SPOR

Dursun Özbek'ten Beşiktaş açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş'ın Lyon'a elenmesinin ardından kulübünün sosyal medya hesabından yapılan UEFA Kupası paylaşımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özbek, " O paylaşım olmaması gereken bir paylaşımdı. Zamanlaması yanlış oldu. Bu konuda gerekeni yapacağız!" ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek'ten Beşiktaş açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor'da Gündem Özel programına konuk oldu.

Gümdeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Özbek, Beşiktaş'ın Lyon'a elenmesinin ardından bugün kulübünün sosyal medya hesabından yapılan UEFA Kupası paylaşımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Dursun Özbek'in yaptığı açıklamalar;

"Beşiktaş buraya kadar çok iyi geldi Avrupa'da. Elenmelerine üzüldüm. Tebrik ediyorum Beşiktaş'ı oyunu için. O paylaşım olmaması gereken bir paylaşımdı. Zamanlaması yanlış oldu. Bu konuda gerekeni yapacağız! O paylaşım olmaması gereken bir paylaşımdı. Zamanlaması yanlış oldu. Bu konuda gerekeni yapacağız!"

"Galatasaray, UEFA tarafından mercek altına alındı. 2014 yılında bir anlaşma yapıldı. Fakat Galatasaray verdiği sözü tutamadı. Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer. Bizim sütten ağzımız yandı.TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le görüştüm. 'UEFA'yla görüşmemize siz de gelin' dedim."

[Galatasaray'dan Beşiktaş'a gönderme](http://spor.mynet.com/galatasaray/109214-galatasaraydan-besiktasa-gonderme.html)

"YENİ BİR ANLAŞMA PLANLIYORUM"

"UEFA'yla yeni bir anlaşma yapılmasını planlıyorum ben. Bu yönetimleri de hizaya getiriyor. Biz 80-90 milyon Euro'lardan 65 milyon Euro'ya gelmişiz (Oyunculara verilen toplam maaş) Şu an 61 milyon Euro'dayız...Önümüzdeki sezon çok iyi bir takım kurup, maaş skalasını da düşürmek istiyoruz."

"15 TEMMUZ'U TÜRKİYE'YE YAŞATMIŞ KİŞİLERİN..."

Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihraç konusu: "Galatasaray'ın duruşu çok net. Hep devletine bağlı bir kurum. Böyle bir karar alınmasını kabul etmedik yönetim olarak. Biz ağustos ayında bu kişilerin tespiti için harekete geçtik. Bu 7 kişiyle ilgili delil toplamaya başladık. Bu delillerle beraber bu 7 kişiyi disipline sevkettik. Disiplin Kurulu olayı inceledi. Genel Kurul 12 saate yakın sürdü. İnsanlar yoruldu. Bunları bir mazeret olarak söylemiyorum, durum tespiti yapıyorum. Oylama işin sonuna kaldı. 250 kişi kaldı sona. O arada rahatsızlığım nedeniyle bir konuşma da yapamadım. İstenmeyen bir sonuç ortaya çıktı. Gece hiç uyumadım. Böyle bir şeyi beklemiyordum. Bazı kişilerin konuşmaları etkili oldu. O üyeleri resen üyelikten çıkardım. 15 Temmuz'u Türkiye'ye yaşatmış kişilerin arkasında kesinlikle durmayız. Bu işlerde bizim kadar tavrımızı net şekilde gösteren bir kulüp yok. Tuzak demek yanlış olur ama ne pahasına olursa olsun ibra etmeyeyim diyenler oluyor.

BASKETBOL ŞUBESİ KÜÇÜLÜYOR MU?

Basketboldaki gelişmeler: "Küçülmek sözcüğü yakıştırma bir sözcük. Bütçeyi yapmayayım mı? Büyük düşünmek paralı düşünme değildir, buna katılıyorum. Eurocup'ta oynayacağız seneye. Elbette ki iyi takım kuracağız. Hangi takımla sahaya çıkarsak çıkalım desteklenmemiz gerekiyor. Bizi de kısıtlayan durumlar var. Amatör sporlar gelir kaynağı olmaktan çıkmış. Özellikle basketbolun faaliyetleri içinde tribün gelirleri yeteri seviyede değil. Sponsorla bir kısmını finanse edebiliyoruz. Salon projesi bitti, ruhsat aşamasındayız. Bir sponsorla da görüşüyoruz. Galatasaray'ın cebinden para çıkmadan salonu kazandıracağız. Salon fikri daha önce de düşünülmüş. Eurocup'ta şampiyon olduğumuzda sayın Cumhurbaşkanı bizi Külliye'ye davet etti. Özel görüşme istedim. Spor Bakanımız da yanımızdaydı. Biz buraya bir salon yapmak istiyoruz dedim. Kendisi bana kaç kişilik yapacaksınız dedi? 12500 dedim. Şampiyon takıma 12500 olmaz 15 bin kişilik yapın dedi. Böyle harekete geçtik. Buradan kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Başbakan, Spor Bakanı ve Maliye Bakanı'nın da katkıları oldu. Bize düşen görev bu desteği aldıktan sonra gerekeni yapmak kalıyor. Salonla başladık, Riva, Florya peşi sıra gelecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Bi defolup gitsen Galatasaray küllerinden doğacak
Bu beceriksizi başkan olarak gördükçe futboldan tiksindim.
nerde özgürlük sene 2000 gs sampiyon oldu teneke diyenlere gereği yapıldımı da simdi hesap soracaksin tarihi GS yazar itirazı olanberi gelsin
@ikayisci 17 sene önce alınan bir başarı ve unutmayın o zaman gs uefa maçım var diyerek lig maçlarını erteletiyordu ve boş zamanlarda oynuyordu yani bugün ki gibi haftada 3 maç yapmıyordu. Ayrıca Gs gibileri hiçbir Türk takımının avrupada kupa almasını istemiyor çünkü tek öğündükleri şeyde ellerinden gidecek. Geldim beri şimdi sen gel beri.
@hortex tek kupalarla öğündüğümüz doğrudur çünkü sizlerinde tek öğündüğü galatasarayı yenmeniz yıldız olarak geri şampiyon olarak geri kupa olarak geri olan bi takımın başka övünecek birşeyi kalmıyor tabi :) ben gayet net hatırlarım o zaman 2 grup vardı şampiyonlar liginde ve haftada 2 maça çıkardı takım belki sen hatırlamazsın işine gelmiyor diye senin dediğine göre lig haziranda bitecekken bizim maçlar ağustosta bitiyordu çünkü her maç erteleniyordu avut kendini avut başka birşey yok elinizce çünkü :)
@samet.canbolat Şerefimiz var övüneceğimiz yetmezmi çünkü şeref herkeste yok!!!
yok yok aynen devam edin size yakışan o zaten sizi gs yapan zaten böyle çirkeflikler
siz başkan mısınız yoksa bostan başımı? onu bilmiyorum, bundan haberim yok, üzülerek gördüm ,zamanlaması yanlış oldu kim bakıyor bu işlere kimin kontrolünde bu camia siz başkan sanız gereğini yapın o zaman böyle yönetilmeyi hakediyormu bu asırlık camialar ...
o kanı bozuk jimnastik spor taraftarı stadlarında açtıkları juventus ve real madrid bayrakları için en ufak bir şey yapmadılar biz niye bir şeyler yapıyoruz?
@gicikneo sende haklısın FB-PAOK maçında renkleri siyah beyaz simgeleri Kartal diye Yunanları çiçekler ile karşılayıp kankan olmuşlardı bunlar çok ama çok yanlış sonra GS, FB bize şöyle böyle yapıyor deniliyor
@gicikneo arkadaşım,bahsettiğin taraftarın içinde o zihniyete sahip münferit kişiler.Burdaki olayda,bir kulübün resmi tweetinden söz ediyoruz...
@gicikneo galatasarayında fenerinde biliriz 2000 li senelerde israil takımlarını havaalanında karşıladıklarını.valla ben bu işe karşıyım zaten yok avrupada herkez birbirini desteklemeliymiş falan filan yok abi öle bişe..tamm yabancıyı desteklemem diğerinide desteklemem.herkezin tek takımı var sonuçta herkez onu desteklesin
gerçi senin zihniyetinde pek farklı gözükmüyor.cümlenin başındaki ifadelerden.bu kafayla devam..
Başkan en azından iyi niyetli aziz yıldırım gibi değil
@turkoglu54 ya bırak fetö saray şaibeli sizin kupalarınız
kulübündeki hiçbir şeye sahip çıkamayan engel olamayan başkan..!!!
Kulübün Sosyal medyadan Sorumluları hangi Holiganların gör bak sayın başkan FB ilede BJK ilede ortamı hep geriyorlarki Rekabet kin ve nefrete dönüştürülüyor bu adamları temizle Başkan
İyi niyetli olabilir ama arkadan hançerleniyor üstelik kabul ediyor gözüküyor..zaten kimin aklına uyduysa kariyeri belli çalıştırıcıyı getirdi GSnin başına koydu o zaman hatayı yaptı.Ya yönetimi değiştirmeli yada olmuyor deyip ayrılmalı.
tinere nee yapsan yeridir zamanlamasi iyi ve harika oldu
NERENİZ DOĞRU Kİ BU DOĞRU OLSUN GALATASARAYIN BASİRETSİZ YÖNETİMİ !!!!
Diğer Haberler