ESL One Cologne Kuzey Amerika Kapalı Elemeleri şampiyonu FURIA

ESL One Cologne Kuzey Amerika Kapalı Elemeleri şampiyonu Ghost’u 3-2 deviren FURIA oldu. Böylelikle FURIA, ESL One Cologne ana etkinliğinde yer alma hakkı kazandı.

ESL One Cologne Kuzey Amerika Kapalı Elemeleri şampiyonu FURIA

FURIA, ESL One Cologne Kuzey Amerika Kapalı Elemeleri‘nde Ghost‘u 3-2 ile geçerek ismini ana etkinliğe yazdırdı. Karşılaşamaya Ghost upper-bracket’tan geldiği için 1-0 avantaj ile başladı.

FURIA, Ghost’u 3-2 yenerek ESL One Cologne 2019’a katılma hakkı kazandı

Büyük Final’in ilk haritası Ghost’tan İnferno olarak belirlendi. Karşılaşmaya CT tarafında başlayan FURIA, 10-2 seri ile ilk yarıyı 11-4 önde tamamladı. İkinci yarı ise karşılıklı skorlarla geçti ve 16-9 kazanan taraf FURIA oldu. FURIA adına öne çıkan isim 24-15 K-D ve 1.60 reyting ile yuurih oldu. Seriye böylelikle eşitlik geldi.

İkinci harita olarak FURIA Nuke seçimi yaptı. Yine ilk karşılaşmaya benzer bir başlangıç yapan FURIA, 10-5 ilk yarıyı önde tamamladı. İkinci yarı Ghost skoru 10-9‘a kadar taşısa da FURIA 16-11 karşılaşmayı kazandı ve seriyi 2-1‘a taşıdı. FURIA adına KSCERATO 32-15 K-D ve 1.96 reyting ile galibiyetin mimarı oldu.

Üçüncü harita olarak Overpass seçimi yapan Ghost, karşılaşmaya serinin ilk iki karşılaşması gibi geride başladı ve ilk yarı 10-5 FURIA üstünlüğü ile geçildi. Herkes FURIA’nın final mücadelesini bitirdiğini düşünürken kendine gelen Ghost rakibine ikinci yarı sadece 4 tur vererek karşılaşmayı 16-14 kazandı. Seriye 2-2 eşitliği getirdi. Ghost’ta koosta, 29-19 K-D ve 1.50 reyting ile geri dönüşte takımına büyük katkı sağladı.

Son ve serinin galibini belirleyecek olan harita FURIA tarafından Cache olarak belirlendi. Final karşılaşmasına diğer karşılaşmaların aksine Ghost 5-1 önde başladı ancak, FURIA yakaladığı 9-0 seri ile ilk yarıyı 10-5 önde kapattı. İkinci yarı ise FURIA karşılaşmaya ağırlığını koydu ve 16-8 ile karşılaşmay galip tamamladı. Böylelikle seriyi 3-2 ile FURIA galip tamamladı ve ESL One Cologne 2019’a ismini yazdırdı. Son haritada KSCERATO 23-12 K-D ve 1.50 reyting ile öne çıkan isim oldu.

ESL One Cologne 2019’da yer alacak takımlar listesi:

Astralis
FaZe
Natus Vincere
fnatic
Renegades
mousesports
Vitality
Brazil FURIA
BIG
MIBR
NiP
ENCE
United States NRG
Davetiye #12
Avrupa Elemeleri #2
Korea MVP PK

gg

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler