SPOR

Fatih Terim kavga sonrası konuştu

Alaçatı'daki kavgayla gündeme gelen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, basın toplantısı düzenledi ve Selahattin Aydoğdu ile yaşadığı kavga olayı hakkında ilk kez açıklamalarda bulundu. Böyle bir durumun içinde bulunmaktan dolayı üzgün olduğunu söyleyen Terim, "Şimdi düşünebiliyor musunuz? Ahmet'in ablası, benim evladımın ablasına yapılan bir hakaret, tehdit ve taciz var. Bir kadına... Ben bu olayı, bir babanın aileye sahip çıkması olarak görüyorum. Terim ailesinin babası benim. Edepsiz bir teklif aldım. Ben de buna icabet ettim. Gereğini yaptım, konu bitince de ayrıldım" dedi.

Son olarak Çeşme'de eski Adana Demirspor Başkanı Selahattin Aydoğdu ile karıştığı kavgayla gündeme gelen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, basın toplantısı düzenledi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen edepsiz teklife icabet ettiğini söyleyen Terim, böyle bir durumun içinde olmaktan dolayı üzgün olduğunu ifade etti.

Terim'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Açıkçası neden hemen konuşmadım. Bir defa 15 ve 16 Temmuz hepimiz için çok önemli. Şehitlerimize olan seygım sevgim, böyle bir günde onların önüne geçecek bir çaıklamaya böyle bir hakkım olmadığını düşündüm. Sonra da hiç konuşmamaya karar verdim. Genel olarak ya en son konuşurum ya da hiç konuşmam. Bu ucuzluk ve iftiralar arasında. Susmam yanlış anlaşılacak ve kamuoyunu bilgilendirmeye mecvu hissettim kendimi.

Böyle bir olaya karşımam bende rahatsızlık oluşturdu. Gerçekleri bükmeye başladılar. Yarım asıra dayanan bir futbolun içindeki insan için, beni rahatlıkla tanıyorusunuz. En geniciniz de en yaşlınız da... Ben her zaman doğruları söyledim, basın toplantısında, mahkemelerde... Bugün de benden doğruları duyacaksınız. Benim için ülkem önemli bir değerdir, bayrağım, ay-yıldız önemli bir değerdir. Vatanım benim için çok vazgeçilmez bir değerdir. Galatasaray önemli bir değerdir. En sonunda ailem en önemli vazgeçilmezimdir. Bu değerlerin birine herhangi bir laf söylendiğinde gereğini yapmadığım olmamıştır.

"EDEPSİZ TEKLİFE GİTTİM VE İCABET ETTİM"

Yine konuşmayacaktım, ama konuşma zamanı geldiği için eğilmeden doğruları anlatalım diye. ben bu olayı bir babanın aileye sahip çıkması olarak görüyürum. Bu ailenin büyüğü benim. Terim ailesinin babası benim. Her baba ailesini korur. Bu uğurda ne olursa olsun korur. Şimdi düşünebiliyor musunuz? Ahmet'in ablası, benim evladımın ablasına yapılan bir hakaret, tehdit ve taciz var. Bir kadına... Ve benim bunlardan haberim yok. Kendi kendilerine çocuklar halletmeye çalışıyorlar. Birkaç aydır denvam ediyormuşi keşke dahas önce söyleselerdi. Akşam yemeğine oturduktan sonra böyle bir konu geçince. tanıdığım zannettiğim o zatı aradım. Kendisine bu olayı sordum. Esasında ben kendine de söyledim, etrafında birileri var galiba diye. Bazen etrafta birileri olunca insanlar başkan bir şekle bürünebilirler. Ben de bu edepsiz teklife gittim ve icabet ettim. Gereğini yaptım, konu bitince de oradan ayrıldım. Tüm mevzu budur. Bunun TFF ile bir ilgisi yok.

"ŞER GÜÇLERİNİ BEN BİLİYORUM"

Babasını kaybetmiş, babası ölürken bana emanet edilmiş bir kadından bahsediyoruz. Sabahki yalanlardan başlıyoruz. Yalan değil yalan makinesi.

Açıkçası gülseniz bir türlü ağlasanız başka türlü. Bu şer güçlerini ben zaten tanıyorum. Bir gün böyle bir şey olursa benden duyacağınıza mutlaka emin olun. Allah'a bir şükür 63 senedir olmadı; ama ben bir şey olursa söylerim. Ben merdivenden düştüm, ayağım kaydı demem. Böyle oldu diye anlatırım. Şer güçlerini ben biliyorum. Onlar eminim çok istemiştir böyle olsun. Çok üzülmüşlerdir. Ben herhangi bir ifade, söylem ihtiyacını da hissetmedim. Yüzlerce kişinin olduğu bir mekanda 5 dakika sonra en ince ayrıntısına kadar öğrenme yeteneğiniz var. Sözü sazı makbul olmayan birine inanmayı daha gerçekçi, daha hoşuna gider bulanlar sarılıyorlar. Karşınızda ben şu anda bir aile babasıyım. Bir daha olsa bir daha yaparım. O tek kadıncağıza, ben yaşadığım sürece kimse dokunamaz. Ben her anaya, her anneye, her kardeşe saygı duyuyorum. Hele bu yalnız bir kadınsa onu kimse taciz edemez.

"SORUNU ÇÖZDÜM GİTTİM"

Yaşadığımız yerde bir yeri basmanın ne anlama geldiğini herkes biliyor... Ali Dürüst dedi ki ben seni orayı 20 kişi ile bastın diye biliyordum dedi. Ben pantolonunu giyip arabaya binmiştim. 2 evladım benimle gelmek istedi. Onlardan biri de şoförüm. Korumalarım geldi diyorlar. Bu ailenin reisi bu mekanları bilmeden, 2 evladıyla kaç kişi olduğunu bilmeden bu mekana gitti. Ne basması? bu edepsiz teklife icabet ettim. Sorunu çözdüm gittim. Nereye kaçtım. Acun'u arayamaz mısınız? Burnun kırıldı bilmem ne... Böyle bir şey olabilri mi? Ben şikayetçi olmadım. Bu olaydan şikayetçi olmadım.

Orada bir kadın var ve siz böyle saldırıyorsunuz. Erkeklerle birlikte halledilmesi gereken mevzular ne zaman kadınlarla hallediyorlar. Biz oraya gittiğimizde işin aslını ve asttarını öğrenelim dedik. İnsanın coğrafya bilgisi hiç mi olmaz? Çeşme'ye uçak mı var? Ben geliyorum dedim mi gelirim. Niye? Ailem var işin ucunda. Bir kadına yapılan haksızlık var. Ben de kayıtsız kalmadım. Çitten atladı diyorlar. Hangi çitten? Zaten mekanı bilmiyorum.

Ben bu hezeyan içinde ve atmosferde bazı şeyleri doğal karşılıyorum. Hiç memnun değilim. Adımın böyle biriyle anılmasından dolayı hiç memnun değilim. Bu fotoğrafın içinde yer almaktan dolayı mutlu değilim.

"BİR AİLE BABASI OLARAK ÇOK ÜZGÜNÜM"

Ben de istemezdim olsun. Ailem için hiçbir zaman başka bir şey düşünmedim. Her zaman her şeyi yapacağımdan emin olabilrisiniz. Size bir söze veriyorum ancak provokasyonlara da bundan sonra daha dikkatli yaklaşmam gerektiğini, tecrübeli olmama rağmen tecrübe ettim. Ben her gün evden "Ne olur Allah'ım beni şeytana uydurma" diye çıkarım. İstemesem de bu oldu. Bir aile babası olarak, Fatih Terim olarak çok üzgünüm. Futbol direktörü olduğum için de çok üzgünüm. Maalesef bu durum oldu. İstemeden de olsa... Ben her zaman ailemi, ailemin yakınlarını, dostlarımı ve sevdiklerimi korudum.

"ARKADAŞLARIM ARADI, GİTMENE GEREK YOK DİYE..."

Alkolün damlası yok ama var dediler... Ben çözüm içim gittim. Beklenmedik sözler olunca artık ondan sonra beni kimse ikna edemez. Arabada da çok dostum aradı, gitmene gerek yok diye. Ben her zaman kendi işimi kendim yaptım. Davete icabet ettim. Artık oradan bir kişinin beni döndürmesi çok zor.

Ben olaydan şikayetçi olmadım. Ertesi gün söylediğim için evet. Hatırlı kişiler arasa arasa, kaç ordan diye aramışlardır. Bu konularda dostlar zaten hep araya girerler. Kendisi vermiş mahkemeye zaten değil mi?

Değecek bir şey olsaydı... Hayat sizi bazen buralara çekiyor. Olayı farklılaştıran insanlara karşı ailemi ve sevdikerlni koruma amacıyla yapılan bir refleks olarak bunu görmenizi istiyorum.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 92 yorum
Fatih Terim ailesini koruduğunu söylüyor bir daha olsa bir daha yaparım diyor, ama kundaktaki çocuğuna küfür edildiği için stadi ağlayarak terkeden Volkan Demireli bir daha milli takım kadrosuna almıyor !!
alsa ne olacak almamasının tek nedeni o mu zaten kaleciligi yok onun yanında adamlığı da yok ne hakla milli takim kalesini koruyacak
@fthtrkzz ağzına sağlık oturtmadık gedik bırakmamışın.terim efendi volkanı niye almıyorsun m.takıma.ailesini korumak için çıkıp senin gibi tribüne adam dövse alırsın ama değilmi.mafya bozuntusu.
@fthtrkzz cok haklısın
@fthtrkzz birde şöyle bak demekki oda ülkede adalet olmadığını düşünüyor yoksa neden ilk önce yargıya gitmesin... Her yandaş gibi ilk önce arkasındakilerin cesareti ile barbarlık yapıyor sonrada duyulunca olay yargıda diyor
@fthtrkzz vay be hangi fb maçında çirkef Volkana küfür edilmedi? Neden terk etmedi sahayı ki Volkan edilen küfürlerden motive olduğunu söyledi:)) daha ne istiyor
@st.turhan34 fener maçıyla milli maç aynımı arkadaş.ama sizin gibi dingiller aynı kefeye koyar.
yeter artık defol git...milli takımın başından
@m.ibrahimuslu bencede
KEBAPCI DÖVDÜM GENEDE DÖVERIM DIYOR FATIHTE HALA DELIKANLI AYAKLARINDA INS BIR DAYAK DAHA YER
@sonyolcu_54 inşaallah ama bu seferki kameralara kayıt olsunki kimse yalan demesin
böyle haysiyetsiz adamlar bu memlekette sırtımdan para kazanıyor ya yazzık bu ülkeye
anlamadık gereğini yaptım derken dayak yiyip kaçtım mı diyorsun yoksa dayak mı attım diyorsun senden açıklama bekliyoruz sn direktör.
Arda'dan ne farkın kaldı barbarmısın hakkını yargıda aramalıydın burası hukuk devleti
ya bırak bu isleri fatih terim zenginsin milyon dolarlar aldın ya para icinde yuzuyosun bu dunyanın agasıda pasasıda sensin ya,parasıyla adam toplayıp mekan basmak tamda sana uyan bir goruntu olmus.
@clubberbug aynen kardeşim haklısın biz bunun futbolculuk döneminide iyi biliriz ozamanda itti şimdide farklı değil TFF den aldığı günde 10 000 euroya geliyor bu itin .peki ne yapıyor hiççççç kifayetsiz liyakatsız bir adi
allahaşkına artık aramızdan git istenmiyorsun niye anlamıyorsun,ayda aldığın 300.000 auro İÇİN Mİ,ARTIK PARAYA MI İHTİYACIN VAR,KEFENİN CEBİ YOK,NASIL OLSA DAMATLAR YİYOR.BOŞ VER ARTIK DÜŞ MİLLETİN YAKASINDAN
insan olmak zor değilken......
Her işin bir kuralı vardır. Her ne sebeple olursa olsun adın bir pis işe karıştıysa millete ait bir kurumda görev yapamazsın. Bak Arda'ya dayak attı takımdan sen kendin gönderdin. Onunda kendine göre değer yargıları var. Artık senin de yapman gereken tek şey var. O da o görevi bırakmak.
istifa et
arda kavga etti diye kovuldu bu mafya vari milli takım başında durmamalı zaten oldukça başarısız
ne kadar boş konuşmuşsun öyle bayraktan girdin vatandan çıktın herkes senin egoist bencil artist olduğunu biliyor 100 sayfalık açıklamada yapsan ne olduğunu biliyoruz mimiklerin ne olduğunu gösteriyor zaten
ben terimi dinleyince terimin bu olayda haklı olduğunu düşündüm.. eğer dedikleri doğruysa, hiç kimse bir kadını taciz edip rahatsız edemez.. bu tip kişileri hiç bir zaman tasvip etmedim..
Ya burasi hukuk devleti hukuk..sen örnek olmak zorundasin zorunda..ahlaksiz teklif mi aldın..ver abicim polise bir dilekce..memur beyler ilgilensin..hukuk işlesin..herkes kendi derdini kendi çözerse ülke 80 lerdeki gibi Teksas gibi olmaz mi...bu mu senin rol modelligin...
Türk futbolunun başında bunun gibi adamlar varken ilerlemeyiz!!
her yer çeyrek mafya..
her olayda hep sen mi haklısın arkadaş ya? bıktık artık senin dayılıklarından
dediği gibi çok iyi tanıyoruz G.S.da 15yıl top oynadı takım şampiyonluk görmedi izmir de teknik direktörlük yaptı boş işte daha sonra hagi.popescu gibi virtüözlerin bir de sırtına bacağına ensesine çarpıp goller atan hakan şükür sayesin de hasbel kader uefa kupası aldık o tarihten bu zamana ne milli ne de spor kulüplerin de hiç bir başarı yok ama siyaset çok.
yav arkdaş bu ülkeye hizmet etmiş uefa kupasını almış bir insan bahsettiniz kişi ve bir insan yanlışta olsa dogruda olsa insanın başına iş gelir violkan demirele küfür edenler seyirci deilmi o formayı giyen birine küfür etmek şerefssizlik fakat iyi oynamıyodur oynatmamıştır siz kimsiniz peki böle yorum yapıp aşaglıyorsunuz demekki sizde var bozukluk kesin yani
fatih hocayı türkiyenin %99.9u istemiyor. ama nedense %0.1 in dediği oluyor.
Bu olayı tam bilen gören şahid olan yokmu bi anlatsada palavracının neler salladığını herkes öğrense
Yav sen kimsin ki 15 Temuzun önüne geçeceksin. yapmışsın bir hata özür dile otur oturduğun yere
dayagı yedin oturdun
Edepsiz adam olmasan bu tür olaylara karışmazsın. Bu adamı kim koruyor hiç bir özelliği yok ama Milli Takımı babasının çiftliği gibi kullanıyor.
ŞİMDİ NE ANLATTI BU ADAM ANLAYAN BERİ GELSİN BÜTÜN HERŞEYİ BÜTÜN ŞEFFAFLIĞI İLE VATANDAŞIN BİLGİSİNE SUNMUŞ
