SPOR

'Futbolda Şike' davasında karar çıktı

13. Ağır Ceza Mahkemesi, "usul eksikliği" nedeniyle bozulan "futbolda şike" davasını inceledi.

'Futbolda Şike' davasında karar çıktı
  1. Ağır Ceza Mahkemesi, "Futbolda şike" davasında Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin "usul eksikliği" nedeniyle bozduğu beraat kararını inceledi ve bazı sanıklar ve suç tipleri bakımından beraat kararları kesinleşti.

Davayı şike ve çete olarak iki ayrı suçtan inceleyen mahkeme, çete suçundan sanıkları suçsuz bulduğu kararına vardı.

"Çete kurmak" suçlaması sebebiyle verilen beraat kararları kesinleşti ve bu bakımdan Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıklar beraat etmiş oldu. Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu için ise "şike"den beraat kararları çıktı.

Aziz Yıldırım'ın "şike" davasının ise bir kez daha Yargıtay'a taşınması kararı alındığı kaydedildi.

Öte yandan yargılamaya konu soruşturmada toplanan delillerin örgüt kapsamında toplantığı değerlendirildiğinde, bunların delil niteliği taşımadığı tartışması da sonlanmış oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
fetöcülerin şike var diye camiayı ayağa kaldırdığında feryat eden trabzonsporlular kendilerini şampiyon ilan etmişti. şimdi devletin asıl yargı organı şike yok diyor. trabzonspor taraftarı ve takımı fenerbahçeden özür dileyecek mi? yoksa fetönün hakimlerinin k.çlarını yalamaya devam mı edecekler?
@fdt55 Sen merak etme koç mahkemede bile şike var. Paran varsa bu ülkede her boku yersin. Ni tekim önceden öyle oldu hala da devam ediyor. Fetö egenekon yok balyoz bunlar sadece kılıf uydurma
@are1414 şike futbolda her tarihte oldu. her takımın az çok şikesi vardır. illaki vardır. burada detay şu: şikeden 6 takım yargılanacak, 5i berat edecek 1i tutuklanacak. yahu şike demek en az 2 kişi arasındaki olay demektir. aziz yıldırım sağ cebinden sol cebine mi şike parası verdi? demek istediğim bu. yoksa kimse sütten çıkmış ak kaşık değil.
Daha durun bu fetiş sporluların kökünü kazıcaz aldıkları şaibeli şampiyonlukların sonu gelecek
fener küme mi düşürüldü
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler