Daha güçlü uzun ve parlak saçlar için bu 3 malzemeyi karıştırmalısınız!

Günlük olarak ortalama 50 ila 100 arası saç teli dökeriz ve bu oran normal kabul edilir. Ancak bundan fazlası dökülürse kelliğin başlaması muhtemel. Eğer böyle bir probleminiz varsa önlem almakta fayda var.

Daha güçlü uzun ve parlak saçlar için bu 3 malzemeyi karıştırmalısınız!

Saç dökülmelerinin genetik olmasının yanı sıra gebelik, ilaç kullanımı, yanlış beslenme gibi faktörler de dökülmeye etki edebilir. Genetikse buna yapacak pek bir şey yok ama diğer faktörler devreye giriyorsa çözümü zor değil.

En yaygın nedenleri sıralayacak olursak;

iStock-693116228

Kilo kaybı
stres
kanser tedavisi
gebelik
demir eksikliği
saç bakım ürünleri
menapoz
yeme bozukluğu

Saç dökülme sorununu çözmek için kimyasallara değil doğal yollara başvurun. Saçlarınızı güçlendirmek için size muhteşem bir tarif vereceğiz;

Malzemeler:

Hint yağı

hint yağı

Hint yağı risin oleik asit bakımından son derece güçlüdür. Bahsettiğimiz bu asit saç diplerine işler ve saçın pH dengesini korur. Saç dökülmesini ve kepek oluşmasını engeller.

Yumurta sarısı

yumurta sarısı

Vitamin, protein ve yağ asitleriyle doludur. Aynı zamanda güçlü bir E vitamini kaynağıdır. Saçı besler ve uzamasını sağlar.

Bal

iStock-826599034 (1)

Saçı yumuşatır ve saç köklerini kuvvetlendirir. İyi bir antioksidandır.

Nasıl hazırlanır?

Bu 3 malzemeyi de bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize iyi bir şekilde yedirerek masaj yapın. Bir boneyle saçlarınızı sarın ve yaklaşık 4 saat boyunca bu şekilde bekleyin. Ardından ılık suyla saçlarınızı yıkayın. Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin. Karışımı haftada 2 kere uygulayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
miktarlarını yazarmısınız ölçü verin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler