SPOR

Beşiktaş Kulübü 34. başkanını seçiyor

Beşiktaş Kulübü'nde 34. başkanın seçileceği olağanüstü seçimli genel kurulda oy sayımı sürüyor. 16. sandık sonunda Ahmet Nur Çebi açık farkla önde gidiyor.

Beşiktaş Kulübü'nün 34. başkanının seçileceği olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında saat 17.00 itibariyle oy verme işlemi tamamlandı ve kongre divan başkanlığı oy sayma işlemine geçti.

8 bin 644 genel kurul üyesinin katılım sağladığı seçimde başkan adayları Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay da, kurmaylarıyla birlikte oy sayma işlemini takip ediyor.

  1. sandık sonunda Ahmet Nur Çebi açık farkla önde gidiyor.

1. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 211
Serdal Adalı: 176
Hürser Tekinoktay: 15

2. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 260
Serdal Adalı: 170
Hürser Tekinoktay: 22

3. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 250
Serdal Adalı: 153
Hürser Tekinoktay: 25

4. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 231
Serdal Adalı: 142
Hürser Tekinoktay: 23

5. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 217
Serdal Adalı: 140
Hürser Tekinoktay: 20

6. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 192
Serdal Adalı: 184
Hürser Tekinoktay: 26

7. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 233
Serdal Adalı: 157
Hürser Tekinoktay: 20

8. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 203
Serdal Adalı: 145
Hürser Tekinoktay: 24

9. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 215
Serdal Adalı: 177
Hürser Tekinoktay: 15

10. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 186
Serdal Adalı: 172
Hürser Tekinoktay: 27

11. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 261
Serdal Adalı: 163
Hürser Tekinoktay: 34

12. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 280
Serdal Adalı: 152
Hürser Tekinoktay: 46

13. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 375
Serdal Adalı: 71
Hürser Tekinoktay: 47

14. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 342
Serdal Adalı: 114
Hürser Tekinoktay: 44

15. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 312
Serdal Adalı: 94
Hürser Tekinoktay: 46

16. SANDIK
Ahmet Nur Çebi: 247
Serdal Adalı: 101
Hürser Tekinoktay: 24

TOPLAM OY SAYILARI

Ahmet Nur Çebi: 4015
Serdal Adalı: 2311
Hürser Tekinoktay: 458

İşte kongreden tüm detaylar...

ADALI 10 NUMARALI SANDIKTA OY VERDİ
Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda başkan adayları Serdal Adalı ile Ahmet Nur Çebi, oylarını kullandı. BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen kongrede adaylardan Serdal Adalı ve eşi Eren Adalı, 10 numaralı sandıkta oylarını verdi. Oy verme işlemi sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Adalı, "Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel seçim ortamı var. İnşallah seçim sonuna kadar bu şekilde gider. Beşiktaş'ımız için ne hayırlıysa Allah'tan onu istiyorum" diye konuştu.

ÇEBİ 3 NUMARALI SANDIKTA OY KULLANDI
Siyah-beyazlı kulübün başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi ise oyunu 3 numaralı sandıkta kullandı. Çebi, kendisini destekleyenlerin tezahüratı eşliğinde sandık başına geldi. Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çebi, kendisine gösterilen sevgi gösterisi konusunda, "Teveccühlerine teşekkür ediyorum. Diğer adaylara da başarılar diliyorum. Allah her şeyin hayırlısını versin. Ben vazifemi yaptım" ifadelerini kullandı.

Katılımcı sayısı konusundaki soruyu ise Çebi, "Daha da artmasını bekliyorum. İstediğim kadar değil ama artacaktır" diye yanıtladı.

FİKRET ORMAN DA KONGREDE
Beşiktaş'ta seçim kararı alarak başkanlık görevini kongreden sonra devredecek olan kulüp başkanı Fikret Orman da salona gelerek oyunu verdi. Oyunu 1 numaralı sandıkta kullanan Orman, yaptığı açıklamada yeni bir seçime gittiklerini belirterek, "Daha önce de söyledim. Seçim sırasında da seçim sonrasında da yeni başkanımız ve yönetim kuruluna destek vermemiz lazım. Beşiktaşlının Beşiktaşlıdan başkan dostu yoktur" değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada saat 15.30 itibarıyla giriş kartını alan üye sayısının 7 bin 549 olduğu açıklandı.

HÜRSER TEKİNOKTAY 2 NUMARALI SANDIKTA
Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda oy verme işlemi sürerken, başkan adaylarından Hürser Tekinoktay oyunu kullandı. BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen kongrede başkanlığa adaylığını koyan Tekinoktay, oyunu 2 numaralı sandıkta verdi.

Oy verdiği sırada basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan Tekinoktay, tercihinin mavi pusula olduğunu belirterek, "Beşiktaş'a hayırlı olsun. Biz kazanırsak tabii bir kaygım var, benim Passolig'im yok. Galatasaray maçına Passolig almam gerekiyor mu, bilmiyorum. İlk işim Passolig almak olacak" değerlendirmesinde bulundu.

