Canan Karatay: Doğal pastırmayı paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz

Kayseri'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Kitap Fuarı'na katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Doğal, işlem görmemiş, içine katkı maddesi koyulmamış pastırma dünyanın en sağlıklı etidir. Paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz. Pastırma vücuttaki alevlenmeyi ve hastalıkları önler" dedi.

Canan Karatay: Doğal pastırmayı paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz

Prof. Dr. Canan Karatay, kitap fuarı kapsamında düzenlenen, sağlıklı beslenme konulu programda konuştu. Çok sayıda vatandaşın katıldığı programda Karatay, sunum yaptı.

Karatay, geleneksel pastırmanın zararsız olduğunu belirterek, "Doğal, işlem görmemiş, içine katkı maddesi koyulmamış pastırma dünyanın en sağlıklı etidir. Kırmızı et doğal olduğu zaman sağlıklıdır. Kırmızı etin içinde bulunan yağ da doğal olduğu zaman sağlıklıdır. Yağ ile beraber kırmızı etle birlikte yendiği zaman proteinin vücuda maksimum düzeyde faydası vardır. Pastırmada da hem kırmızı et hem de yağ vardır. İşte bu da doğanın dengesidir. O şekilde insan vücuduna girmesi lazım. Ama içinde katkı maddesi olmayacak. Şimdi üretildiği gibi fabrikalarda üretilmeyecek. Eski ve doğal pastırmadan bahsediyorum. Paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz. Pastırma vücuttaki alevlenmeyi ve hastalıkları önler. Yine aynı şekilde pastırma, alzeimer, şeker ve kalp krizini de önler" dedi.

canan-karatay-dogal-pastirmayi-paraniz-varsa-bol-bol-yiyebilirsiniz_1110_dhaphoto1

ENERJİ İÇECEKLERİ YASAKLANMALIDIR

Enerji içeceklerinin zararlı olduğuna dikkati çeken Karatay, "Enerji içecekleri gençlerimizin zehridir. Onların ölümüne sebep olur. Sporcularımızın ölümüne sebep oluyor. Bir kutu enerji içeceğinin içindeki yapay şekerler kalp krizi sebebidir. Gençlerimizin ve sporcularımızın erken ölümlerinin sebebi enerji içecekleridir. Tüm bu sebeplerden dolayı enerji içecekleri yasaklanmalıdır. Gençlerimize ve çocuklarımıza yazık olmasın" diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
yahu sen bize ucuz yollu bir şeyler araştır bul onu söyle nolur....
ARTIK ŞHOWA DÖNDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUM REKLAM A DÖNDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUM ÖRNEĞİN KAYSERİYE GİDİP PASTIRMASIYLA İLGİLİ ÜRÜN TAVSİYE ETMESİ PEK İNANDIRICI GELMİYOR
Hoca iyice diline vurdu senin de. Bi sus artık yaaa….
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler