SPOR

Dursun Özbek'ten çarpıcı açıklamalar! Sneijder, Muslera, Lucescu...

Mariano'nun imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek; Sneijder'in ayrılığından Tudor'un durumuna, Lucescu haberlerinden Muslera'yla sözleşme uzatılması konusuna kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

Dursun Özbek'ten çarpıcı açıklamalar! Sneijder, Muslera, Lucescu...

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mariano'nun imza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, gündemdeki soruları yanıtladı.

"TRANSFERLER DEVAM EDECEK..."

Taraftarlarımızı heyecanlandıracak bir takım zorunluluğumuz var. Galatasaray'ın bu yenilenmeye ihtiyacı vardı. Tespit edilen eksiklerimizin giderilmesini sağladık. Uçaklar inmeye devam edecek. Eksiklikleri gidermek için transfer sezonu boyunca çalışmalarımız devam edecek. Yaptığımız transferler, kulübün mali yapısını bozmayacak. ne kadar futbolcu sattıysak, o kadar futbolcu aldık. yeni gelecek oyunculara da bu hesaplar içerisinde yer var. 2017-2018 sezonunda Galatasaray'ın mali yapısını bozacak bir faaliyet içerisinde değiliz. 2018 Galatasaray'ın mali yapısı anlamında kritik bir yıl.

"SNEIJDER İLE MAYIS'TA GÖRÜŞTÜK..."

Bazı uçaklar kalkıyor, son günlerde medyada büyük yer bulan Sneijder'in ayrılması olayı, Galatasaray için de önemlidir. Wesley, bize 4,5 sene güzel hizmetler verdi. Bu emekleri için teşekkür ederim. Galatasaray gibi büyük kulüplerde, bu vedalar olur. Bu hayatın gerçeği, bunu farklı yorumlamamak lazım. Her iki tarafın uymak zorunda olduğu kariyer planlamaları var. Geçtiğimiz Mayıs ayında konuştuk ve kendisinin planları olduğunu dile getirdi. Detayların halledilmesi için bugüne kadar geldi. Hiçbir zaman tek taraflı değildi. Teknik direktör istedi, istemedi polemiğine sokmak yanlış. Galatasaray'da kariyer planlamasıyla alakalı bu tarz ayrılıklar olmuştur.

"BAŞKA TAKIMA GİTMESİNDEN ENDİŞE DUYMADIK"

Sneijder ile iki sene önce yaptığımız sözleşmede "Türkiye'de başka takıma giderse 20 milyon euro öder" maddesi vardı. Fesih yaparken de bunun konulması gerekiyordu. Biz halka açık bir şirketiz. Türkiye'de başka bir takımda oynaması endişesiyle bu yapılmadı. Bizden önce yapılan sözleşmenin devamıydı ve o şekilde de kaldı.

"ÖSTERSUNDS MAÇI BİR YOL KAZASI"

Östersunds maçı bir kazaydı. İstemediğimiz bir skorla karşılaştık. Bunu bir yol kazası şeklinde kabul etmeliyiz. Perşembe günü, Galatasaray camiası, bu kazanın tamiri için en iyisini yapacaktır, bundan eminim. Geride kalan iki sene, Galatasaray açısında başarılı değildi. Yönetimlerin yapması gereken şeylerden bir tanesi de Galatasaray'ın Türk spor tarihine uygun olarak, futbol takımının Türkiye'de ve Avrupa'da başarıllarını sağlamak olduğu için yönetim bugünkü yapılanları yapmak zorundadır. Yönetim olarak seyirciyi tatmin eden, Galatasaray yaratmaya çalışıyoruz. Kimse bu değişikliğin enden yapıldığını sorgulamaması lazım. Taraftar ve yönetim, oynanan futboldan memnun değildi.

"TUDOR SORULARI TUHAF..."

Tudor sorusunu tuhaf karşılıyorum. Tudor'u biz getirdik. Galatasaray'ın teknik direktörü, yönetim nerede duracak? Ayrı bir yerde mi duracak? Elbet ki Tudor'un arkasındayız. Faydalı olması için getirdik ve öyle de olacaktır.

