YURTHABER

Beytüşşebap'ta 2 Pkk'lının Cenazesinde Olaylar Çıktı

Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP Irak'ın Sincar kentinde IŞİD'le çıkan çatışmada ölen PKK'lı 'Agir Kato' kod adlı Sadi Özek ile Suriye'nin Siluk kentinde

Beytüşşebap'ta 2 Pkk'lının Cenazesinde Olaylar Çıktı

Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP Irak'ın Sincar kentinde IŞİD'le çıkan çatışmada ölen PKK'lı 'Agir Kato' kod adlı Sadi Özek ile Suriye'nin Siluk kentinde ölen terör örgütünün bu ülkedeki kolu olan YPG'li 'Dilşer Botan' kod adlı İsmail Ataman'ın cenazeleri, dün memleketleri Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne getirildi. Özek ile Ataman'ın cenazeleri öğleden sonra Yeşilöz Köyü yakınlarındaki Faraşin Yaylası'nda kurulan PKK mezarlığına götürülerek defnedildi. Cenazede PKK flamaları ile Abdullah Öcalan fotoğrafları taşındı.
Cenazelerin defnedilmesinin ardından Özek ve Ataman için Beytüşşebap'ın Halk Meydanı'nda taziye çadırı kuruldu. Bölgede cadde ve sokaklara barikatlar kuran yüzleri kapalı göstericiler ateşler yakarak trafiğe kapattı. Bölgeye gelen polis ekiplerine taş atan göstericilere gaz bombası ile müdahale edildi. Çıkan olaylar sırasında taziye çadırındaki masa ve sandalyeler de devrilirken, taziyeye katılanlar dağıldı.
Gece geç saatlere kadar süren olaylarda göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Çevdeki bir evde bulunan bir bebek de atılan gazdan etkilenmesi nedeniyle çağırılan ambulansla Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Beytüşşebap'ta 2 Pkk'lının Cenazesinde Olaylar ÇıktıBeytüşşebap'ta 2 Pkk'lının Cenazesinde Olaylar ÇıktıBeytüşşebap'ta 2 Pkk'lının Cenazesinde Olaylar Çıktı