SPOR

"Fikret Orman yüzünden intihar noktasına geldim"

Vodafone Park'ın çatısını yapan İz İnşaat'ın sahiplerinden Gültekin Öbekli, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hakkında olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Gültekin Öbekli, Fikret Orman için 'Sülün Osman' benzetmesi yaparken, "Onun yüzünden iflas ettik, evim satıldı, intihar noktasına geldim" diye konuştu.

"Fikret Orman yüzünden intihar noktasına geldim"

Fikret Orman bir televizyon kanalına çıktı ve noktası virgülüne dokunmadan şunları söyledi: “Beşiktaş belirli bir ciddiyete gelmiş bir kulüp artık. Eskisi gibi 6 ay parayı ödeme, çek ver, böyle bir şeyler yok artık yani...” Benim adım Gültekin Öbekli. Bir de beni dinleyin. İz İnşaat’ın ortaklarından biriyim. Vodafone Park’ın çatısını yapan firmayız. 2014 yılında Beşiktaş A.Ş.’den ihaleyi aldık. 2015’in 6. ayında frekansları teslim aldıktan sonra işe başladık. Bu arada bütün imalatları yaptırdık. 2016’nın 1. ayında işi bitirdik. Normalde 1 yıl sürecek işi, 6 ayda bitirip teslim ettik. Buna rağmen bize ceza kesip durdular. İnanın, neden bilmiyoruz. Hesabı ödememek için bunları yaptılar. Hatta “Bizim borcumuz yok” bile demeye başladılar. Bütün amaçları Beşiktaş’a haksız yere para kazandırmak, yerli üreticiyi, yerli mühendisi, yerli firmaları, o statta Beşiktaş adına çalışan herkesi zarara uğratmaktı.

"İHALEDE BİLE 10 MİLYON EURO KAZANDIRDIK"
İlk ihale açıldığında bir firma 26 milyon Euro’luk teklif verdi. Biz ise 16 milyon Euro’luk teklifle ihaleyi aldık. Sadece ihale sürecinde 10 milyon Euro kazandırdık Beşiktaş Kulübü’ne. Bu firmaya, böyle yapılır mı? İlk etapta 12 milyon Euro ödeme yapacaklardı. Yaptılar, ama o kadar geç yaptılar ki, bu parayı aldığımızda, çoktan büyük zarar etmiştik. Hiç bir ödemeyi doğru dürüst, zamanında yapmadılar. Bu durumdan dolayı da ekstra zarara uğrattılar. Resmi açıdan alacaklarımız belli, birebir size söyleyeceğim şekilde. Yani “Borcumuz yok” falan demeleri, asılsız. Bizim açımızdan her şey, resmi belgelerle kanıtlı. Yine de ödemiyorlar. Ahmet Başkanı (Nur Çebi) Demir-Çelik piyasasından tanırım. Bir kez babasına gittim, rica ettim, hatır-minnet 500 bin TL alabildim. Ondan sonra da bir daha para alamadık. Gittim kulübe, yöneticilerle görüştüm ve “Bu masadan bu iş bitmeden kalkmayacağız. Akşama kadar oturacağız ve kimin borcu var, kimin alacağı var. Bu işi bitireceğiz” dedim. İşte orada 190 bin Euro ceza dediler, haksız olmalarına karşın, kalan paramı kurtarmak için bunu bile kabul ettim. Faturalaştık. Resmi anlamda her şeyi bitirdik, paramızı alacağız diye sevindik. 1.5 yıl geçti, yine ödemiyorlar.

"SÜLÜN OSMAN' VARDI ESKİDEN O DA 'SÜLÜN OSMAN"
Bakın, sadece bizim sorunumuz da değil bu… Statta çalışan petrolcü, frekansı yapanlar, herkes… Toplam 50 milyonun üzerinde alacak var. Mimarların, mekanikelektrikçinin, petrolcünün, bizim, herkesin alacakları duruyor. Fikret Orman, ‘tek adam’ olarak yönettiğini söylüyor Beşiktaş’ı… Kendi şirketi gibi yönetiyor. Fakat alacaklıların telefonlarına çıkmıyor, randevu vermiyor, paraları ödemiyor. Artık bu durumu herkesin bilmesi lazım. Beşiktaş Kulübü büyük bir kulüp. Beşiktaş Başkanı ise yaptıklarıyla o kulübe yakışmıyor. Herkes bilir, bir efsane Sülün Osman vardı eskiden. Fikret Orman da şu an Türkiye’nin Sülün Orman’ıdır. Hatta Sülün Osman’dan da beteri... Hak etmiş olan hiç kimseye parasını ödemiyor. Benim firmamın 4 milyon TL alacağı var halen. Stat bittiği günden beri paramızı alamıyoruz. Kaç kez randevu talep ettik, sürekli kaçtı. Zaten yaptığı ödemelerin hepsinde de sorun yaşadık. Çeklerin arkası yazıldı, geç geç ödedi. Buna rağmen biz, kendi iş ahlâkımız gereği, işi tertemiz bitirmek için elimizden geleni yaptık. Halâ ödeme yapmayarak bizi eziyor.

‘HER ŞEYİMİZİ KAYBETME NOKTASINA GELDİK"
Fikret Orman her gün televizyona çıkıp, “Bizim borcumuz yok, harcımız yok. Çek falan vermiyoruz” diyor. Televizyonların arkasındaki görüntü ise benim halim. Türkiye maalesef bunları bilmiyor. İflas erteleme aldık, her şeyimizi kaybetmek noktasına geldik. Şirketimizi batırdı. Artık beni ölüm noktasına getirdi. Bir sürü borcumuz var. Evim satıldı, barkım satıldı, intihar noktasına getirdiler. Bana günah değil mi? Böyle bir Sülün Orman daha Türkiye’ye gelmemiştir. Basından rica ediyorum, bizim çığlığımız duyulsun, gerçekler görülsün-bilinsin. Bakın, Beşiktaşlı yöneticiye aynen şu mesajı attım: “Resmen dolandırıldım. Ölmemi istiyorsunuz. Paramı ödemezseniz stadın önünde kendimi vuracağım. Karar sizin… Bir de mektup bırakacağım. Bana başka çare bırakmadınız.” Bu mesaja bile bir dönüş yapmadılar. Stat iki sene önce bitmesine rağmen, bizzat Başkan Fikret Orman, “40 bin Euro gelir elde ettik” demesine rağmen, halen orada çalışan müteahhitlere, firmalara toplamda 50 milyon TL civarında hatta üzerinde borçları duruyor.

‘BİZE VERİLMEYEN PARALAR NEREYE GİTTİ?"
Sayın Cumhurbaşkanımız, “Beşiktaş Kulübü’ne parayı biz verdik” dedi Ampüte Milli Takımımız şampiyon olduktan sonra… Vodafone ile tarihin en büyük anlaşmasını yaptılar. Locaları sattılar. Spor Toto destek oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği üzerine, Devletimiz de çok önemli destekler verdi. Stat para basıyor diyorlar. Buna karşın kulübün borcu neden büyüyor, stadı yapan taşeronlar, emekçiler neden paralarını alamıyor 2 sene geçmesine rağmen. Bu paraları ne yaptılar? Nereye gitti bu paralar? Sonuçta bu stadı yapanların hakkıydı ve bu stadı yapanlar paralarını halen alamadı. Acaba bu paralar, nereye gitti? Sayın Cumhurbaşkanımız’dan rica ediyorum; Fikret Orman’a bu konuda gerekli uyarıları yapın lütfen. Bu taşeronların, bu emekçilerin haklarını almalarına yardımcı olun lütfen.

"İSÇİMİZ ÖLDÜ, 'YARDIM EDECEĞİZ' DEDİLER, TEK KURUŞ YARDIM ETMEDİLER"
Bakın, çatının yapılma döneminde bir işçimiz düştü ve hayatını kaybetti. O zaman verdikleri söz şuydu; “Bu işçimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız…” Basın önünde başka konuşuyorlar, uygulamada başka şeyler yapıyorlar. Hepsi yalan çıktı, bir kuruş yardım etmediler rahmetlinin ailesine. 10 yıllık işçimdi benim rahmetli. Bunu da bilsin herkes…

"DÜN ÇAPINDA STADIMIZ VAR' DİYORSUN AMA BU ESERİ YAPANI ÖLDÜRÜYORSUN"
Biz Vodafone Park’taki çalışmamız nedeniyle firma olarak Türkiye Yapısal Çelik Derneği’nden ödül aldık. Dünya Yapısal Çelik Derneği’nden ödül almak üzereyiz. Biz, Türkiye’nin en güzel stadını yaptık. Belki de Dünya’nın en güzel 3-5 stadından birisini yaptık. Televizyona çıkıp gururla konuşuyor Fikret Orman. Ben de soruyorum, “Dünya çapında stadımız var” diyorsun Fikret Orman ama neden bu stadı yapanları öldürüyorsun! (Fanatik)

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ
Beşiktaş Kulübü, Başkan Fikret Orman ile ilgili çıkan "Fikret Orman'a şok suçlama" haberlerini ilgili açıklama yayınladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile ilgili suçlama haberlerine siyah-beyazlı kulüpten yalanlama geldi. Başkan Orman ile ilgili bir gazetede çıkan "Fikret Orman'a şok suçlama" haberinin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Siyah-beyazlıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Fanatik Gazetesi'nde yer alan "Fikret Orman'a Şok Suçlama” başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır. Kulübümüz tarafından, "Vodafone Park Halatlı Germe Membran Çelik Çatı İmalat ve Montaj İşleri” ihalesine çıkılmış olup, 05/06/2014 tarihinde İz İnşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ihale edilmiştir. İhale bedeli 16.700.000 Euro olup, KDV ile birlikte 18.336.640,93 Euro'ya bitirilmiştir. Firma işi Fransız ortağı Freysash ile yürütürken iş sonuna doğru maddi problemler yaşamasından dolayı iflas erteleme talebinde bulunmuştur.

BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret A.Ş.; işin bir an önce bitirilebilmesi için firmanın inşaatta kullandığı vinç kiralarını, İz İnşaat'ın çelik halat sistemlerini yapan firmaya olan ödemelerini, piyasada yaptırdığı ve ödeyemediği demir imalat bedellerini ve hatta İstanbul'da mal aldıkları nalburlara ödenemeyen borçlarını firma cari hesabından karşılayarak ödemiştir.

Firmanın bugün itibariyle çatı inşaatından dolayı kulübümüzden alacağı 156.256.44 Euro olup, bu ödeme de iflas erteleme durumunda olan firmaya değil, atanmış olan kayyuma ödenecektir. Kulübümüzün bir mahkeme durumunda bile olmadığı ticari bir iş ilişkisinin tamamen gerçek dışı ve içeriğinde gerek kulübümüze gerek Başkanımıza hakarete varan saygısız, yakışıksız ifadelerin yer aldığı röportajla tam sayfa haber olarak sunulması, Fanatik Gazetesi ve bağlı olduğu Doğan Yayın Grubu yayıncılık ilkeleriyle bağdaşmamaktadır.

