YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Elbiseleriyle gömülmüş 3 ceset bulundu

Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi'nde yapılan faili meçhul kazılarda, elbiseleriyle gömülmüş 3 ceset bulundu.

Elbiseleriyle gömülmüş 3 ceset bulundu

Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi'nde 1994 yılında gözaltına alındıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan 4 kişi için Küpeli Dağı bölgesinde yer alan Jandarma Tabur Komutanlığı yakınlarında kazı yapıldı. Yapılan çalışmalarda elbiseleriyle gömülmüş 3 kişinin cesedi bulundu.

Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı ile 1994 yılında Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi'nde gözaltına alındıktan sonra kendilerinden haber alınamayan 4 köylü için de Küpeli Dağı bölgesinde yer alan Jandarma Tabur Komutanlığı yakınlarındaki mezarlıkta kazı yapıldı. İş makineleriyle yapılan kazılarda elbiseleriyle birlikte aynı mezar içinde yanyana gömülmüş 3 ceset bulundu.

Kazı çalışmalarını izleyen kayıp yakınlarının, cesetleri elbiselerinden teşhis ettikleri belirtildi. Teşhis edilen kişilerin Sait Şen, Beşir Başkök ve Abdullah Güler olduğu ileri sürüldü.

Kayıp yakınlarından DNA testi için kan örnekleri alındı. Bulunan cesetler kimlik belirlemesi ve DNA testinin yapılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler