SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Fenerbahçe'nin Ajax maçına olay hakem

3 Temmuz şike sürecinden bu yana Fenerbahçe ile süreli ters düşen UEFA, Fenerbahçe'nin Ajax ile oynayacağı maça İsrailli hakem Liran Liany'i atadı.

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Ajax ile oynayacağı kritik maç öncesinde UEFA'dan olay yaratacak bir atama geldi. 3 Temmuz şike sürecinden bu yana Fenerbahçe ile süreli ters düşen UEFA, Fenerbahçe'nin Ajax ile oynayacağı maça İsrailli hakem Liran Liany'i atadı.

Hollanda futbolu denince "Yahudi" kulüp olarak ilk akla gelen Ajax'ın Fenerbahçe ile oynayacağı maça "Yahudi" bir hakemin atanması sarı-lacivertli taraftarların büyük bir tepkisini çekti.

Sosyal medya üzerinden UEFA'ya tepki gösteren sarı-lacivertli taraftarlar, UEFA'nın hakem ataması sonrasında "UEFA yine iş başında" ifadelerini kullandı.

İSRAİLLİ HAKEM, TRABZON'UN İKİ PENALTISINI VERMEDİ

İsrailli hakem, geçtiğimiz sezon Trabzonspor ile Lokeren arasındaki maçı yönetmiş ve temsilcimiz Trabzonspor, karşılaşmadan 2-0'lık galibiyetle ayrılmıştı ancak hakem Liran Liany'in temsilcimizin 2 penaltısı vermemişti.

"RAKİP TAKIM TARAFTARLARI; "AJAX BİR YAHUDİ KULÜBÜDÜR"

Ajax kulübü, kendisini "Yahudi" olarak nitelendirmese de rakip takım taraftarların Hollanda'nın tek Yahudi kulübünün Ajax olduğu konusunda fikir birliğine varmış durumda. Hollanda'da da Ajax deplasmanına giden rakip taraftarlar, Ajaxlı taraftarlara "Yahudiler, yahudiler" diye bağırması, Hollanda'da uzun süre gündemde kalmıştı. Ajax'a 1989-2002 yılları arasında başlanlık yapan Michael van Praag, şu anki başkan Uri Coronel, Ajax'ın en etkili tribun gurubu Vak 410'un lideri Capo'nun da Yahudi olması ve Ajax'in Maccabi Tel Aviv ile kardeş kulüp olarak gösterilmesi "Ajax'ın Yahudi bir kulüp olduğu" iddialarını güçlendiriyor.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler