SPOR

Ekpe Udoh: 'Atatürk’ü tanıdıkça daha çok seviyorum'

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın Birleşik Amerikalı oyuncusu Ekpe Udoh, İstanbul Erkek Lisesi Sportfest Kulübü'nün organize ettiği söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Atatürk’le ilgili bir soruya da yanıt veren Udoh, “Tanıdıkça, Atatürk’ü daha çok sevmeye başladım” dedi.

Ekpe Udoh: 'Atatürk’ü tanıdıkça daha çok seviyorum'

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen, yoğun bir katılımın olduğu ve soru cevap şeklinde gerçekleştirilen organizasyonda başarılı pivota Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili sorular da soruldu.

Atatürk'e duyduğu hayranlığın nereden geldiğiyle ilgili sorulan soruya Udoh, “Atatürk'e olan hayranlığım aslında basketbol salonlarında onun fotoğraflarını ilk gördüğüm anda başladı. Daha sonra Atatürk'ün kitaplarını okumaya başladım. Onu daha fazla tanıdıkça, neler yaptığını öğrendikçe daha da çok sevmeye başladım. Benim kız kardeşim var ve O'nun kadınlar için yaptığı şeyler çok önemli. O eşitliğe inandı, eşit haklar verdi. Bu, çok önemli. O yüzden onu çok takdir ediyorum” cevabını verdi.

Oldukça keyifli geçen söyleşide Ekpe Udoh, okulun kendisine hediye ettiği formayı, kendisine soru yönelten öğrencilere imzalattı ve formayı hatıra olarak saklayacağını ifade etti. Udoh ayrıca Sportfest Kulübü tarafından yılın en değerli oyuncusu seçildi ve kendisine bir plaket ve çiçek takdim edildi. Ardından okul müdürü Hikmet Konar'la makamında bir araya gelen Udoh, kısa bir sohbet gerçekleştirdi.
Daha sonra kendisine yoğun ilgi gösteren öğrencilerle tek tek fotoğraf çektiren Ekpe Udoh, çektiği selfienin ardından salondan ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
helal olsun... darısı koyunlara...
ONA DÜŞMAN OLANLAR UTANSIN !!!
@dersimlii_2016 AKPLİ UTANIRMI SENCE. FETOCÜLER UTANIRMI..İSMAİL AGA UTANIRMI..AMA UTANDIRACAGIZ
@hasizm yıllarca bu hayalle yaşadınız yaşamaya devam aslanım iyi yoldasın aynen devam
Birde, Atatürk'e karşı ödenmesi mümkün olmayan borçları olan kendi vatandaşları anlasaydı.
udoh bir gsli olarak helal olsun diyorum ama burda atatürkü sevmeyen bir cumhur var koyunları ile birlikte aman atatürk deme cok seni sınır dısı eder surielilere yer acar onun icin bir kişi bir kişi
ula askerlık arkasınmı atmıssın elını omuzuna sankı devren gıbı.
türkçesi ataput oluyor. heykel toplumu ettiniz bizi.
@hamit_han_1975 ağzına sağlık reis..heykelden başka bişey yapmamışlar kalkıp atatürk atatürk diyolar
@hamit_han_1975 zorunamı gidiyorlan deyus ! heykele değil bizim sevgimiz saygımız ATATÜRKE !
@101_im AL Bİ GEVŞEKTE SENSİN. TARİH BİLMEYEN, OKUMAK İÇİN KİTAP DAHİ AÇMAYAN, ECDADINI BİLMEYEN, ADAM GÖRÜNÜMLÜ ZIR CAHİL. BU DÜNYADA SADECE YAŞAMAK İÇİN VAR OLAN ZATSIN.
tam bir chp zihniyeti gösteri ve prim ee biz Atatürkçüyüz eee en fazla Atatürk'ü biz seviyoruz bi gidin be chpliler Atatürk düşmanıdır Bayrak tutan Bozkurt heykelini chp kaldırmıştır
yumoş sevgisi bu
bir ingiliz valisini kim sever
@terzi_m_2015 NANKÖR HERİF BU SÖZÜN ATATÜRK İÇİN İSE,EĞER GÜN İÇİN DE AYNI HABER PORTALINDA ÖZÜR DİLEMEZ İSEN SENİ PAZARTESİ GÜNÜ SAV CILIĞA ŞİKAYET EDECEĞİM.
@terzi_m_2015 SEN GİT ECDADIMIZI ARKASINDAN VURAN ARAPLARI SEV.SİZİN KANINIZ BOZUK OĞLUM, BUGÜN ATASINA BÖYLE KONUŞAN, YARIN ANASI, BABASI İÇİNDE BÖYLE KONUŞUR. HANGİ IRKTANSIN ANLAMIŞ DEĞİLİM.
@kemalbulgan kendi söylüyor ingiliz gazeteciyle 1918 de röportajında ben onun yalancısıyım,kaybedersin bence
ADAMSIN BE EKPE...
HELAL SANA KARDEŞİM ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN
Helal olsun sana ,adam geldi okudu ,araştırdı anladı peki bu koyunlar ?????
adam kaç bin km uzaktan gelmiş ve hemen anlamış ..bir de bu ülkede yaşayıp cumhuriyetin nimetlerinden yararlanıp da cumhuriyete 100 yıllık pranga gözüyle bakan kurucusuna put gözüyle bakan çomarlarımız anlasa...
terzi_m_2015"bir ingiliz valisini kim sever"DİYE YAZMIŞ.ÖZÜR DİLEMEZ İSE PAZARTESİ GÜNÜ SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM.YA DELİKANLI GİBİ EVET ATATÜRK'Ü KAST ETTİM DE,YADA ÖZÜR DİLE.BUGÜN AKŞAMA KADAR VAKTİN VA R.SANA KANUN YOLU İLE HADDİNİ BİLDİRECEĞİM.
Milletin işi gücü bitti biri Osmanlı der biri Atatürk der.ne kadar boş bir toplumuz ne kadar benliğinden yoksun. Bir toplumuz ve ne kadar ahmak bir toplumuz.ataturk Osmanlı ayağına millet paraları koltukları langırt cebeci indiriyor sizler masa olmaya devam edin.birakin bu işleri eglenin çalışın .Hayat bir yarıştır en güzelini yapmaya veya neyse kendiniz olmaya bakın nezaketler icerisinde
kesin vedat ı da sever o zaman
bide ülkemizdeki koyun sürüleri anlasa:))
Şu anki iktidar bile Atatürk'ü çekemiyor kötülüyor koyunlar da peşinde, sana helal olsun
helal udah
Diğer Haberler