğini söyledi.

Arda Turan Galatasaray'a dönüyor!

Galatasaray ve Milli Takım'ın eski yıldız futbolcusu Ergün Penbe, "Arda Galatasaray'ı çok seviyor. Dönmek istediğini de biliyorum. Galatasaray'a gelir ve seyirci desteği görürse patlama yapabilecek Arda'yı görebiliriz " dedi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliğinde Antalya'da 8-10 Ocak'ta düzenlenecek UEFA Pro Lisans Antrenörler Gelişim Semineri ile Futbol Endüstrisi Forum ve Sergisi'nin (FIFEX) tanıtım toplantısı yapıldı. Aksu Kemerağzı'ndaki toplantıya katılan teknik direktör Ergün Penbe, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ampute Futbol Milli Takımı'nın Avrupa şampiyonluğunu kutlayan Penbe, futbolda önemli başarıların ardından genellikle ülke olarak 10 sene turnuvaya katılamamama gibi sonuçlar oluştuğunu söyledi. Benzer durumun Ampute Futbol Milli Takımı'nda yaşanmamasını dileyen Penbe, futbolcuların katılacakları turnuvalarda önemli başarılar kazanmasını arzuladığını söyledi.

"LUCESCU YANLIŞ KARARDI"

A Milli Futbol Takımı'nın 2018 Dünya Kupası'ndan elenmesini değerlendiren Penbe, futbolda istikrarın önemli olduğunu vurguladı. Eleme müsabakalarına Fatih Terim ile başlandığını ve başlangıçtaki kötü sonuçların ardından iyi bir hava yakalayarak grupta şans elde edildiğini kaydeden Penbe, teknik direktör değişikliğinin doğruluğu yanlışlığının tartışılacak konu olduğunu belirtti. Futbolculuk döneminde Lucescu ile 2 sene çalıştığını anlatan Penbe, Rumen teknik direktörün çok iyi hoca olduğunu ve neler yapabileceğini iyi bildiğini dile getirdi. Lucescu'nun kısa vadede ne kadar başarılı olabileceği sorusunun sorulması gerektiğini aktaran Penbe, "Lucescu uzun vadede çok başarılı olurdu ama kısa vadede, 4 maçlık süreçte bence yanlış bir karardı. Nitekim öyle oldu. Elimize geçen fırsatı değerlendiremedik. Üzücü bir olay. Tabi ki ülkemizde oyuncu yetişmemesi, yabancı sayısının fazla olması, Türk oyuncuların takımlarında fazla yer bulamaması, formsuz oyuncular topluluğu bir arada oynadığı zaman başarıyı bulmak zaten zor. Takım da olamadığımız zaman tesadüfi başarılara kalıyorsunuz" dedi.

FUTBOLCULARA TAVSİYE

Türk futbolunda öncelikle yapılanma gerektiğine dikkati çeken Penbe, yabancı futbolculara ödenen transfer paralarıyla altyapıya kaynak sağlanması halinde başarılı futbolcu yetişeceğine inandığını vurguladı. Futbol endüstrisinde üst seviyede ülkelere bakıldığında altyapılarına 70 milyon Euro yatırım yaptığını anlatan Ergün Penbe, Türk futboluna önem veren kişilerin, federasyonun bunları konuşması gerektiğini dile getirdi. Penbe, başarı için Türk futbolculara da önemli iş düştüğünü ve çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

"ARDA'NIN FORMSUZLUĞU MİLLİ TAKIMIMIZI ETKİLİYOR"

Gazetecilerin Milli Takım futbolcularından Arda Turan'a yönelik eleştiriler hakkında sorusuna Penbe, şöyle cevap verdi: "Futbolun içerisindeysek eleştiriye açık olmanız lazım. Futbolda dün yoktur, bugün vardır. Her zaman iyi olmak zorundasınız. Çoğu meslek gibi futbol da çok nankördür. O nedenle her zaman kuvvetli olmanız gerekiyor. Bir kere egoların, büyüdükçe alçalmasını bilmemiz gerekiyor. Arda benim kardeşim. Türkiye'nin yetiştirdiği ender yıldızlardan. Onun yanlışları var mı tabi ki var, o da insan. Etten kemikten yaratılmış insan tabi ki hataları oluyor. Önemli olan hatalarından ders almak. Arda'nın formsuzluğu Milli Takımımızı etkiliyor. Önemli bir değer. İyi bir Arda, çök büyük katkı sağlıyor Milli Takıma. Zaten sıkıntılar yaşıyoruz. Bu polemikler eklenince sıkıntılar Milli Takımın başarısına yansıyor. Umarım iki taraf yaşananlardan ders almıştır."

"ARDA YETERLİ SÜREYİ BARCELONA'DA BULAMIYOR"

Arda'nın değerli bir yıldız olduğunu ve kaybedilmemesi gerektiğini vurgulayan Penbe, Barcelona forması giyen milli futbolcunun ülke futbolunun tanıtımı için önemli olduğunu anlattı. Futboluyla gündeme gelen, formundaki eski Arda'yı yeniden görmek istediğini ifade eden Penbe, "Arda tekrar form yakalamalı. Arda'nın oynaması çok önemli. Oynadıkça futbolunu geliştirir, form tutar. Barselona'da yeterli süreyi bulamıyor. Arda oynadıkça faydalı olacak" dedi.

"ARDA'NIN OYNAYABİLECEĞİ KULÜBE GİTMESİ GÖNLÜMDEN GEÇER"

Arda'nın Barcelona'ya transfer olarak yapabileceğinin en iyisini yaptığını kaydeden Penbe, "Tabi orada yeterli süre alamadı. Alsa çok farklı olurdu. Çünkü Arda oynayıp, moral kazanabilecek yapıya sahip. Hep oynama isteğine sahip olduğu için oynayabileceği, daha faydalı olacağı kulübe gitmesi gönlümden geçer. O da öyle yapacaktır diye düşünüyorum" dedi.

"ARDA GALATASARAY'I ÇOK SEVİYOR"

Gazetecilerin 'Arda'nın Barcelona'dan başka takıma transferini bekliyor musunuz?' sorusu üzerine Penbe, şunları kaydetti: "Söylentiler var. Bir kızı herkes ister bir kişi alır. Bakalım Arda'yı kim alacak. Tabii ki Arda Galatasaray'ı çok seviyor. Galatasaray'a dönmek istediğini de biliyorum. Gelirse iyi mi olur kötü mü olur, bilemeyiz. Ama Arda, Galatasaray'ın çıkardığı yıldızlardan, değerlerden. Galatasaray için canını verebilecek oyunculardan. Gelirse de en iyi şekilde hizmet edeceğini, performansının üzerine katlayacağına inanıyorum ben. Galatasaray'a gelirse seyirci desteği iyi olursa, patlama yapabilecek Arda'yı görebiliriz. Ama dediğim gibi gelmeden tepkiler, istemiyorum gibi durumlar çıkarsa futbolcuyu üzer performansını etkiler."

Gazetecilerin 'Arda yuvaya dönecek mi?' sorusuna ise Penbe gülümseyerek, "Olabilir. Türk futbolunda neler olmuyor, olabilir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Bu Lanet Olası Bir Şaka olsun ve Mümkünse Sonsuza dek öyle kalsın.
fanatik Galatasaraylıyım.deolsun arda denen adam.başka takıma gitsin.yada siyaset yapsın.referandumuda yaptıklarını unutmadık yalaka.yemin ediyorum galatasarayı bırakırım arda gelirse
insallah giderde gs karistirir
YA HER GÜN BU KARAKTERSİZİ HABER YAPMAK ZORUNDAMISINIZ CEHENNEMİN DİBİNE GİTSİN.FUTBOLU UNUTMUŞ GÜNDEMDE KALMAK İÇİN YEMEDİĞİ HALT YOK
Come to beşiktaş
Gelmesin. Başka takıma gitsin. Galatasarayın sistemini bozar. Takım şuan güzel işliyor. arda yavaş bir oyuncu forma girmesi zaten 6 ayı alır. Bize daha hızlı , hırslı ve idealist oyuncular lazım. Arda artık düşüşe geçti barcelonadan sonraki düşüş hızlı olur kolay kolay toparlayacamaz. Bakın Hamite realden sonra iflah olmadı.
Galatasarın önünü kesecek tek adam ardadır.
bakıyorum da ardaya başkanlık seçiminden sonra karalama kampanyası başlatıldı. 2 büyük külübün taraftarlarınıda yanına alarak ardayı bitirme politikası izliyorlar. ama size Arda Turannı yedirmeyiz bunu biliniz Arda Galatasarayın çocuğudur ne yapmak istediğinizi biliyoruz Galatasaray ailesi olarak
iddia ediyorum istanbuldan hiç bir takım almaz !!!!!!!
Arda Gelsin Şimdiki GS nin karışmasına sebep olsun .
almayın bu adamı elimizde patlar. fazla kiloları var, çok yavaş, egosu yüksek, takımı yavaşlatır.takımda selçukla gruplaşma yapar. takım için olumlu hiç bir yönü yok. yönetim bu adamı alırsan çok büyük bir hata yaparsın.
arda turan ne galatasaray'a gelip takımın dengesini bozup fitne fesat çıkarsın ne taraftar desteği ile patlama yapsın nede biz onunla şampiyon olalım o sağ biz selamet yolumuza bakalım adam takımda değilken selçuk'a haksızlık yapıldı diye açıklama yapıyor takımda olsa vay halimize
aman abi galatasaray hariç istediği yerde patlayabilir. hatta teşekkür bile ederiz. özellikle aziz yıdıvımın elinde patlarsa :))
Böyle kendini adam zanneden sığ görüşlü insanlara ihtiyaç yok
tam da 6S kulübüne layık bir sporcu.
Ulkeye bi faydan olsun Futbolu birak sen
Sen den topçu olmayacağın Beşiktaşlı olmama rağmen Eski ali sami yende gs'li arkadaşımla gittiğim Kayserispor maçı önce yaptığın hareketle anlayıp arkadaşıma söylemiştin o günden bugüne kadar hal ve hareketlerinle beni boşa çıkarmadığın için teşekkürler Arda TURAN
istemezuk.
arda bu saatten sonra kendi çapında playboy olmaya çalışır, benzin istasyonu falan açar,ntv yada yandaş kanallarda spor yorumlar ve tabiiki göbek yapmayı da ihmal etmez:)
İnşallah döner, GS'ın kimyasını nasıl bozar görürüz!
aman abi galatasaray hariç istediği yerde patlayabilir. hatta teşekkür bile ederiz. özellikle aziz yıdıvımın elinde patlarsa :))
gazeteci tokatlamak magazinel haberlerin parcasi olmak vurdumduymazlik arda bitirdin kendini evlat keşke tertemiz bir arda olarak kalsaydin keşke para seni şimartmasaydi..
dönmek istemiş. biz böyle dönme istemiyoruz.
ARDA GELMESİN GELMESİN
sakın sakın ha
hayırrrrrr istemiyoruz takımı bozar bu adam kalsın barcada
Arda nın formsuzluğu etkilemiyor varlığı etkiliyor.Bakışını bozuyor diğer oyuncuların
ergün sen gel daha yararlı olursun.
gelsin tabi bide orayı sıvasın iyice :)
donmesin o kendini begenmis.. takimin icine eder
ocak ayında gelir inşallah da cimbomu da karıştırır
gerek yok
aman abi takımı zor bela toparladık.çetecileri çöp oyuncuları temizledik.şimdi bu gelirse yine çetecilik kabadayılık egoistlik başlayacak.bize aç koşan oyuncu lazım
Hele şükür... hemen dönsün.. cok özledik..
Hey gs taraftari buyuk tepki verelim. Bu adam suluk gibi kanimizi emer. Bir daha klub gon deremez zaten 30 yasinda . Kizmiyormuyuz yazli topcu aliyoruz diye. Bunun bacaklari govdesinden kisa zaten Fizik kanunlarina ters.
Eleman basinda parali askerler bulmus ki Ergun Pembe bile propandasini yapiyor. Istemiyotux. Yuhaliyoruz
fenerliyim gsye gelirse ben bile gsyi bırakırım hahahah
gs onu alacağına kafasına sıksın daha iyi.
GELSİN PARA ALMADAN KULÜBEDE OTURSUN.ÇÜNKÜ BU KADRODA 11 E GİREMEZ.
lucede böyleydi medyanın poh poh lamasını sonucu tüpçü değerlendirdi...
Diğer Haberler