YURTHABER

Elazığ’ın İlk Kadın Aday Adayı

2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Elazığ Belediye Başkanlığına Aday olan İlk Kadın Aday Adayı bu gün remi başvurusunu yaptı

Elazığ’ın İlk Kadın Aday Adayı

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde Elazığ Belediye Başkanlığına talip olan Belediye Meclis üyesi Eğitimci Tuba Demirkıran Ak Parti İl Binasında düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde Elazığ Belediye Başkanlığına talip olan Belediye Meclis üyesi Eğitimci Tuba Demirkıran Ak Parti İl Binasında düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

KALABALIK BİR TOPLULUK KARŞILADI

Kalabalık bir topluluğun da eşlik ettiği basın toplantısına Demirkıran’ın aile efradı yakınları ve partililer katıldı. Belediye Meclis üyelerinin de aralarında olduğu kalabalık sık sık Demirkıran’ın konuşmasını alkışlarla kesti.

DOĞUNUN İNCİSİNİ YÖNETMEYE ADAYIM

Konuşmasına; “30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde, Bir kapısı doğuya, diğer kapısı batıya açılan en önemli ve stratejik konuma sahip olma özelliği taşıyan Doğunun incisi güzelim Elazığ’ın bir beşyıllık yönetimine talip olduğumu bildirmek için sizlerle birlikteyim.” Diye başlayan Başkan aday adayı Tuba Demirkıran; Ak Partinin Elazığ’da ilk kadın Belediye Başkan Aday adayı olmanın haklı onur ve heyecanını yaşadığını ifade etti.

DEMOKRATİK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

Allah nasip ederse çok halisane niyetlerle çıktığım bu yolda, siz değerli hemşehrilerimin duası ve destekleri, teşkilatımızın vereceği yol haritası ve Genel merkezimizin tensipleriyle diğer aday adayı arkadaşlarımızın arasından aday olarak çıkacak ve bu tatlı yarışı yine diğer aday adayı olan arkadaşlarımızla omuz omuza vererek riyasette, başkanlık konumunda nihayete erdireceğiz diyen Demirkıran konuşmasında; demokratik bir yerel yönetimin, hiçbir ayrıma gitmeden şehirde yaşamlarını sürdüren insanların tümüne eşit hizmet vermek ve halkın ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarfet olduğuna vurgu yaparak; benim ve Aday adayı olduğum Ak Partinin de yegane belediyecilik anlayışı budur dedi.

ÖZLEYEN DEĞİL ÖZLENEN BİR TABLO

Kendisinin de sahip olduğu bu anlayış gereği doğup büyüdüğü şehre hizmet etme adına siyasete başlamış olduğu Ak Partiden Elazığ Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu söyleyen Demirkıran şunları kaydetti: Amacım şehrime gelişen dünyanın gelişmişliği paralelinde hizmet vermek, kalkınmışlık ve gelişmişlikte özleyen değil, özlenen bir tabloyu halkımın istifadesine sunmaktır.

BELEDİYECİLİĞİ ÇOK İYİ BİLİRİM

Konuşmasında; “Belediyeciliğin ne demek olduğunu, hizmetlerin nasıl ve ne şekilde verileceğini çok iyi bilen bir kardeşinizim” diyen Demirkıran; “Siyasete kendi çatısı altında girdiğim ve kendi yuvam olarak bildiğim Ak Partinin en genç kadın Belediye Meclis üyelerinden biriyim” deyip; “Yaklaşık beş yıllık meclis üyeliği görevim esnasında Belediyeciliğin ne demek olduğunu hemen hemen çalıştığım ve görev aldığım komisyonlardan bilirim” ifadelerini kullandı.

GELİŞEN DÜNYAYA PARALEL GELİŞECEĞİZ

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Demirkıran konuşmasında şunları kaydetti: Elazığ’ı imarından, kentsel dönüşümüne, ulaşımından, çevre düzenine, temizliğinden yaşanabilirliğine kadar bütün konularda, gelişen dünyanın gelişmişliğine paralel olarak kalkındıracak, şehrimizin sorunlarına anında çözümler üretebilecek bir ekiple yönetime talip olduğumu bilmenizi istiyorum.

