SPOR

CANLI

CANLI: Formula 1'de dev yarış başladı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun son yarışında şampiyon belli oluyor. Max Verstappen ve Hamilton'ın şampiyonluk için verdiği Abu Dabi Grand Prix'te nefesler tutuldu. Liderlik yarışının belli olacağı yarışın canlı anlatımı haberimizde...

CANLI: Formula 1'de dev yarış başladı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 22. ve son yarışı, Birleşik Arap Emirlikleri'nde yapılıyor. Max Verstappen ve Hamilton'ın şampiyonluk için yarıştığı mücadele müthiş anlara sahne oluyor. Tüm dünyanın kitlendiği bu yarışa ilgi çok büyük. Red Bull'un 24 yaşındaki Hollandalı pilotu Max Verstappen kariyerinin ilk şampiyonluğunu elde etmek istiyor. Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, toplamda 8. şampiyonluğunu elde ederek Formula 1'de rekor kırmak istiyor.

CANLI FORMULA 1

LAP 30: Lewis Hamilton, Max Verstappen ile farkı 3.7 saniyeye çıkardı.

LAP 30: Kimi Raikkonen, yarış dışı kaldı ve efsane sürücünün Formula 1 kariyeri sona erdi.

LAP 29: Mercedes, Sergio Perez'i ve Red Bull'u hakem Michael Masi'ye şikayet etti. Michael Masi, 'Tehlikeli değil sert sürüş' cevabını verdi.

LAP 24: Lewis Hamilton, 1 turda farkı 0.3 saniye civarında artırdı. Verstappen ile aradaki fark 2.8 saniyeye çıktı.

LAP 22: Sergio Perez, Lewis Hamilton'a 6 saniyeden fazla zaman kaybettirdi.

Max Verstappen: "Checo Perez efsane!"

Red Bull Takım Radyosu: "Kesinlikle! O bir hayvan"

LAP 21: Red Bull takım radyosundan Perez'e, "Hamilton'ı mümkün olduğunca arkanda tut!" emri gitti ve Perez, Hamilton'a 2 düzlük boyunca savunma yapmayı başardı. Perez'in savunması sonrası Hamilton ile Verstappen arasındaki fark 8 saniyeden 2.5 saniyeye indi.

LAP 18: Max Verstappen, Carlos Sainz'ın arkasında kritik saniyeler kaybediyor. Lewis Hamilton ise 1.27.780 ile yarışın en hızlı turunu atıp farkı 7 saniyenin üzerine çıkardı.

LAP 16: Yapılan pitlerin ardından Lewis Hamilton, Max Verstappen'in 6 saniye önünde piste döndü. Yarışın geçici liderliği Sergio Perez'de...

LAP 14: Max Verstappen arka lastiklerinin kötü olduğunu söylemesinin ardından pite girdi. Sert hamura geçiş yapan Verstappen, 4. sırada piste geri döndü.

LAP 12: Hamilton 4 saniye farkla Verstappen'in önünde devam ediyor.

LAP 6: Geride kalan 5. tur sonunda Hamilton liderliğini sürdürüyor. 1,8 saniye ile Hamilton önde gidiyor.

121639315302

LAP 3: Max Verstappen, Lewis Hamilton'ın dışarı taşmasına isyan etti. FIA herhangi bir sıkıntının olmadığını belirtti. FIA, Verstappen'in Hamilton'ı pistin dışına zorladığı için Hamilton'ın Verstappen'e yer vermesine gerek olmadığını açıkladı.

LAP 1: Liderliği geri almak için 7. virajda atak yapan Verstappen, virajı içten almak istediği sırada Hamilton ile temas yaşadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler