MAGAZİN

Demet Akalın'dan İstanbul Sözleşmesi yorumu!

İstanbul Sözleşmesi kararının ardından Demet Akalın fikirlerini sosyal medyadan paylaştı. Akalın paylaşımına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Beştepe'yi de etiketledi.

Demet Akalın'dan İstanbul Sözleşmesi yorumu!

Türkiye’nin, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasından sonra ünlü isimler de konuya dair paylaşımlar yapıyor. Sık sık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kadına şiddet konusunda yardım isteyen Akalın bu konuda fikrini açıkladı.

Demet Akalın besteci Cansu Kurtçu’nun paylaştığı hikayeyi alıntı yaparak paylaşım yaptı.

Ekran Alıntısı

Paylaşımına Beştepe'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da etiketleyen Akalın Kurtçu'nun yazdığı sözlere "İnancım tam anlamıyla bu yönde" dedi. İşte Kurtçu'nun notu:

"Ama ben sunu bekliyorum; diyecekler ki İstanbul sözleşmesini feshettik çünkü daha ağır cezalarla daha caydırıcı yeni bir yasayla, kadınların nefes alacağı, saçının teline zarar gelmeyecek daha büyük gelişmelerle yepyeni bir yasa çıkarıyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
demet akalın gibi kadınlar hala istanbul sözleşmesini kavrayamamışlar. istanbul sözleşmesi uluslararası bir sözleşme. imzası olan ülkeler bu sözleşmeye uymak zorunda. bu sözleşmeyi uygulamak içinde ceza yasaları devreye sokulur. yani sözleşmeyi yasalarla korursun. yalnız benim ankayamadığım istanbul sözleşmesinin neresinden rahatsız oldular bir bile bilsem notumu ona göre vereceğim. kıvırmanın alemi yok. 30 yıl önceki rafah milli selamet partisinin kadına bakış açısına göre davranmaya başkadılar. yanş kadının yeri evidir politikasına geri dönüştür. kimse kıvırtmasın.
İŞTE AKPLİ OLMAK BÖYLE BİR ŞEY ADAMLAR İSTSÖZLEŞMESİNDEN ÇIKTIK DİYOR İSLAMA AYKIRI DİYOR AMA BİZİM MALLAR HALA DAHA ETKİLİ TEDBİRLER GETİRİRLER DİYOR İŞTE KADINLAR SİZİN HAKLARINIZI KORUMAYAN BİR YÖNETİM DEĞERLENDİRME SİZİN GEREKENİ SANDIKTA YAPIN GÖZÜNÜZE Mİ SOKALIM İŞTE TARAFINIZ İNSAN VE KADIN HAKLARINDAN YANA YAP.
Ilerde iktidar el degiştirdiginde yüzü nasıl gözükür cok merakediyorum..
Geri Dön