SPOR

CANLI

Ersin Düzen TRT'den ne kadar maaş alıyor?

Ersin Düzen TRT'den ne kadar maaş alıyor?

Spor spikeri Ersin Düzen’in TRT’den geçen sezon aldığı 278 bin liralık ücret büyük tartışma konusu olurken, Düzen'in bu sene aldığı ücret merak konusu.

Spor spikeri Ersin Düzen’in TRT’den geçen sezon aldığı 278 bin liralık ücret tartışma konusu olmuştu. Stadyum programını haftada üç güne çıkaran Ersin Düzen, TRT’nin KİT Komisyonu’na verdiği bilgiye göre geçen sezon aldığı ücrete zam yapılmasa dahi bu sezon için TRT’den ayda 417 bin lira alacak.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, aldığı ücret nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalan ve bu eleştiriler nedeniyle twitter gündeminde uzun bir süre üst sıralarda kalan Ersin Düzen’in TRT’nin imkanlarıyla hazırladığı Stadyum programından bu sezon aldığı ücreti Meclis gündemine taşıdı.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Milletvekili Sertel, “TRT’nin kameralarıyla, TRT’nin imkanlarıyla, TRT stüdyolarında çekilen Stadyum programı geçen yıl Ersin Düzen’in sunumunda, Oğuz Çetin ve Hakan Ünsal’ın yorumlarıyla yayınlanıyordu ve bölüm başı ödenen ücret 34 bin 750 lira idi. Program bu yıl yine Ersin Düzen’in sunumuyla Oğuz Çetin, Giray Bulak, Ali Gültiken ve Kaya Çilingiroğlu olmak üzere beş kişiyle ekrana geliyor. Yorumcu sayısının artması ile birlikte program için Ersin Düzen’e bölüm başı ödenen ücrette herhangi bir artışa gidilmiş midir” diye sordu.

HAFTALIK 104 BİN, AYDA 417 BİN TL!

Stadyum programı sunucusu Ersin Düzen’in bölüm başı aldığı ücretin aynı kalması durumunda bile bu sezon haftada üç gün yayınlanan program için haftada 104 bin 250 lira ayda 417 bin lira gibi bir ücret ödeneceğini belirten Atila Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a şu soruları yöneltti:

“7 binden fazla personeli bulunan TRT’nin kendi içinde deneyimli spor yorumcuları yok mudur? TRT’nin yetiştirdiği öylesine bilgili, kültürlü, eğitimli yapımcılar, spikerler var. O halde Stadyum programı neden bu spikere sundurulmamaktadır? Ülkemizdeki insanların yaşam koşulları ortada iken devletin imkanlarını kullanarak bir spor programı sunan kişiye bölüm başı astronomik ücretler verilmesini doğru buluyor musunuz? TRT’nin 2015 ve 2016 yılında dış yapımlara harcadığı toplam para miktarı nedir? Dış yapımlara harcanan paraları ve bu programların isimlerini kalem kalem kamuoyuna veya şahsıma yazılı olarak açıklar mısınız?”

TBMM KİT Komisyonu üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, halktan kesilen paralarla ayakta duran TRT’de çarçur edilen paraları gündeme taşımaya devam edeceğini söyledi. (ANKA)

ERSİN DÜZEN'DEN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA:

"Bu yaz olduğu gibi, Bugğn de maaşımla ilgili iddiaların ortaya atıldığını görüyorum. Sözü edilen rakamlar nasıl olur da bu kadar kolay yazılır, telaffuz edilir anlamak mümkün değil. Hayretle, şaşkınlıkla ve tabii ki üzüntüyle karşıladım. 7. sezonumu geçirdiğim TRT'de, aylık maaşım hiçbir zaman 278.000 TL veya 417.000 TL olmamıştır, olamaz. 417.000 TL, benim yıllık gelirim dahi değilken, hatta kat kat üzerinde olmasına rağmen, aylık maaşım gibi gösterilmeye çalışılmıştır. İddiayı ortaya atan kişi veya kişiler ücretimin ne olduğunu öğrenebilecekken, tamamen farklı hesaplarla, maksatlı bir şekilde hem şahsım hem de çalıştığım kurum yıpratılmak istenmiştir. Her fırsatta şahsımdan açıklama beklenmektedir, ancak eğer ki ben ayda 417.000 TL maaş alıyorsam, iddiayı ortaya atan kişi veya kişileri bunu ıspatlamaya davet ediyorum.

Gerçeği yansıtmayan maaş iddiaları ve haberleri için de açıklamamı dikkate almanızı rica ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 124 yorum
40 yıllık öğretmenim aylık herşey dahil,4.000 TL,bebenin haftalığı 104.000 TL.Adaletini ....
@n_ciftci0655 hocam senin maaş da fena değilmiş yani. 1300TLile geçinmeye çalışan ne yapsın?
@n_ciftci0655 hoca iyi maaş alıyon tc standartlarında 1300 lüklere ayıp etme bari 40 yılddır diyon 65 imi bekliyon yoksa turşu olmuşun be hoca yeni jenerasyona yer aç garii
@n_ciftci0655 asgari ücretle çalışıyorum herşey dahil 1300 tl öğretmenin maaşı 4000 tl adaletini
@n_ciftci0655 işte sen bebe dediğin için alamıyorsun o paraları.... Anladın sen onu 40değil 400yıl sonrada alamazsın bebe ne LAAAA
@n_ciftci0655 SEN BİR EĞİTİMCİ ÖĞRETMEN OLARAK.. Bebe diye hitap edersen alamazsın sen o paraları sen zaten 40yıl değil istersen 400yıl CALIŞ anladın sen onu
@n_ciftci0655 40 yıllık öğretmensin ve okuduğunu anlayamayacak seviyedesin. Adam 417.000 TL yıllık gelirimin bile kat kat fazlası diyor. Demek ki neymiş 40 yıllık okuma yazması olmayan öğretmene boş yere maaş veriliyormuş.
spikerin maaşıyla uğraşma 40 yıllık öğretmenın maaşını baz al.
@n_ciftci0655 sie lan fetocu sana çok bile
@volkan2101 SEN asgari ücretlisin adı üstünde hocanın kaç sene çalıyor olduğunu oku.onuda geç söz konusu başka sende keşke hoca gibi maaş alsan isterim. ama sen sormam gerekeni eleştirmen gerekeni bırakıp senin gibi sana göre iyi ama geçinmeye çalışan küçük balıkla uğraşıyorsun böyle devam edersen birileri uçağa biner birileride af edersiniz eşek bulamaz. hocanın geçim sıkıntısı olmasa 40 yıl çalışmaz diye düşünüyorum.ALT KADEMEKİ İNSANLAR SİZ SİZ BİR BİRİNİZLE UĞRAŞIN DEVAM ÜSTEKİLER DURUMDAN MEMNUN
Zehir zıkkım olsun o paralar !!!
ben sadece şunu söylemek istiyorum.spor yorumculuğu için bu arkadaş ne tür bir tahsil yapmış. hangi spor dalında sporcu olmuş. ne gibi başarılar kazanmışda. haftalık 104 bin aylık 4oo küsür bin TL para alıyor. bu memlekette canını kanını ortaya koyarak 4.5 bin TL ye çalışan subay polis varken. 1500 2000 tl ücretle doğuda ölüm korkusuyla görev yapan öğretmeni hemşiresi sivilmemuru varken. ersin düzen gibi torpilli belkide paralı askerlik yapıp, askerlik bile yapmamış bebelere bu paralar veriliyorsa. bizler boşuna 30 yıl devlet memurluğunu karın tokluğuna yazıklar olsun ses çıkarmayanlara
@m.aliiii on numara yorum bilader.
Takım
O
Av
P
Geri Dön