"LUCESCU İLE GÖRÜŞMEDİK"

Şu an bir antrenör arayışında değiliz. Lucescu, Galatasaray'a hizmet vermiş başarılı bir antrenör ama kendisiyle bir görüşmemiz olmadı.

"MUSLERA AYRILMAYACAK"

Öyle şeyler bulup yazıyorsunuz ki, benim hiç hayalimden, aklımdan geçmiyor. Bir sabah gazeteyi açıyorum, "Muslera'yı gönderecekler." Böyle bir şey yok. Muslera uzun yıllar daha Galatasaray'a hizmet edecek. Bu haberleri kınıyorum. Nasıl hayal ediliyor, nasıl çıkarılıyor, hayretler içerisindeyim.

"OLCAN ADIN'DA EN AZ ZARARI DÜŞÜNDÜK"

Olcan Adın'a henüz 2,9 milyon euro ödeme yok. TFF'de Olcan Adın ile ilgili süreç devam ediyor, neticesi daha belli değil. Takımların yenilenmesi sırasında bazı oyuncuların ayrılması gerekiyor. Ayrılırken, sözleşmeleri olabilir ama kadroda yer almayacak kişiler olabilirler. Olcan Adın ile konuşarak ayrılmak istedik ama sonuç alamadık. Takıma hizmet vermeyecek bir kişi ile yolları ayırmak kaçınılmazdı. Bu yaparken Galatasaray'ın en az şekilde zarar görmesini düşündük, başka oyuncularla da bunları yapacağız. Cavanda, Hakan Balta ve De Jong ile fesih için görüşeceğiz.

"YENİ AKADEMİ, YENİ SCOUT EKİBİ..."

Florya'daki tesislerimiz altyapıdan oyuncu yetiştirmek için yeterli değil. Yeterli sayıda sahamız yok. Altyapılarımızı güçlendirecek bir organizasyon için çalışmalara başladık. Yeni bir akademi yapılanması içerisindeyiz. Şu an, sadece altyapı ile ilgilenecek özel bir scout ekibi kuruyoruz. Yurt içi ve yurt dışında çalışacak. Önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgi vereceğiz.

"BORCU 80-90 MİLYON DOLAR AZALTTIK"