Kulübümüzden görüş alınmadan, haberin doğruluğu teyit edilmeden yapılan, içerisinde kulübümüze ve Başkanımıza hakaret içeren ifadelerin olduğu bu haber ile ilgili gerekli düzeltmeler yapılana dek Fanatik Gazetesi ile kurumsal ilişkilerimiz dondurulmuştur. Kulübümüzün ayrıca haberde geçen yakışıksız ifadelerden dolayı ilgili kişiler hakkında hukuki süreci başlattığını kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
adam haklı bundan başkan falan olmaz aziz başkanın kenarından geçeçek adam deil
@setinfo69 evet aziz başkanın tırnağı bile olamaz şike yapmayı bilmiyor
@setinfo69 azizden ne kadar almıs onuda sordunuzmu la kenar mahalle seyircileri
@bugurazer Kupayı kim verdi lavuk ???? Breee densiz, bre yüzsüz, Şike yaptık diye kupa veren adama biat ediyorsunuz. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Beğenmediğin adam biz şike yapmadık diyor. Ona şikeci diyorsun.
HADİ ORDAN TENEKE!MADEM HERŞEYİN BELGELİ GİT İCRAYA HACİZ KOYDUR.2 SENEDİR PARASINI ALAMAMIŞMIŞ VER MAHKEMEYE, VER İCRAYA BAK NASIL ÖDENİYOR VARSA BORÇ NE BEKLİYOSUN HÖDÜK!
@forhapys adam icra memurları ile gitti kapısına ama beşiktaşlı avukatlar savcılar tarafından çıkarttıkları belgelerle durdurdu. Asıl oku araştır öğren ve yaz hödük !.
@catlakamca_2284 mal olmak böyle bir şeymiş demek ki! Adam icra memurlarıyla gitmiş avukat ve savcılar durdurmuş deyip kendince mantıklı cevap yazdığını sanan şebelege bak hele hahaha. Yukarıdaki yazının neresinde öyle bir söz sarfetmiş.Hadi diyelim Öyle oldu Öyle bir yazıyorsun ki dersin kapıdaki bodyguardlar içeri sokmadı geri gönderdi.La madem savcı durdurmuş demekki bu adam boş atıyor.Ayrica bjk yönetimi açıklama yapmış oku hödük.puhahahaha
HAKLI BİR İSYAN! BİRDE TELEVİZYONA ÇIKIP ÖVÜNÜR SÜLÜN FİKO.
ver mahkemeye, dediklerin doğruysa al paranı, bu kadar salladığına göre sen de hikayecisin!
hadi cevap verin adam belgelerle kanıtlarım diyor. Ayıptır günahtır beyler işçinin alın teri düşmeden ücreti ödenir dinen vicdanen ama yazık ediyorsunuz
@nuktesinas sen 1 ay maaşını almayınca bağırırsın . adam iki sene oldu diyor. mahkemeye gitmek için ne bekliyor acaba? ya da aziz babasının talimatıyla mı konuşuyor.
@bugurazer adam icra memurları ile gitti kapısına ama beşiktaşlı avukatlar savcılar tarafından çıkarttıkları belgelerle durdurdu. Asıl oku araştır öğren ve yaz hödük !.
@bugurazer doğru söylüyorsun kardeşim ama eksik soyluyorsun. adam mahkemeye gitse kaç yılda alır parayı değil mi. medya ile daha çabuk olma ihtimali var. ayrıca Aziz le ne alaka. yönetim çıkar gerekli açıklamayı yapar ivedi olarak hemde.
@nuktesinas bilmediğin konularda yorum yapma kardeş belli ki ticaretle işin yok. Elinde çek senet olsun mahkemeye gerek kalmadan donunu alırsın donunu.
Kendilerine "efendi" diyenlerin şerefsizliği ide bulandırıcı yuh!
fikret orman beşiktaşa zarar vermeye devam etmektedir ve kendisi karakter yoksunu bir insandır...
Büyük BJK takımından varsa böyle bir alacağın verirsin mahkemeye hakkını arasın sonuna kadar, ama yok ta sırf itibar kaybetsin diye yapıyorsan seni mahkemeye verir bu dediklerini ispatlamanı isterler yapamazsan tazminat ödetirler ibret olur
Ufak atta civcivler yesin Güntekin
adam halen transfer yapıo bu stadı kimin yaptıgı belli diil halen devletmi bjk kendimi
