YURTHABER

Eski Milli Kaleci Fevzi Tuncay'a 3 Ay Hapis

Ergün TOS/FETHİYE Fethiye İcra Ceza Mahkemesi'nde bu sabah görülen duruşmaya 'taahhüdü ihlal etmek' suçundan tutuksuz yargılanan Fevzi Tuncay ve boşandığı

Eski Milli Kaleci Fevzi Tuncay'a 3 Ay Hapis

Ergün TOS/FETHİYE Fethiye İcra Ceza Mahkemesi'nde bu sabah görülen duruşmaya 'taahhüdü ihlal etmek' suçundan tutuksuz yargılanan Fevzi Tuncay ve boşandığı eşi Eylem Çukuryurt katılmadı. Mahkeme heyeti, aylık 3 bin liralık nafaka ve boşanma tazminatı taksidini ödeme taahhüdünü yerine getirmeyen Tuncay'ı, 3 ay hapse mahkum etti.
Çukuryurt'un avukatı Mustafa Amaç, gerekçeli karar yazıldıktan sonra Fevzi Tuncay için hapis cezasının işleme gireceğini söyledi.
Tuncay'ın Eylem Çukuryurt'a olan taahhüdünü yerine getirmediğini anlatan Amaç, "Daha önce borç 155 bin liraydı. Tuncay'ın futbolcu arkadaşları toplanarak 55 bin lirasını ödemişti, ama geri kalan tutar ödenmedi, duruyor" dedi. Tuncay'ın borcunu Çukuryurt ile yapılan anlaşma gereği yapılandırdıklarını kaydeden Amaç, borcun faizinin silinip 150 bin liraya düşürülerek 50 aya bölündüğünü, ardından birkaç ay ödendiğini, sonrasında ise ödeme yapılmadığını aktardı.
'KIZINI 3 YILDIR GÖRMÜYOR'
Fevzi Tuncay ile evliliklerinden 10 yaşında Nehir adlı kızları olan Eylem Çukuryurt ise Tuncay ile geçen yıl da tazminatı ödemediği için sorun yaşadıklarını anlattı. Tuncay'ın, mahkeme kararıyla kızına verilen nafakayı da ödemediğini kaydeden Çukuryurt, "Öncelikle herkes bilmeli ki bu bir nafaka davası değil. Fevzi ile 2003 yılında evlendim. 2006 yılında ayrıldığımızda Nehir 1 yaşındaydı. 2009 yılına kadar resmi olarak evli kaldık, sonra boşandık. Fevzi ile anlaşarak ayrıldık. Aramızda imzaladığımız sözleşmeye göre, bana 150 bin lira evlilik tazminatı ödeyeceğini söyledi. Mahkeme tarafından da kızım için 1500 lira nafaka bağlandı. Ancak tazminatı da nafakayı da ödemedi. Nehir'i 3 yıldır hiç görmedi. Nehir'in 1500 liralık nafakasını da ödemedi. Ben kendisiyle görüşmek istemiyorum, ancak kızını görmesi gerekirdi. Defalarca Nehir'i görmesi için kendisiyle bağlantı kuruldu. Ancak o hiçbir adım atmadı. Kızımın geleceği için çalışıyorum. Kendisine her konuda yardımcı oldum. Tazminatı taksitlendirdim. Yasal faizinden vazgeçtim. Ancak İzmir'de üçüncü evliliğini yaptığını da haber aldık. Maddi durumunun çok kötü olduğunu düşünmüyorum. Fevzi çalışıyor" diye konuştu.
FUTBOLCULARIN DESTEĞİYLE SERBEST KALDI
Boşandığı eşi Çukuryurt'a 150 bin liralık nafaka ve boşanma tazminatının taksidini ödeyemediği için 14 Kasım 2013'te 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve Buca Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilen Fevzi Tuncay, aralarında Rıdvan Dilmen ve Tayfur Havutçu'nun da bulunduğu futbolcu arkadaşlarının borç taksidini yatırmasıyla 2 gün sonra tahliye edilmişti.