Galatasaray'a UEFA'dan transfer yasağı gelmedi. Rakiplerimizde olduğu gibi bir durum yok. Ancak bu bizi bolca harcamaya iten bir durum değil. Kadrodan giden oyuncuların paraları var, bu fondan transferleri karşıladık. Bu şekilde devam edeceğiz. Galatasaray'ın borç batağında olduğu söyleniyor. Bunu net şekilde iddia ediyorum, Galatasaray oldukça bir borç içerisinde buraya geldi ama yaptığımız planlarla, bu borç batağından çıkmak için projeler ürettik. Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesi ile buradan elde edilecek fonla mali yapı düzelecek. Önce banko borçları kapatılacak, bunları yapıyoruz. Projeden gelen ilk dilim kullanıldı ve borçta 80-90 milyon dolar azalma yaşandı. Yine gelecek paralar ve bunların adresi de aynı. Galatasaray'ı senede 150 milyon TL faiz ödeyen bir yapıdan çıkarmak istiyorum. Bozuk bir yapı ile başarı çok zor. Bu projeler ve sermaye artışı ile mali yapıyı düzeltiyoruz. Bu hususlar devam edecek. Bir sene içerisinde borçların azaltılması öncelikli hedefimiz. "Florya'yı, Riva'yı sattı, futbolculara paraları verdi" haberleri neden yapılıyor? Bu haberler doğru değil.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
hayatımda gördüğüm en boş adam
Sana hiç inanmadık güvenmedik.Hep kaldırıldım kaldırıldık lafına sığındınız.En iyi oyuncularımızı kaybettirdiniz.GİDİN ARTIK TUDORLA İSTENMİYORSUNUZ ARTIK...
Nedense 2 senedir bitmiyor bu yol kazaları. Asıl kaza senin bu kulübün başına başkan seçildiğin gün yaşandı...
borcu azalttık diyor bide utanmadan sattın arazileri şimdide paraları çöpe atıyorsun değirmenin suyu bitince gs yi kim kurtaracak
fetö kurtarır merak etme ???????????? :D
son transferini gs ye yapan yaşlı morukları doldurun sampoli ve dembeleyi beğenmeyin..aklınıza türküreyim sizin.....dembele şimdi 40 milyon euro ve henuz 20 yaşında...
istifaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
gitttttt
Geri zekali Cincon,31 yaş sağbeke 5 milyon euro civari bonservis verilir mi 3 senelik kontrat ve her sene 2,3 milyon euro garanti maaş verilir mi!?Yani 34 yaşına gelecek 3 sene sonra ama hâlâ 2,3 milyon euro garanti alacak?!?! Ve sen 3 sene sonra 34 lük bu adamı kimseye satamayacaksin bedava gondereceksin?!? Dolayısıyla 3 sene sonra bedava gidecek 31 yaşındaki bir sagbekin maliyeti 5 bonservis+2,3+2,3+2,3=11,9 m.euro= 50 trilyon civarı TL!!!Dejong'a 2,5 mly.euro/34'lük selçukinan'a 3 mly euro/31'lik sagbeke 2,3 mly.euro veren mal Cincon 24 yaşındaki süper imbula'ya 1,6 teklif etmeye UTANMALI!!
İç sorunları bilemiyoruz ama sneijder ve bruma gibi atak bölgesinde en iyi oynayan iki oyuncumuzu kaybedince takımı kim atağa kaldıracak ? Defans zaten geçen seneden problemli.. Maicon iyi ama takip ettiğim bir oyuncu biraz yavaş.. Belhanda katkılı olabilir.. Gomis sürpriz umarım katkılı olur.. Mariano türkiyede iyi oynar.. Hepsi hayırlı olsun :) benim fikrim Feghouli kesinlikle alınabiliyorsa alınmalı kanattan Gomis beslenmeli ki gol atsın.. Yeni sezonda herşey Galatasaray ın istediği gibi olur inşallah :)
ABDURRAHİM ALBAYRAK KESİNLİKLE YÖNETİMDE OLMALI YOKSA BAŞARI BEKLENMEZ
dejongu da geçen sene böyle getirdiniz ve mal gibi 2,5 maaş bağladınız!!..şimdi gönderecek diye uğraşın o çingene kılıklı De jong sneijder gibi alacağından feragat etmez bence!!! 1+1 opsiyonlu al oyuncuları mal Cincon...ilk 1 senesi verim alamazsan +1 opsiyonlu kullanmazsin!!!!ve gazeteci mallar inatla sormuyor: trabzonun kapı önüne koyduğu cavanda'ya hangi akılla 1,8 milyon euro verdiniz??!!
Aferin başkan böyle devam et iyi yoldasın bakma sen bunlara milyonlar arkanda
kim ne derse desim. bu takımı senden başka kimse düzeltemez
Perşembe akşamı Tudor gider.
konuştukca batıyorsun daha fazla zarar vermeden git artık
ln bucon cinlerde geçen sene para yoktu bu sene 100 milyon eroluk transfet yaptı kaynağı ne bunların araştırılsın yoksa himmet paralarınımı aklıyorlar savcılığı göreve çağırıyorum rezil aşağılık iğrenç klübün herseyini araştırsınlar herşey beklenir bunlardan
@emir.33 riva araştır bebe
olcan olayı bile bile lades. sözleşmesi devam eden oyuncuyu kov sonrada tazminatını ödemeyecem de . nerede görülmüş böyle bir olay . 2.9 milyon euroyu cebinden ödeyeceksin başkan
bide vergilerinizi adam akıllı ödeseydiniz.ona buna gidip yalakalık yapıp vergileriniz silinmeseydi keşke.
@trexc gerizekalı olduğun vergi konusunu bilmediğinden apaçık ortaya çıkıyor. uefa organizasyonundan bir kupa alan takıma turizm tanıtma fonundan 119 milyon euro ve fifanın organize ettiği bir kupa olan süper kupayı aldığı içinse 196 milyon dolar bir tanıntım geliri kazanmış olan cimboma bu parayı alıp ödeyemeyen devlet verginizi 7 yıl ödemeyin diyerek anlaşma yaptığını açıklamayan ve sizin gibi kan emici sülükleri konuşturanların tümüne lanetler olsun.
Koca kulak buraya herkes ayağa :)
Diğer Haberler