MAGAZİN

Arka Sokaklar dizisine sürpriz transfer

Kavak Yelleri'yle geniş kitlelere ulaşan ve şu an vizyondaki Dağ 2 filminde de rol alan oyuncu Emir Benderlioğlu Arka Sokaklar'a transfer oldu.

Arka Sokaklar dizisine sürpriz transfer

Ekranın sevilen oyuncularından Emir Benderlioğlu Arka Sokaklar'da bir mafya babasını canlandıracak. Şu an vizyonda izleyicinin yoğun ilgi gösterdiği 'Dağ 2' filminde de rol alan oyuncu Renkli Sayfalar programında Arka Sokaklar'da çekimlere başladığını söyledi.

EMİR BENDERLİOĞLU KİMDİR? Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni bitirdi. Önce heykel okuyan oyuncu daha sonra grafik bölümüne geçti daha sonra da TRT tanıtım kordinatörü olarak çalıştı.

Ankara'da arkadaşı Alper Çağlar ile tanıştı ve daha sonra Alper Çağlar'ın yönetiminde: Bukalemun, 4 Saat, Kabakurgu, Camgöz filmlerinde oynadı. Camgöz hariç bu filmlerde başrol oynadı.Alper Çağlar'ın filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu bir ajansa kaydoldu ve İstanbul'a yerleşti.

Emir Benderlioğlu, 2006'da Cem Özer ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte Ademin Trenleri adlı sinema filminde, Bekir karakterini canlandırdı. Daha sonra da Sessiz Fırtına adlı dizide İbrahim karakterini canlandırdı. 2008 yılında da Dedektif Biraderler başrol oyuncusu olarak Savaş karakterini canlandırdı. Ayrıca Kavak Yelleri'nde Mine'nin sevgilisi Burak karakteri ile karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir. Animasyon, 3D grafik gibi konulardaki yarışmalarda da ödüller kazanmıştır.

Emir Benderlioğlu, 6 Temmuz 2010 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Ceren Şekerci ile evlendi. Nur adında bir kızı vardır.

FİLMLERİ VE DİZİLERİ:

2016- Dağ 2 (Başçavuş Batur Altınbilek) (SinemaFilmi)
2014- Panzehir (Ferit) (Sinema Filmi)
2013- Osmanlı Tokadı (Savaş) (TV Dizisi)
2011- Hop Dedik: Deli Dumrul (Dumrul) (Sinema Filmi)
2011/2012- Yer Gök Aşk (Yılmaz) (TV Dizisi)
2010- Keskin Bıçak (Çetin) (TV Dizisi)
2009- Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde (Dumrul) (Sinema Filmi)
2009- Ayrılık (2) (Eytan) (TV Dizisi)
2008- Dedektif Biraderler (Savaş) (TV Dizisi)
2007- Sessiz Fırtına (İbrahim) (TV Dizisi)
2007/2010- Kavak Yelleri (Burak) (TV Dizisi)
2007- Camgöz (Batu) (Kısa Film)
2007- Adem'in Trenleri (Bekir) (Sinema Filmi)
2006- Bukalemun (Ozan) (Kısa Film)
2004- 4 Saat (Kısa Film)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön