YURTHABER

Fuhuş yapan AİDS'liye 30 yıl hapis istemi

Adana’da fuhuş yaparken yakalanan AİDS’li Leyla A. hakkında, ’kasten öldürmeye teşebbüs’ten 30 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Fuhuş yapan AİDS'liye 30 yıl hapis istemi

Adana’da bir evde 2 kişiyle fuhuş yaparken yakalanan ve muayenesinde AİDS’li olduğu saptanan 24 yaşındaki Leyla A. hakkında, hastalığını bildiği halde erkeklerle para karşılığı birlikte olmayı sürdürdüğü için ’kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Geçen mart ayında Leyla A.’nın, kendisini ÇÜ İktisat Fakültesi öğrencisi olarak tanıtıp fuhuş yaptığı ihbarı üzerine harekete geçen polis, genç kadının kaldığı evi takibe aldı. Eve giren çıkan erkek sayısının artması üzerine baskın yapan polis, Leyla A. ile müşterisi Ç.Ö.’yü yatakta yakaladı. Leyla A. ile aynı gün para karşılığı birlikte olduğu tespit edilen Y.Ç. de gözaltına alındı. Leyla A.’nın sevk edildiği hastanede yapılan tetkiklerinde HIV virüsü taşıdığı tespit edildi. Leyla A. ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gözaltına alınıp serbest bırakılan Y.Ç. ve Ç.Ö.’nün kan tahlillerinde ise HIV virüsüne rastlanmadı.

AIDS OLDUĞUNU BİLE BİLE’
Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan soruşturma sonunda Leyla A. hakkında, ’AİDS olduğunu bile bile cinsel ilişkiye girdiği, 2 kişiye bu virüsü bulaştırarak öldürmeye teşebbüs ettiği’ iddiasıyla, ’kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan toplam 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne açılan davanın iddianamesinde "... Müştekilerle korunmadan cinsel ilişkiye girdikleri, böylece şüphelinin HIV taşıması ve bunu müştekilere bulaştırmak suretiyle ölümlerine sebep olacak şekilde cinsel ilişkiye girerek her iki müştekiye karşı ayrı ayrı atılı suçu işlediği anlaşılmıştır" denildi.

’KORUNARAK İLİŞKİYE GİRİYORDUM’
Tutuksuz olarak yargılanmasına başlanan sanık Leyla A. ilk duruşmaya katılmadı. Leyla A., savcılıktaki ifadesinde ise 3 yıldır geçimini fuhuş yaparak sağladığını belirterek şöyle konuşmuştu:

"Ben evimde tanımadığım kişilerle cinsel ilişkiye girmem. Telefonla görüşür, dışarıda ilişkiye girerim. Y.Ç. ile evimde cinsel ilişkiye girdim. Kendisine hasta olduğumu söylemedim. Ancak korunarak ilişkiye girdim. Daha sonra, arkadaşım Ç.Ö. ile evde sohbet ederken polisler bastı. Ç.Ö. ile o gün ilişkiye girmedim. Daha önce girmiştim. Ona da hasta olduğumu söylememiştim. Geçimimi sağlamak için mecburen hasta halimle fuhuş yapmaya devam ettim. Ancak korunarak ilişkiye giriyordum."

Duruşmada sanıktan şikayetçi olmayan Y.Ç. ise, "Sanığın kendi evinde 50 lira karşılığında kendisi ile cinsel ilişkiye girdim. Herhangi bir korunma yöntemi de kullanmadım. Beni bu konuda uyarmadı. Hasta olduğunu da söylemedi" dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya gelmeyen Leyla A. hakkında yakalama emri çıkartılmasına karar verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
bunların pkk nın içine salmak lazım ha
valla süper fikir sen çok yaşa arkadaş :))
her gelene atlayana bunlar olacaktır. Tavus kuşuda güzel ama ayagına baklınca çirkin olur. helalinden başkasına atlamayııııınnn
evet buda ayrı bi konu, keşke hepsine bulaşsaymış diycem ama ş..sler gidip evde masum karılarına bulaştıracak, derken aidsli doğan çocuklar derken korkunç yaşamlar,
13 YAŞINDAKİ KIZA TECAVÜZ EDEN 26 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI İSTEYEREK İLİŞKİYE GİREN KADINA 30 YIL HAPİS İSTEMİ!!! O TECAVÜZE UĞRAYAN 13 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞU AİDS OLSAYDI ÜSTÜNE 30 YILDA HAPİS YATACAKTI YİNE TÜRKİYENİN ADALETİNDEN ALLAH KORUMUŞ...
13 yasinda kiza tecavuz eden 26 kisiyi serbest birakan insanlarin kendileri sapik ruhlu olduklari icin bu 26 kisi serbest birakildi. O davadaki hakim kadin olsaydi gor bakalim bu insanlar toplam 100 yada 200 yil hapis alirmiydi almazmiydi!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın