SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Beşiktaş'ta Eriksson skandalı..!

Beşiktaş'ın sözleşme imzaladığı Goran Eriksson 1 milyon 200 bin Euro tazminat ödendiği ileri sürüldü.

Beşiktaş'ın Avrupa Kupaları'ndan men edilmesine kadar varan mali disiplinsizliğin halen devam ettiği hissi uyandıran olay yaklaşık 1 ay önce gerçekleşti.

İddiaya göre yönetim kurulu, İsveçli teknik adam Sven Goran Eriksson'la el sıkıştı. Fanatik gazetesinden Orhan Yıldırım'ın haberine göre; her türlü konuda anlaşmaya varan taraflar resmi sözleşme imzalamakta da çekince görmedi! Futbol komitesi başkanı Tamer Kıran, Beşiktaş adına 1 milyon 750 bin Euro'luk kontrata imzayı atıp Eriksson'u Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olarak atadı. Ancak Eriksson'un kariyerindeki düşüş ve paraya olan düşkünlüğü camiadan sert bir karşılık buldu. Gelen tepkiler üzerine yönetim geri adım atıp, Samet Aybaba'yla anlaştı.

1 MİLYON 200 BİN EURO CEPTEN ÖDENDİ
Aybaba'nın ismi resmen borsaya bildirilince, Beşiktaş yönetimi büyük bir sürprizle karşılaştı! Eriksson, avukatları aracılığıyla kulübe ihtarname çekti. Mesaj çok netti: "Ya 1 milyon 300 bin Euro ödersiniz ya da UEFA'ya gideriz ve bu bedelin fazlasını alırız." Del Bosque davasında ağır bir bedel ödeyen Beşiktaş camiasının ikinci bir tazminat krizini göğüsleyemeyeceğini düşünen yönetim, Eriksson'un avukatlarıyla masaya oturdu. Taraflar 1 milyon 200 bin Euro ödenmesi konusunda anlaştı. Tazminatı yöneticiler kendi ceplerinden ödedi.

HATA YAPAN BEDELİNİ ÖDER Fikret Orman'ın genel kuruldaki rakibi Bülent Deriş de iddialarla ilgili çarpıcı sözler söyledi. Olayı doğrulayan Deriş, "Bu para ödendi. Yöneticiler bizzat ceplerinden verdi. Ama bu olayın takipçisiyiz. Eğer bu para kulübe yıkılmaya çalışılırsa, buna engel olacağız. Hata yapanlar, bedelini ödemeli" dedi. Bir süre önce Eriksson'a tazminat ödendiği iddiaları ortaya atılmış, yönetim kanadı herhangi bir açıklama yapmamıştı. Fikret Orman yönetiminin bu kez nasıl bir tavır takınacağı merak konusu.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler