Cihan Mürtezaoğlu: Başka alanlara da yönelebilirim

Kent FM ve Mynet işbirliğiyle hazırlanan 101.4 Saatlik Arka Koltuk King Size programına Cihan Mürtezaoğlu konuk oldu. Mürtezaoğlu, "Kendimi bu anlamda ifade edemediğimi düşünürsem başka alanlara da yönelebilirim." dedi.

Cihan Mürtezaoğlu: Başka alanlara da yönelebilirim

İşte Cihan Mürtezaoğlu'nun programdaki açıklamaları;

Caz gitaristliğiyle ilgili "Bir şeyleri sanki taklit ediyormuş, bir şeylerin etkisinde fazla kalıyormuş gibi düşündüm..kendim olamadığımı fark ettim ve caz gitaristliği maceramdan geri döndüm. Bu süreçten sonra da şarkı yazma hadisesi baş gösterdi. Sonra ne olur bilmiyorum, sonrasını zaman gösterecek."

"Kendimi bu anlamda ifade edemediğimi düşünürsem başka alanlara da yönelebilirim."

Hayat acısı mı aşk acısı mı daha çok yaralar sorusuna sanatçı "ikisinin de kendi içinde ayrı bir tadı var" açıklamasını yaptı.

"Herhangi bir meslekte utanılacak bir yan olduğunu düşünmüyorum. Ben de küçükken babamın eczanesinin önünde su satmıştım."

Metehan Mert Çakır'ın mükemmeliyetçi misin sorusuna "Çok da mükemmeliyetçi olduğum söylenemez" dedi

Kardeş Türküler, Mabel Matiz, Pinhani gibi isimlerle de iş tecrübesi bulunan sanatçı "Düzenlemeci bir tarafım var, kendi albümümün de mutfağına girmeden edemiyorum. Şarkılarımın detaylarını düzeltmeye çalışırken belki de istemsizce körelebiliyorum." cümlelerine yer verdi.

"Kalabalıklar içinde yaşayan ve bunu seven biriyim. Bir şekilde adaptasyonum bu yaşantıya daha uygun."

"Neler dinlerim... Biraz daha seçici müzik dinliyorum. Dinlediğim şarkılarda kendi hayatımdan izler buluyorum, yaptığım şarkılarda da benden izler olmalı."

  1. yeniler ile alakalı "Kızılok, Ortaçgil gibi isimler zamanında müzikte bir şeyler kırmışlar, şimdiki 3. yenilerin de bu kırılmayı gerçekleştiriyor olduğunu düşünüyorum."

Son olarak zamanın pop müziğine de atıfta bulunan sanatçı "Pek tercih etmiyorum ama tınıları hoşuma giden şarkılar var" açıklamasında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler