SPOR

Fenerbahçe'den 60 bin renkli bardak ile Atatürk portresi!

Fenerbahçe, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için dev bir Atatürk portresi hazırladı. Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü ve Humanpix Topluluğu’ndan oluşan gönüllüler, 60.000 adet farklı renklerde bardak ile, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Atatürk portresi hazırladı.

Fenerbahçe Kulübü, 19 Mayıs öncesi büyük beğeni toplayan bir Atatürk portresi hazırladı.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda hazırlanan portre için onlarca gönüllü görev yaptı ve 60.000 farklı renkte bardak ile dev bir Atatürk portresi hazırladı.

Fenerbahçe'den konu ile ilgili yapılan bilgilendirme şu şekilde;

Gazi Mustafa Kemal Atɑtürk’ün 19 Mayıs 1919’dɑ Samsun’dɑn bɑşlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurttɑ dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. İşgal güçleri karşısında verilen bu çetin çaba sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimleriyle pekiştirilmiş ve Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en yüce görevidir.

ataturk1

Bu yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesindeki Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü ve Humanpix Topluluğu, birlikte dünyada eşi ve benzeri görülmemiş bir projeye imza attı. 60.000 adet renkli bardak ile 28 metreye 15 metre boyutlarında Atamız’ın portresinden oluşan muhteşem bir görsel oluşturuldu.

Atamız’ın Cumhuriyeti kurma yolunda attığı ilk adım olan 19 Mayıs 1919 bağımsızlık hareketi ruhunu bugünde yaşatmak için, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü ve Humanpix Topluluğu’ndan oluşan gönüllüler, 60.000 adet farklı renklerde bardak ile, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Atamız’ın portresini oluşturmuştur. Tüm çalışmayı başından sonuna kadar takip eden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, son bardağı koyarak Atamız’ın portresini tamamlamıştır.

ataturk2

60.000 renkli bardakla Atamız’ın portesinden oluşan görselin bitiminde Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü ve Humanpix Topluluğu birlikte marşlar ve şarkılar söyleyerek 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Ulan başka iş kalmadı ıvır zıvır işlerle uğraşıyonuz
@furmi SENİ AİLEN ZAMANINDA IVIR ZIVIR NİYETİNE YAPMIŞLAR
Bir GS li olarak emeği geçenlere canı gönülden takdir ve teşekkür ederim.HELAL olsun.
Bazen şaşırtıyorsun bizleri Fenerbahçe tebrik ediyorum düşünenlerı
yahu yapmadığınız teröristlik yok barç Atatürkü anmayın siz şikeciler
Müthiş duygulandım, işte Mustafa Kemal'in askerleri. Fenerbahçeli kardeşlerimin Atatürk ruhu ile özdeşleşen duygularını alkışlıyorum.
Bir galatasaray'lı olarak çok hoşuma gitti, ellerinize sağlık.
ÇOK GÜZEL OLMUŞ.
tebrikler .
Galatasaray’lıyım. Helal olsun Fenere. Tebrik ediyorum..
bütün maçlarda stadta küfür eden bu yobazların atamızın portresini yapmaları biraz komik geldi
@murti_murti_1984 siz etmiyor musunuz komik insanlar
sahtekarlıklar böyle örtülüp kapatılınca olmamışmı sayılıyor!!!
sonra dedim ki ulan iyi ki FENERBAHÇE liyim
BİR GALATASARAY TARAFTARI OLARAK EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK İYİKİ VARSINIZ
ben sporcunun zeki cevık ve ahlaksını severım dıyen buyuk onder Mustafa KEMAL ATATURK.şikeden ceza alanlara baksen
Sonra Dedimki Iyiki FENERBAHCE'liyim
Bir Galatasaray taraftarı olarak,Fenerbahçe'ye,Atatürk Anma ve 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı için göstermiş olduğu hassasiyet için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Tebrikler...
Muhteşem olmuş.
emeğii gecenen herkesın tebrik ediyorum süpersiniz
iste buyuk kulup buyuk baskan helal olsun hepinize
Diğer Haberler