SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Elazığspor'dan stadyum açıklaması

Sanica Boru Elazığspor Kulübü, Elazığ'a yapılması talep edilen stadyumla ilgili son günlerde kamuoyunda yer alan iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Elazığspor'dan stadyum açıklaması

Kulüpten yapılan açıklamada, "Geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara'da yapılan Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Çalıştayı'na katılan Elazığspor Kulüp Müdürü Ali Topal, bu toplantıda Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç ile yapmış olduğu sohbet esnasında, yönetim kurulunun bilgisi dışında, tamamen kendi inisiyatifiyle Atatürk Stadyumu'nun kale arkalarının kapatılması talebinde bulunmuştur. Sayın Bakan, Elazığ Atatürk Stadyumu'ndan övgüyle bahsederken, kale arkalarının kapanması konusunun kulağa fısıldamakla olmayacağını ve Elazığ'dan bir ses geldiği takdirde bu talebin mümkün olacağını ifade etmiştir" denildi.

Artık bu yazıyı dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Bu sohbette bahse konu stadyumun kale arkalarının kapanması talebi söz konusu olduğu halde ve Sayın Bakanın kale arkalarının kapanması konusunun kulağa fısıldamakla olmayacağı ve Elazığ'dan bir ses geldiği takdirde talebin mümkün olabileceği sözünün, maksatlı bir şekilde 'stadyum yapılması için Elazığ'dan ses gelmeli' şeklinde kamuoyuna aktarılması ve bu konunun eyleme ve siyasi bir şova dönüştürülmesi, Elazığspor yönetimini ve camiamızı derinden üzmüştür. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Elazığ'a stadyum sözü olmasına rağmen ve bu konuyla ilgili süreç devam ettiği halde bazı kesimler tarafından ilimize stadyum yapılmayacakmış gibi olayın siyasi mecralara çekilerek Elazığspor üzerinden siyaset yapılmaya çalışılmasının, Elazığlı hemşehrilerimiz ve değerli taraftarlarımızca kabul görmeyeceğinden eminiz. Ayrıca Elazığspor camiası olarak hiçbir kişi ve kurumun kulübümüz üzerinden şahsi siyasi çıkar sağlama çabalarına asla müsaade edilmeyeceğinin bilinmesini isteriz."

Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk ve Yönetim Kurulu üyelerinin stadyum yapım sürecini yakından takip ettiği belirtilen açıklamada, Öztürk ve yöneticilerin, konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Elazığ milletvekilleri ve Bakan Kılıç'tan sık sık bilgi aldığı kaydedildi.

Başbakan Erdoğan ve Bakan Kılıç'a teşekkür
Açıklamada, "Elazığspor Yönetim Kurulu olarak stadyum konusunda yapılan çalışmalar ve sürecin devamı konusunda son derece hassasiyet gösteren ve bizzat konuyu takip eden Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakan Suat Kılıç'a teşekkür ediyoruz. Değerli Elazığlılar ve Elazığspor taraftarları çok iyi bilmektedirler ki Elazığspor Kulüp Başkanı Sayın Selçuk Cengiz Öztürk ve Yönetim Kurulu, Elazığ'ın mükemmel bir stadyuma kavuşmasını herkesten ve her kesimden daha fazla istemekte ve konuyla ilgili gerekli hassasiyeti göstermektedir" ifadesine yer verildi.

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler