YURTHABER

Cinayet Şüphelisi Olarak Köylüsü Tutuklandı

Yaşar KORKUSUZ/KOZAN Osmaniye’nin Sunbas İlçesi'nden doktor kontrolü için geçen 25 Ocak'ta Kadirli İlçesi'ne giden Cafer Atıcı, geceyi kızı Arzu'nun yanında

Cinayet Şüphelisi Olarak Köylüsü Tutuklandı

Yaşar KORKUSUZ/KOZAN Osmaniye’nin Sunbas İlçesi'nden doktor kontrolü için geçen 25 Ocak'ta Kadirli İlçesi'ne giden Cafer Atıcı, geceyi kızı Arzu'nun yanında geçirdikten sonra döndüğünde eşi Hatice Atıcı'yı evde bulamadı. Yakınları ile birlikte yaptıkları aramadan sonuç alamayan Cafer Atıcı, eşinin bulunması için jandarmadan yardım istedi. Jandarma ve ailesi tarafından 10 gün boyunca aranan Hatice Atıcı'nın cesedi, Adana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Karahamzalı Mahallesi'nde Avluklu Mevkii'ndeki uçurumun dibinde çobanlar tarafından bulundu. Yapılan incelemede Hatice Atıcı'nın vücudunda 5 bıçak darbesi saptanırken, cenazesi otopsinin ardından Sumbas İlçesi'nin Gaffarlı Köyü'nde toprağa verildi.
SUÇLAMALARI REDDETTİLER
Hatice Atıcı'yı arama çalışmalarının sürdüğü sırada kızı Arzu Atıcı'nın, Kadirli İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek, "Telefonla görünmeyen gizli numaradan beni arayan kişi, 'Annen elimizde' dedikten sonra telefonu kapattı" diye ifade verince çalışmalar bu doğrultuda yürütüldü. Jandarma, 3 gün süren teknik bir çalışmanın ardından Arzu Atıcı'nın cep telefonuna gelen gizli aramanın yerini buldu. Çevredeki güvenlik kameralarının inceleyen ekipler, eşkalden şüphelendikleri Metin Çamur'u takibe aldı. Dün akşam saatlerinde jandarma ekipleri, Sumbas İlçesi'nde öldürülen kadının kızları Emine Atıcı ve Arzu Akçakaya, kocası Fikret Akçakaya ile Hatice Atıcı'nın cenazesine katılıp dua eden köylüsü Metin Çamur’u gözaltına aldı. Şüpheliler, cinayet suçlamasını reddetti.
DAMADI SUÇLADI
Jandarma sorgusunun ardından Kozan Adliyesi'ne sevk edilen Metin Çamur, Fikret Akçakaya, Arzu Akçakaya ve Emine Atıcı, nöbetçi savcılıkta da suçlamaları kabul etmedi. Bir süre sonra şüpheli Metin Çamur'un, "Olay günü Hatice Atıcı’yı ben aracımla götürdüm. Damadı Fikret Akçakaya bıçakladı, kafasını taşla ezip uçurumdan attı" diye ifade verdiği öğrenildi.
Bunun üzerine suçlamayı reddeden diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi. Tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Metin Çamur ise tutuklanarak Kozan M Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Cinayet Şüphelisi Olarak Köylüsü Tutuklandı