Ondan ARSEN Wenger;Kibar hırsız,Çakallıkla borcumuz yok diye güle oynaya hava atıyordu...Tevekkül hmmm... Bende;bir Galatasaray maçını kastaderek dediği:"Biz Şerefli bir takımız"aklımda ki ondan diyorum ÇOK ŞEREFLİ FİKRET ORMAN!BEY DİYE...
8taş adam değil ki başkanı adam olsun kolpa bunların alayı
halsiyetsiz 8taş kulünü
Adamlara borcunuz olduğunu kendi açıklamanızda kabul etmişsiniz zaten.1.5 yılda borçmu ödenmez.yok kayyuma ödeyeceklermiş.sen borcunu ödesen belki şirket batmayacak.ne vergi ödersiniz ne borç ödersiniz.ama allahın sopası yok.cumhurbaşkanınında canına tak etmiş herhalde beşiktaşın stadımı biz yaptık diyebiliyor rahat rahat.
böyledir bu aç köpekler. sonrada stad yaptık diye gezerler ortalıkta lakin birileri lafı sokunca gözleri dolar bakakalırlar!
Herkesin ahlaklı dediği zat Fikret bunun ahı çıkar elbett
Hiç inandırıcı değilsin.her şeyin belgeli iki senedir alacağın var ve adamlar iki senedir seni sallıyor.Hemde bu öyle bir para ki seni iflasa götürüyor neredeyse intihar edecek duruma getiriyor.Ama ne hikmetse geçen onca zamana ve umursamazlığa rağmen hele ki her şeyin belgeliyken mahkemeye gitmemen, stada haciz veya tedbir koydurmamış olman bana hiç mantıklı gelmiyor.Ya çok safsın yada çok çakal hangisi acep?
Sütçü fiko hayatın yalan olmuş bari borçlarını öde zaten herşeyi devlet yaptı ,sende paraları harca dur transfere , bir yerden çıkacak bunlar merak etme sen ....
beleşçi fikonun yüzünde meymenet yok.. dikkatli bakın nursuz resmen..
2 seneyi geçmiş stad yapılalı bugüne kadar nerdeydin var bu işte bir bit yeniği çamur at izi kalsın misali
paralar transfere gitti nereye gidecek.. kulup batma noktasinda idi birden duze cikti buda paranin nerden geldigini acikliyor ama gun ola devran done
BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİRMİ SEN MİLYON DOLARLIK İŞ YAPACAKSIN AMA SENET SEPET SÖZLEŞME YOK KİME ANLATIYORSUN BEY EFENDİ AVUKATIN VAR BAĞIMSIZ MAHKEMELER VAR GİT İCRA YA VER ALACAĞINI MİSLİ İLE FAİZİ İLE AL.BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ .
Yüzsüzlüğün bu kadarınada pes helal sana sütçü fiko tff ye söyle versin nede olsa kankan
Bir ilginçlikte İZ yapının kendi işçisi stad inşaatında hayatını kaybediyor (Allah Rahmet Eylesin) ona niçin beşiktaştan para talep ediyor anlamadım. Senet ve çekler karşılıksız çıksa mahkeme var. bi terslik var bu işte
fb de benim bir müşterim koltuk takımı vermişti. üzerindne 10 yıl geçti hala verecekler. vergi ödemezler , çalışanın sgk primini millete yıkarla r. neymiş reklamımızı yapıyorlar. zaten Erdoğan tüm ülkeler ile kavga ederek memleketin reklamını yapıyor , ismini duyuruyor. duymayan kaldı mı ?
arsen mi sülün osman mı karar verin.
Allah bir insanı göğe çıkartıyorsa biranda indirmesinide bilir.Hakkı olupta hakkını vermiyen insanları sevmiyorum.Mafyacılık oynamayı seven biri.
fiko ne yapsın liseli kızlarla yatlarda şeyinin derdinde adam umrundamı. o şenol hocaya dua etsin o giderse o bir sezon zor durur.
İhale uygun olmamış. Yoksa başka bir firma mı kazansa daha mı iyi olurdu?
BJK kulübü kurnazlık yapıyor.ama burada belgeler konuşur.ne kadara anlamamışsin falan mahkemede ak kara belli olur
Bu adamin anlattıkları dogruysa BJK lı bir taraftar olarak yaziklar olsun sana derim. baskan da demem BJK nin adını kimse lekwleyemez hele emekçinin hakkını yiyerek hic lekeleyemez
Diğer Haberler