SPOR

Burak Yılmaz'a 5 maç ceza

Çin Halk Cumhuriyeti Süper Ligi'nde forma giyen Burak Yılmaz, takımı Beijing Guoan'ın Jiangsu Suning ile oynadığı maçta rakibine tokat atmıştı. Çin Futbol Federasyonu, milli futbolcuya 5 maç sahalardan men ve 25 bin Çin Yen'i para cezası verdi.

Burak Yılmaz'a 5 maç ceza

Çin Ligi takımlarından Beijing Guoan takımında forma giyen Milli futbolcu Burak Yılmaz, Jiangsu Suning maçında rakibine attığı tokat yüzünden 5 maç men + 25 bin Çin yen'i para cezası aldı.

Milli yıldızın tokat attığı oyuncu Li Ang'a da 4 maç men + 25 bin Çin Yen'i para cezası verildi...

OLAY ŞÖYLE OLMUŞTU...

Jiangsu Suning maçının son dakikasında çıkan kavgaya karışan ve rakibi Li Ang'a tokat atan Burak Yılmaz, kırmızı kartla oyun dışı kalmıştı. Li'nin Burak'ı sözlü olarak taciz ettiği, oyuncunun davranışlarının 'dinsel ırkçılık' içeriyor olabileceği vurgulanmıştı. Uzakdoğu ülkesindeki internet ortamında Li'nin Burak'a 'Ancak domuz yersen gol atabilirsin' dediği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
türkiyemi sandın orayı tokat atar 2 maç oynamam.. kendimi yere atarım pen6 kazanırım ne oldu burakçık?
En az Çinli futbolcu kafasındasınız ve emin olun sizde tokatlıksınız. sırf bu tahrik yüzünden zamanında zinedine Zidane ' da kafa atmıştı. onu desteklersiniz ama konu burak yılmaz a gelince kötülersiniz. hani bir laf vardır Türk'ün Türk'ten başka dostu yok diye... siz bu sözü değiştiren kisilersiniz. sizin gibi zihniyetler olduğu sürece Türk'ün düşmana ihtiyacı yok. Zavallısınız... helal olsun burak yılmaz.
Yırtmış. En az 10 verilmeliydi.
yeminle diyorum ben o laf için kemiklerini kırmadan bırakmazdım.Allah senden razı olsun burak kardesim.bazı şeref ve iman yoksunları atar tutar.sen bakma onlara.eline sağlık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler