SPOR

Bursaspor, TFF'nin kararıyla ilgili hukuki yollara başvuracak

Bursaspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) tüm liglerden küme düşmenin kaldırılması ile ilgili aldığı karara tepki göstererek, ulusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracaklarını bildirdi.

Bursaspor, TFF'nin kararıyla ilgili hukuki yollara başvuracak

Bursaspor Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Futbol Federasyonu’nun 29.07.2020 tarihinde basın yolu ile yapmış olduğu toplantı neticesinde gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararı verilmiştir.
Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir.

Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır.Bursaspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1'inci Lig'de taraftar desteği en çok olan takımların başında olup, pandemi sürecinden en çok etkilenen Kulüp olmuştur.Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu bu karar neticesinde, Bursaspor Kulübü olarak Ulusal ve Uluslararası tüm hukuki yollara başvurucağımızı bildiririz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Sizde Adam gibi oynayıp süper lige yükselseydiniz.. Birini bitireceğiniz ligte play off'a kaldınız onda da başarılı olamadınız. Şimdi kalkmış tff ye sallıyorsunuz
@sedat_coban_1930 pandemiden herkes etkilendide bursa mı etkilenmedi ? adamlar haklı herkes düşsün kural niye şimdi değişiyor. ?
Eeee yani talebiniz ne gardaş
Sedat o söylediğin düşenler içinde geçerli
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler