YURTHABER

Bingöl’de doğaya 800 kilo yem bırakıldı

Bingöl’de yaban hayvanları için doğaya 800 kilo yem bırakıldı.Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, çetin kış şartları nedeniyle beslenmede zorluk yaşayan yaban hayvanları için doğada yemleme çalışmalarına devam etti.Bu kapsamda Yedisu ilçesine bağlı bölgelerde yemleme çalışması yapan ekipler, dağ keçilerinin sık yaşadığı alanlara 650 kilo yonca ve yaban kuşlarının yaşadığı alanlara da 150 kilo buğday bıraktı.Yemleme çalışmalarının periyodik olarak devam edeceği aktarıldı.

Bingöl’de yaban hayvanları için doğaya 800 kilo yem bırakıldı.
Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, çetin kış şartları nedeniyle beslenmede zorluk yaşayan yaban hayvanları için doğada yemleme çalışmalarına devam etti.Bu kapsamda Yedisu ilçesine bağlı bölgelerde yemleme çalışması yapan ekipler, dağ keçilerinin sık yaşadığı alanlara 650 kilo yonca ve yaban kuşlarının yaşadığı alanlara da 150 kilo buğday bıraktı.
Yemleme çalışmalarının periyodik olarak devam edeceği aktarıldı.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön