MAGAZİN

Bizim Hikaye ilk bölüm izle: 1. bölüm beklendiği gibi!

Bizim Hikaye dizisi ilk bölümü ile bu akşam FOX TV'de izleyici ile buluştu. ABD yapımı 'Shameless' dizisinin uyarlaması olan Bizim Hikaye dizisi, eğlenceli konusu ve durum komedisi formatıyla ön planda. Yapımcılar, Bizim Hikaye dizisi için 3 farklı fragman yayınlamıştı ve meyvesini verdi. Haberimizden Bizim Hikaye ilk bölümünü izleyebilir, uyarlandığı Shameless dizisi ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bizim Hikaye ilk bölüm izle: 1. bölüm beklendiği gibi!

Bizim Hikaye dizisinin ilk bölümü bu akşamki yayınının ardından internetten izlenebilir durumda. Birkaç hafta öncesinde 'Shameless' dizisinin uyarlaması olarak kamuoyuna duyurulan Bizim Hikaye dizisi, tam da beklenen performansını ilk bölümü ile sergileyebildi. Şimdi de reytinglere nasıl yansıyacağı merak ediliyor.

Bizim Hikaye dizisinin, senaryosunu Hatice Meryem ve Banu Kiremitçi Bozkurt’un kaleme aldı, yönetmen koltuğunda ise Serdar Gözelekli oturuyor. İlk bölüm, 14 Eylül Perşembe günü saat 20.00’de FOX TV'de izleyici ile buluştu.

Son bölüm izle

BİZİM HİKAYE İLK BÖLÜM ANALİZİ: İŞTE KAST EKİBİ

Çekimleri İstanbul’da devam eden dizinin oyuncu kadrosunda Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın yanı sıra, Nesrin Cavadzade, Yağızcan Konyalı, Nejat Uygur, Pınar Töre, Berkay Akın, Evrim Doğan, İsmail Karagöz, Korhan Fırat, Mehmetcan Mincinozlu, Alp Akar, Zeynep Selimoğlu ve Ömer Sevgi gibi deneyimli oyuncular yer alıyor.

14 Eylül Perşembe günü ekrana gelen dizi, altı çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hikayesini anlattı. Baba Fikret’in (Reha Özcan) sorumsuzluğu sebebiyle, çocukların en büyüğü Filiz (Hazal Kaya) kardeşlerini bir şekilde okutma ve geçindirme derdindedir. Filiz, sorumlulukları kendinden büyük bir genç kızken birden hayatına yakışıklı ve karizmatik Barış (Burak Deniz) girecek. Burak, hem Filiz’in kalbini kazanmak hem de ailenin bir parçası olabilmek için elinden geleni yapacaktır. Aile zaman zaman komik, çoğu zamansa yürekleri sızlatan olaylar yaşayacak. Ne olursa olsun her türlü zorluğun üstesinden gelecek bu ailenin hikayesi için şimdiden nefesler tutuldu.

BİZİM HİKAYE DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Hazal Kaya (Filiz)

Filiz evin güzeller güzeli, bahtsız en büyük kızıdır. Kardeşlerine annelik edebilmek için liseden sonra okumamış, evin maddi yükünü, kardeşlerinin bakımını ve sorumluluğunu üstlenmiştir. Gururlu ve dik başlıdır. Kardeşlerini bir anne gibi sahiplenmiştir ve onların eğitimiyle yakından ilgilenir, hata yapmalarına fırsat vermez, tavizsiz ve serttir. En büyük korkusu ailesinin dağılması, kardeşlerinin okulu bırakması ve devlet tarafından alınıp çocuk yetiştirme yurtlarına verilmesidir. Ailesini bir arada tutabilmek için babası Fikri’nin her türlü hırtlığına katlanmak, yer yer ona bile anne olmak zorunda kalır.

Burak Deniz (Barış)

Barış zeki, dik kafalı ve kendine güvenlidir. Filiz’in hayatına giren gizemli bir genç adamdır. İlk bakışta sıradan bir araba hırsızı mı yoksa vale mi; zengin mi yoksul mu anlaşılmaz; çünkü Barış hayatının yakın bir döneminde büyük bir kırılma yaşamış ve kendisine yeni bir hayat kurmak zorunda kalmıştır. Filiz’le karşılaşıp ona aşık olur, onun güçlü karakterinden etkilenir. Ancak yoksul dünyasında ailesine sahip çıkmaya çalışan ve ayakları yere sağlam basan bu genç kızın güvenini kazanması hiç de kolay değildir. Barış onun güvenini kazanabilmek için çok uğraşır, ancak söylemek zorunda kaldığı yalanlar onu köşeye sıkıştırır. Filiz’i kaybetme noktasına gelir.

Reha Özcan (Fikri)

6 çocuğun babasıdır ama pek babalık yaptığı söylenemez. Bütün sorumluluğu büyük kızı Filiz’in üzerine yıkmış, küçük hesaplarının peşinde kendi hayatını yaşamaktadır. Çalışmamayı şiar edinmiştir. Çocuklarını doğru düzgün tanımaz, neyi sevip neyi sevmediklerini bilmez, bilmek için de bir çaba sarf etmez. Sözünü sakınmayan, kavgacı ve çıkarcı bir adamdır. Başına gelen her olaydan optimum fayda sağlamaya bakar. Pek seveni olmasa da, o kendinden öyle memnundur ki, değişmeyi aklına bile getirmez.

Yağızcan Konyalı (Rahmet)

Rahmet lise son sınıf öğrencisidir. Derslerinde çok başarılı, zeki ve atak bir gençtir. Ancak okul başarısı onun için fazla bir şey ifade etmez. Okulu ve arkadaş çevresini para kazanmak için kullanır. Kimi zaman arkadaşlarının yerine sınava girerek kimi zaman da özel ders vererek evin geçimine katkı sağlar. Derinliği ve algısı yüksek bir gençtir.
Zekasını ve yeteneğini ciddiye almaz, ablası Filiz böyle giderse ‘harcanacağından’ korkar. Ablasına her konuda destek olur, kardeşlerine düşkün ve korumacıdır. Annesine ise terk edip gittiği için kızgındır.

SHAMELESS DİZİSİNİN KONUSU

Chicago’nun güneyinde geçen dizi altı çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hikayesini anlatmaktadır. Baba Frank Gallagher alkol batağında çok eğlenceli vakit geçirirken, çocukların en büyüğü Fiona Gallagher ise kardeşlerini bir şekilde okutma ve geçindirme derdindedir. Ailenin başına zaman zaman komik çoğu zamansa yürekleri sızlatan olaylar gelmektedir. Her ne olursa olsun Gallagher ailesi her türlü şeyin üstesinden gelir imajı işlenen dizide, bu konuyla alakalı ” Biz Gallagher’larız. Onlara bunu gösterelim” sloganı yatar.

Bizim Hikaye Resmi Facebook Hesabı: @bizimhikayeresmi
Bizim Hikaye Resmi Twitter Hesabı: @bizimhikayedizi
Bizim Hikaye Resmi Instagram Hesabı: @bizimhikayedizi


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
shameless ile konu ayni fakat icerigi isleyisi konusmalar hersey farkli klasik turk dizisi gibi uyarlamislar bir ablanin drami koysalarmis adini daha guzel olurmus :)
Geri Dön