madem davetlere icap ediyorsun bizde seni istifaya davet ediyoruz.hadi bakalım.seni Arda dövdü,bu adam dövdü,kum torbasına döndün utanmadan çıkmış hâlâ konuşuyorsun yeter bırak git artık madara oldun.
ADAMSIN FATİH TERİM...ADAMIN DA DİBİSİN...AĞZI OLAN KONUŞUR AMA ATEŞ BAŞA DÜŞÜNCE,İNSANIN CANI YANINCA İNSANLAR DEDİKLERİNİ,ANLATTIKLARINI ANLAMAK ZORUNDA KALIRLAR!Empati yapıyorum:Aynı yöreden,topraktan tanıdığımı sandığım (!)bir Arkadaşım ile ilk önce yüz yüze görüşmek isterim,kim ister böyle şeyler olsun!?Babasının bana emanet ettiği kızımın eşinin Annesi benim namus ve haysiyetimdir!her TÜRK ERKEĞİ'nde olduğu gibi!bu olay bana intikal ederse de gider kafasını gözünü kırarım,direk!ama bir insanın bulunduğu pozisyon itibarını ve günün önemini belirtiyor Adam!Olay yargıda!!!
15-16 temmuz okadar onemliyse neden rakiyla kutluyorsun Fatih bey.
seni artik hiç sevmiyorum hatta nefret edoyorum
ya bütün yazıyı baştan aşşağı aşşadan yukarı okudum 1 kelime dahi anladıysam arap olayım he onkadar da büyük yemin ettim :))
F.Terim i teknik adam olarak eleştiririm ama burada fb lilerin olayla ilgisi olmayan nefret yorumları var.Trabzonluyum doğrudan yanayım.Olmaması gereken bir olay ama insanlık hali olabilir de hepimiz hata yapmıyor muyuz?Teknik adamlığı ile ne alaka.Ayrıca kaçtı diyen kişi de pek tekin biri değil.
Yeter be; her bir şey yapan hemen üzgünüm, olmamalıydı,özür dilerim, Allah affetsin, ailemdi kızımdı falan diye konuşuyor . Bir tanesi çıkıp ta hatam var sorumlu benim kamunun bildiği kişiyim istifa ediyorum demiyor. Nasılsa dayılık agalık mafyacılık prim yapıyor. Valla daha ileri gidip onurluysanız harakiri yapın.
gabribanı kim koruyacak gardaşşşş!!! mafya bozması paralı köpekler!!! biz nası koruyacağız ailemizi polisle sende polise gideydin
şuan bu ülkede en fazla nefret edilen kişilerin başında geliyorsunuz sayın terim
Derhal istifa etmeli
Para, para, para. Para haksızı haklı, çirkini güzel, edepsizi edepli gösterir.
Aynı olaya milli bir futbolcu karışsaydı ne olurdu.Hemen milli takımdan men edilirdi.Terim neden kovulmuyor.Terimi kovması için Milan yöneticilerini transfer etmek mi gerekiyor.
nasıl da reklam kokan açıklamalar yapıyorsun sn terim. neymiş şehitlermize saygısından sevgisinden bu günün önüne geçmek istemediğinden açıklama yapmamış. pardon da by ego artık bütün ülke tanıdı senin ne b.k olduğunu. göz boyayıp kendini haklı duruma getirmek için bırak vatan sevgisini, gs sevgisini vs vs şeyleri dile getirmeyi. vatanımız,bayrağımız, ay yıldızımız, ailemiz hepimizin vazgeçilmez değerleri. bırak yalanları da işin aslını ortaya dök. milli forma altında küfür yiyen oyuncuyu kadroya almıyorsan milli takım patronu olarak da bu olaylarda yer almaycak gündeme gelmeyeceksin. yazık..
ne diyor bu anlayan varmı bu açıklamada bile kıvırtmışsın yok aile yok kimsesiz kadın uleyn mafya bozuntusu sen horozlandın dayağını yedin çıktın işte özeti bu
Diğer Haberler