SORUN OLAN DEĞİL SORUNLARI ÇÖZEN

Belediye Başkanlığına seçilmeleri halinde sorun olan değil, sorunları anında çözen bir yönetim anlayışı getireceklerini ifade eden Başkan Aday Adayı Demirkıran; “400 bine yakın nüfus yoğunluğu ve her türlü gelişmeye ve kalkınmaya müsait olan bir şehirde sorun olan değil, sorunları anında çözen bir yönetim tarzı geliştirecek, halka hizmeti hakk’a hizmet olarak benimseyeceğiz.” Dedi.

ADAY ARKADAŞLARIMIZLA OMUZ OMUZA

Demirkıran şunları kaydetti: Alllah nasip eder de belediye Başkanlığına aday olursam benimle aynı kulvarda tatlı bir rekabetle yarışan diğer aday adayı arkadaşlarımızla bir araya gelip omuz omuza vererek bize ve partimize yakışacak şekilde bir seçim sürecini yönetecek ve 30 Mart 2014 akşamında rekor oy müjdesini genel merkezimizle hep birlikte paylaşacağız.

ELAZIĞ TÜM GÜZELLİKLERE LAYIKTIR

Sonrasında bu güzel şehri, geliştireceğimiz ekip ruhu ve kuracağmız mahalle meclisleriyle hep birlikte yöneteceğiz diyen Başkan aday adayı Tuba Demirkıran; Yetkin ve donanımlı ekiplerimizle Elazığ’ımıza yakışan en doğru ve en iyi hizmetleri üreterek önümüzdeki tüm engelleri bir bir ortadan kaldıracağız diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, her şeyden önce havasını teneffüs ettiğimiz şu güzelim Elazığ, tüm güzelliklere layıktır. Aldığım aile ve teşkilat terbiyesiyle, yaklaşık beş yıllık Belediye Meclis üyeliğim esnasında hiçbir şaibe ve kirliliğe bulaşmadan alnım ak olarak bugünlere geldim.

HESAP SORAN DEĞİL, HESAP VEREN BİR ANLAYIŞ

Yaşının genç, cinsiyetinin kadın olmasanı rağmen giriştiği bütün işlerde başarı kaydettiğini de kaydeden Demirkıran konuşmasında; Yaşımın genç, cinsiyetimin kadın olmasına rağmen bu güne kadar talip olduğum her işi hakkıyle başardım, başaramayacağıma emin olduğum hiçbir işe de kalkışmadım, talip olmadım diyerek; bu nedenle Elazığ’ı çok iyi tanıyan, sorunlarının da, bu sorunların çözümlerinin de ne olduğunu bilen genç ve bayan bir kardeşiniz olarak seçilmem halinde öncelikle işsizlik problemini çözmek için çalışacak, hesap soran değil, hesap veren adil ve şeffaf bir yönetim anlayışını getireceğiz dedi.

ÖRNEK ALAN DEĞİL ÖRNEK ALINAN BİR ELAZIĞ

Demirkıran şunları söyledi; Bu nedenle şehrimizin en zor ve kadim problemlerinin kısa sürede nasıl çözüme kavuşturulduğunu göstermek ve örnek alan değil, örnek alınan bir Elazığ için aday adayı olduğumu bir kez daha söylemek istiyorum.

BÜYÜK MİLLET, BÜYÜK GÜÇ, HEDEF; 2023

Dolayısıyla bu kararı almamda beni yüreklendiren başta bir çok genel merkez yöneticilerimiz olmak üzere, görüştüğüm sayın Milletvekillerimize, ailem ve yakın dostlarıma, mesai arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarımıza, bu seçim süreci zarfında desteklerini benden ve partimden esirgemeyeceklerini her fırsatta ifade eden kadirşinas Elazığlı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyor, 30 Mart 2014 tarihinin Sayın Başbakanımızın belirlediği; Büyük Millet, Büyük Güç, Hedef ; 2023 çizgisinin başlangıç noktasının Elazığ olmasını temenni ediyorum.

Konuşmasının ardından başvuru dosyasını İl başkanlığına teslim etmek için kürsüden ayrılan Demirkıran alkışlar arasında İl Başkanlığı makamına geçti.

ELAZIĞ BELEDİLESİNE HANIM ELİ

Demirkıran’ın aday adayı olması ile ilgili mikrofonlara konuşan bazı partililer ise; her başarılı erkeğin arkasında bir kadın elinin olduğunu söylerler, biz bunu her başarılı belediyenin arkasında bir hanım eli olur şeklinde değiştirmek istiyoruz diyerek neşelerini ifade ettiler.

Ajans23 / Arzu AKIN