SPOR

CANLI

Ersin Düzen TRT'den ne kadar maaş alıyor?

Spor spikeri Ersin Düzen’in TRT’den geçen sezon aldığı 278 bin liralık ücret büyük tartışma konusu olurken, Düzen'in bu sene aldığı ücret merak konusu.

Ersin Düzen TRT'den ne kadar maaş alıyor?

Spor spikeri Ersin Düzen’in TRT’den geçen sezon aldığı 278 bin liralık ücret tartışma konusu olmuştu. Stadyum programını haftada üç güne çıkaran Ersin Düzen, TRT’nin KİT Komisyonu’na verdiği bilgiye göre geçen sezon aldığı ücrete zam yapılmasa dahi bu sezon için TRT’den ayda 417 bin lira alacak.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, aldığı ücret nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalan ve bu eleştiriler nedeniyle twitter gündeminde uzun bir süre üst sıralarda kalan Ersin Düzen’in TRT’nin imkanlarıyla hazırladığı Stadyum programından bu sezon aldığı ücreti Meclis gündemine taşıdı.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Milletvekili Sertel, “TRT’nin kameralarıyla, TRT’nin imkanlarıyla, TRT stüdyolarında çekilen Stadyum programı geçen yıl Ersin Düzen’in sunumunda, Oğuz Çetin ve Hakan Ünsal’ın yorumlarıyla yayınlanıyordu ve bölüm başı ödenen ücret 34 bin 750 lira idi. Program bu yıl yine Ersin Düzen’in sunumuyla Oğuz Çetin, Giray Bulak, Ali Gültiken ve Kaya Çilingiroğlu olmak üzere beş kişiyle ekrana geliyor. Yorumcu sayısının artması ile birlikte program için Ersin Düzen’e bölüm başı ödenen ücrette herhangi bir artışa gidilmiş midir” diye sordu.

HAFTALIK 104 BİN, AYDA 417 BİN TL!

Stadyum programı sunucusu Ersin Düzen’in bölüm başı aldığı ücretin aynı kalması durumunda bile bu sezon haftada üç gün yayınlanan program için haftada 104 bin 250 lira ayda 417 bin lira gibi bir ücret ödeneceğini belirten Atila Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a şu soruları yöneltti:

“7 binden fazla personeli bulunan TRT’nin kendi içinde deneyimli spor yorumcuları yok mudur? TRT’nin yetiştirdiği öylesine bilgili, kültürlü, eğitimli yapımcılar, spikerler var. O halde Stadyum programı neden bu spikere sundurulmamaktadır? Ülkemizdeki insanların yaşam koşulları ortada iken devletin imkanlarını kullanarak bir spor programı sunan kişiye bölüm başı astronomik ücretler verilmesini doğru buluyor musunuz? TRT’nin 2015 ve 2016 yılında dış yapımlara harcadığı toplam para miktarı nedir? Dış yapımlara harcanan paraları ve bu programların isimlerini kalem kalem kamuoyuna veya şahsıma yazılı olarak açıklar mısınız?”

TBMM KİT Komisyonu üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, halktan kesilen paralarla ayakta duran TRT’de çarçur edilen paraları gündeme taşımaya devam edeceğini söyledi. (ANKA)

ERSİN DÜZEN'DEN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA:

"Bu yaz olduğu gibi, Bugğn de maaşımla ilgili iddiaların ortaya atıldığını görüyorum. Sözü edilen rakamlar nasıl olur da bu kadar kolay yazılır, telaffuz edilir anlamak mümkün değil. Hayretle, şaşkınlıkla ve tabii ki üzüntüyle karşıladım. 7. sezonumu geçirdiğim TRT'de, aylık maaşım hiçbir zaman 278.000 TL veya 417.000 TL olmamıştır, olamaz. 417.000 TL, benim yıllık gelirim dahi değilken, hatta kat kat üzerinde olmasına rağmen, aylık maaşım gibi gösterilmeye çalışılmıştır. İddiayı ortaya atan kişi veya kişiler ücretimin ne olduğunu öğrenebilecekken, tamamen farklı hesaplarla, maksatlı bir şekilde hem şahsım hem de çalıştığım kurum yıpratılmak istenmiştir. Her fırsatta şahsımdan açıklama beklenmektedir, ancak eğer ki ben ayda 417.000 TL maaş alıyorsam, iddiayı ortaya atan kişi veya kişileri bunu ıspatlamaya davet ediyorum.

Gerçeği yansıtmayan maaş iddiaları ve haberleri için de açıklamamı dikkate almanızı rica ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler