Doktorun WhatsApp grubundaki paylaşımına suç duyurusu! Doktor görevden uzaklaştırıldı

Samsun'un Bafra ilçesinde görevli bir doktor hakkında, iş arkadaşlarıyla kullandığı WhatsApp grubunda İslami değerlere haraket içeren paylaşımlar yaptığı iddiasıyla aralarında Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile siyasi partilerin ilçe temsilcilerinin de yer aldığı grup, suç duyurusunda bulundu. Hakkında suç duyurusunda bulunulan doktor, görevden uzaklaştırıldı.

Söz konusu paylaşımı kınamak için Bafra Belediye Başkanı Kılıç, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, İYİ Parti İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Öcal, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Abdurrahman İsmailoğlu ile Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen temsilcileri, bazı hastane çalışanları ile vatandaşlar Bafra Devlet Hastanesi önünde toplandı.

"TOPLUMUN SİNİR UÇLARIYLA OYNAMAYA KİMSENİN HAKKI YOK"

Belediye Başkanı Kılıç, burada yaptığı açıklamada, "Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç hakkı yok. Yüzlerce, binlerce doktorla böyle bir paylaşımın ilişkilendirilmesi en azından bu mesleğe bir hakarettir. Doktora hakarettir. Biz bunu kınıyoruz. Toplum olarak da bunun takipçisi olacağız." dedi.

Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş, Bafra Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret eden doktor Ş.O'yu kınadıklarını belirtti.

Açıklamaların ardından grup, daha sonra Bafra Adliyesi'ne geçerek suç duyurusunda bulundu.

DOKTOR AÇIĞA ALINDI

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret ettiği öne sürülen doktor Ş.O.'nun, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
birilerini suçlamak,karalamak için islami değerleri kullanmayın..Hangi islami değerlerden bahsediyorsunuz..İslamiyetin değerlerini mi bıraktınız.hepsini yerle bir ettiniz,yok ettiniz..
@arpat_saray sen dinsiz veya ateist olabilirsin fakat kimse benim dinime hareket edemez.
@ahmet_kizilsacli_1980 sen kimsin ki benim dinimi sorguluyorsun..Saygısızlık eden sensin..terbiyeli ol..Dinsiz de değilim ateist de değilim..ama senin gibi de sahte müslüman da değilim.!!
@arpat_saray önce okuma yazma öğrenelim lütfen hareket değil yahu hakarettt hakarettt bişeyi savunurken bilginizi bi konuşturun üzmeyin beni burda
@arpat_saray hırıstiyanlar ediyor her gün. ve o hırıstiyanlar yıllardır yanı başındaki müslümanları öldürüyor onlara bir şey demeyecekmsiiniz klavye delikanlısı
@arpat_saray İslam kıyamete kadar bakidir kimse yok edemez. Sen yaşamıyorsan senin suçun, islamın değil. Kur'an aynı, sünnet aynı. Kimse islamı yaşamana mani değil. Tabi asıl niyetin buysa...
@figarox5 Müsdlümanbı öldüren müslümana birşey diyemiyorsunuz..çok cahilsiniz..yazdıklarınıza gülüyorum sadece
doktor olsan ne olur adam olmadıktan sonra
İslam âlemi gurur duyuyor sizinle vs vs vs.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler