YEMEK

Doğru et nasıl seçilir?

Doğru et nasıl seçilir?

İşte lezzetli eti seçmenize yardımcı olmak için profesyonel şeflerden 7 büyük öneri topladık!

Aşırı yumuşak olmamalı

et1
Profesyonel şefler , soğuk etin yumuşak olmamasını önerir . Yağ soğuk olduğunda, çok düzgün saklanan et sert olmalıdır.

Renge dikkat

et2
Etin tüm yüzeyi kırmızı olmalıdır. Kenarlarında dahi gri ya da kahverengilik var ise o eti hemen bırakın. Canlı ve açık kırmızı renk doğru seçim olacaktır.

Hayvanın nasıl beslendiği önemli

iStock-802787774

Hayvanın ne ile beslendiği önemli. Ete bunu anlamak elbette çok zor ancak bu bilgiyi kasabınızdan alabilirsiniz. Çimen yiyerek beslenen hayvanların yağ oranlarının dağılımı son derece doğrudur. Bu bilgileri kasabınızdan edinin.

Etin yağsı hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var;

et3

İşte yağ hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Profesyonel şeflerden alınan bu ipuçları, yemek pişirmek için en iyi etleri seçmenize yardımcı olacaktır.

. Mermer görünümlü et, her zaman daha lezzetlidir. Ancak bu 'mermer' görünümünün çok fazla olmamasına dikkat edin. Etin üzerindeki yağ dağılımı oranı doğru olmalıdır.
. Profesyonel şefler yaşlı hayvanların etlerinin daha lezzetli olduklarını söylüyor. Genç hayvanlara göre daha sert etleri olsa da lezzet bakımından çok daha üstteler.

Fiyatı da önemli

iStock-469354734

Ucuz et, genellikle tuzlu su için ödeme yaptığınız anlamına gelir . Profesyoneller daha pahalı ve yüksek kaliteli etlerin daha küçük bir parçasını seçmenizi öneriyor. Kaliteli bir et yemek için kişi başı 150/200 gram et almanız yeterli olur. Hem makul bir fiyat ödemiş olup hem de lezzetli bir et yersiniz.

Kasabınızla iyi anlaşın

iStock-836307992
Bir kasap bulun ve daima etlerinizi ondan alın. Devamlı müşteri olduğunuzda muhakkak kasabınız size iyi etleri seçme konusunda yardımcı olacaktır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Çoğunluğu kurbandan kurbana et gören bir ülke için ne gereksiz bir haber
Geri Dön