SAKİN ORTAM
Kongre süreci sakin bir şekilde sürüyor. Sabah saatlerinde oy verme bölümlerinde yoğunluk yaşanırken saatler ilerledikçe kalabalık azaldı. Beşiktaş'ın eski futbolcuları Rıza Çalımbay, Ali Gültiken, Ziya Doğan, Ulvi Güveneroğlu, Kadir Akbulut, Ali Eren Beşerler ve kulübün eski başkanlarından Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören de oyunu kullandı.

Demir Grup Sivasspor'un teknik direktörlüğünü yapan Rıza Çalımbay, basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada, "Hayırlısı olsun. Beşiktaş için iyi olacağına inanıyorum" dedi. Bu arada saat 14.00 itibarıyla 6 bin 195 üyenin oy vermek için giriş yaptığı açıklandı.

AHMET NUR ÇEBİ: KOLTUK İÇİN DEĞİL, HİZMET İÇİN GELİYORUM
Beşiktaş Kulübünde gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa adaylığını koyan Ahmet Nur Çebi, Hürser Tekinoktay ve Serdal Adalı, üyelere hitap etti.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen kongrede ilk konuşan Çebi, aday çıkan Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay'ın da büyük cesaret gösterdiğini belirterek, "Onları tebrik ediyorum. Kim çıkarsa çıksın benim başkanım olacak. Ona, Beşiktaş adına hizmet edeceğime söz veriyorum. Ben koltuk için gelmiyorum, ben hizmet için geliyorum" dedi.

Beşiktaş'ta 7 yıl önce sıkıntılar olduğunu ve elini taşın altına koyarak yönetici olarak görev yaptığını hatırlatan Çebi, "Beni tanıdığınızı düşünüyorum. 7 yıl önce sıkıntılar vardı, elimi taşın altına koydum. Şimdi aynı hislerle tekrar göreve talibim. Bu sefer başkan adayı olarak geliyorum. Ben 7 sene önce niye geldiysem, bugün de o sebeple geldim. 7 yıl içinde neden burada durduysam, bu sebeple yine buradayım" ifadelerini kullandı.

Bugünün Beşiktaş için yol ayrımı olduğunu aktaran Çebi, şunları kaydetti:

"Mümkünse olabildiği kadar katılım istedim. Ben katılımcı Beşiktaş, paylaşımcı bir Beşiktaş istiyorum. Ben idarecilerin toz pembe konuştuğu değil, gerçeklerle yüzleştirecek yöneticiler ve genel kurul istiyorum. Beşiktaş'ın genel kurulu üzerinde söylenen bazı şeylerin doğru olduğuna inanmıyorum. Beşiktaşlılar özgürdür, özgür iradesiyle oy kullanır. Beşiktaş'ta bindirilmiş kıtalar yoktur. Üyelerin oyunu lekelemeye kimsenin hakkı yoktur. Birlik ve beraberliğimizi burada gösterelim. Tek isteğim bu. Beşiktaş'a yakışır genel kurul istiyorum."

HÜRSER TEKİNOKTAY: SİZLERE VE VİCDANINIZA GÜVENİYORUM
Kongrede aday olan Hürser Tekinoktay, eski dönemdeki gibi israfın olmadığı bir kulüp vadettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Ekonomik olarak bağımsızlığımızı kazanmamız lazım. Eskiden yaşadığımız o eski güzel günleri, Metin-Ali-Feyyazlı günleri, öz kaynak düzenini tekrar canlandırmak istiyoruz. Eskinin üretim modelini bugüne taşımak istiyoruz. Hepinizin bildiği gibi son 7 yılda bir milyar lira para topladık. En son KAP raporlarında da görülebileceği gibi önümüzdeki 30 yılı kapsayan temlik var. 6,5 milyarlık bu borç sisteminin çöktüğü tüketim modelini değil, üretim modelini savunuyoruz. Borç sistemini durdurup yeni yönetim modeli diyoruz."

Bankalara bağımlı bir Beşiktaş istemediklerini kaydeden Tekinoktay, "Kaynak üreten, öz sermayesiyle ayakta duran Beşiktaş diyoruz. Futbolcu fabrikası kurmak istiyoruz. Futbol takımının bütçesini iş adamları değil, futbolun duayenleri olan Rasim Kara ve John Benjamin Toshack yapsın istiyoruz. Beşiktaş'ı halka teslim etmeyi vadediyoruz" diye konuştu.

Yönetime gelmeleri halinde kulüpte hiçbir ticari ilişki içinde olmayacaklarını vurgulayan Tekinoktay, "Kulübe hiçbir şekilde fatura kesmeyeceğiz. Serencebey yokuşundaki felsefeden hiçbir şekilde sapmayacağız. Bunu başarmak için sizlerin desteğine ihtiyacım var. Hep beraber bunları başarabiliriz. Sizlere ve vicdanlarınıza güveniyorum. Bugün sonuç ne olursa olsun kazanan Beşiktaş olacaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

SERDAL ADALI: BEŞİKTAŞIMIZ İÇİN HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN
Protokol gereği daha önce konuşma yapmayacağını beyan eden ama Ahmet Nur Çebi'nin konuşması üzerine kararından vazgeçen adaylardan Serdal Adalı ise Türkiye'nin dört bir yanından gelip Beşiktaş'a sahip çıkan üyelere teşekkür etti.

Kongrede üyelerin tercihiyle Beşiktaş için yeni bir sayfanın açılacağını vurgulayan Adalı, "Bu yeni dönem Beşiktaş'ımız için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Beşiktaş'ın desteğe, birlik ve beraberliğe çok ihtiyacının olduğu böyle bir dönemde aday olup sorumluluk alan arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum. Beşiktaş'ımız şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanırken, biz de bu kutlu görevi şerefiyle hakkıyla yürütmeye ve Beşiktaş'ımıza layık olmaya çalışacağız" değerlendirmesinde bulundu.

PASCAL NOUMA: İLK DEFA SEÇİME KATILIYORUM
Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda oy verme işlemi sürüyor. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen, Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay'ın başkan adayı olarak yarıştığı kongreye saat 13.00 itibarıyla 4680 üyenin katıldığı açıklandı. Bu arada kongrede siyah-beyazlı takımın eski Fransız futbolcusu Pascal Nouma ile şarkıcı Murat Boz da oy verdi.

Oy verme işlemi sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Nouma, kendisi için önemli bir gün olduğunu belirterek, "İlk defa seçime katılıyorum. Mutluyum. Eski başkana teşekkür ediyorum. Bilmiyorum yeni başkan kim olacak. Ben yaşlandım ama Beşiktaşlıyım. Benim oğlum futbolcu olarak geliyor. O futbol oynayacak" ifadelerini kullandı.

GENEL KURUL BAŞLADI
Beşiktaş Kulübünde yeni başkan ve yönetim kurulunun belirleneceği olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı başladı. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen genel kurulda kongre divan kurulu başkanlığına Uluç Gürkan seçildi. Toplantıda daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

3 ADAY YARIŞIYOR
Kongrede, eski yöneticilerden Ahmet Nur Çebi ve Serdal Adalı ile son seçimde Fikret Orman'ın rakibi olan Hürser Tekinoktay, siyah-beyazlı kulübün 34. başkanı olabilmek için yarışıyor. Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden ve bir dönem Beşiktaş Belediye Başkanlığı da yapan İsmail Ünal ise adaylığını koymasına rağmen daha sonra yarıştan çekilmişti.

14 BİN 950 ÜYE OY KULLANABİLECEK
Kongrede, aidatlarını yatıran 14 bin 950 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimde adaylardan Serdal Adalı kırmızı, Ahmet Nur Çebi krem, Hürser Tekinoktay ise mavi renkli pusulayla yarışacak. Genel kurulda üyeler 20 sandıkta oylarını kullanacak. Oy verme işlemi saat 17.00'de tamamlanacak.

ADAYLARIN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Başkan adaylarının yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor:

AHMET NUR ÇEBİ
Asıl üyeler: Adnan Dalgakıran, Emre Kocadağ, Fatih Hakan Avşar, Ahmet Mesut Urgancılar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Erdal Torunoğulları, Berkan Gocay
Yedek üyeler: Umut Şenol, Bilgihan Sürmen, Hakan Daltaban, Fırat Fidan, Ali Efe Bezci

SERDAL ADALI
Asıl üyeler: Emin Önal, Hüseyin Yücel, Doğan Küçükemre, Ahmet Selçuk Sert, Ahmet Akçelik, Hicabi Gökdereli, Yücel Biçer, Melih Aydoğdu
Yedek üyeler: Süha Taşpolatoğlu, Kemal Çiloğlu, Erdal Karacan, Ahmet Oğuz Uçanlar, Uğur Fora

HÜRSER TEKİNOKTAY
Asıl üyeler: Tamer Mert, Emre Esen, Temuçin Tüzecan, Emir Tamer, Mehmet Bilal Özokur, Ercan Ozan, Levon Kamer Dökmeciyan, Ersan Aksoylu
Yedek üyeler: Aker Çıtak, Murat Guci Geçgil, Mehmet Terzi, Çağrı Göksel, Tunga Fişekçioğlu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Kim gelir bilmem ama öncelikli görev ruhlu bir takım yaratılması.Bunun için transfer 2_3 tane yapılabilir.ALT YAPI ÇOK ÖNEMLI. Ancak bir gerçek var ki bu Beşiktaş 2nci lig takımından farksız üzülerek.Yeni yönetimin işi çok zor!!
1,2,3 tane yetmez 4,5,6 olsun Metin Ali Feyyaz atsın Bjk ım şampiyon olsun.Bu ruh getirilmeli, ruhsuz oyuncular gönderilmeli, aslında kim kalmalı sorusunun cevabı yok gibi.
besiktas kalmali herkes gitmeli
Bu takım vasat altı, 7 maçta 2 galibiyet yazık, amatör takımlar böyle yönetilmez vallahi!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler