SPOR

"Galatasaray tarihine geçtim"

Galatasaray'ın şampiyonluğunda en büyük pay sahiplerinden biri olan Fernando Muslera, artık kendini Türk gibi hissettiğini söylerken, "Adımı Galatasaray tarihine yazdırdım" dedi.

"Galatasaray tarihine geçtim"

"Sezona iyi başlayamadık fakat ardından büşük bir çıkış yakaladık, Hamza Hoca'nın gelişiyle birlikte oyunumuz daha da iyi hale geldi" diyen Muslera, Son haftalarda takım yenilmez bir hale geldi, bunun nedeni ne?" sorusuna "Futbolda iyi ve kötü oynadığınız bazı dönemler oluyor. Sezon başında birçok gol yiyen bir Galatasaray vardı. 7 maçtır gol yemiyoruz. Futbol enterasan bir oyun. İlk dönemde deyim yerindeyse evin balkonundan vuruyorlardı gol oluyordu. Bu gibi durumlarda mantalite açısından güçlü olmanız gerekiyor. Takımlar dönem dönem iyi bazen ise her şey aleyhinize olabiliyor" yanıtını verdi.

"4. YILDIZ BENİM İÇİN..."
4. yıldızın kendisi için ne anlam ifade ettiği sorusunu ise Muslera şöyle yanıtladı, "Dördüncü yıldız benim için tamamen tarihe geçmeyi ifade ediyor. Galatasaray camiası için şampiyonluğun önemini biliyorduk. Galatasaray'ın ezeli rakibiyle bu yarışa girdik ve 4. yıldızı ilk biz taktık. Böyle bir anlamlı bir şampiyonluk yaşayıp adımı Galatasaray tarihine yazdırdığım için çok mutluyum" dedi.

"MERSİN MAÇINDA YAPTIĞIM KURTARIŞ..."
Kendisi için bu sezon unutulmaz anları da anlatan başarılı file bekçisi, "Her zaman söylediğim bir şey var her zaman Galatasaray'a, bu formaya en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum. Tanrı'ya şükürler olsun ki; hiç ara vermeden çalışıyorum. Mersin maçında yaptığım kurtarış benim ve takım için çok önemli ve anlamlıydı. Çünkü çok iyi oynayan bir takıma karşı galip geldik ve şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aştık. Takım için de çok önemliydi ve bunun için her yönüyle önemli bir maçtı. Karabük maçındaki o serbest vuruş da hatırladığım kurtarışlardan bir tanesiydi" diye konuştu.

"TÜRK GİBİ YAŞIYORUM"
"Türkiye'de bir günü nasıl geçiyor ve garibine giden şeyler nedir?" sorularına ise Muslera, "Türkiye'ye ve İstanbul'a iyi alıştım. İstanbul'da görmediğim bir yer kalmadı. Normal bir hayat yaşıyorum. Kız arkadaşımın bana sürprizler yapıyor. THY'de simülasyona götürdü. Artık Türk gibi yaşıyorum. Buraya alıştım. Lisana pek alışamadım, Futbol dışında zamanımı evde geçiriyorum" yanıtlarını verdi.

"Sonuca direkt etki eden goller attım"

Umut Bulut, bu sezon attığı 10 golün de sonuca direkt etki yaptığını söyledi. Medya gününde soruları yanıtlayan Umut, şampiyonlukta Fernando Muslera'nın büyük pay sahibi olduğunu ifade etti.

Sarı kırmızılıların bu sezon yakaladığı başarıda kendisinin de önemli payı olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Umut, Fernando Muslera’dan da övgüyle söz etti.

Bu sezon kaydettiği gollerin sonuca doğrudan etki ettiğini vurgulayan Umut, “4. yıldız camiamıza hayırlı olsun. Zorlu bir dönemden geçtik. Bütün takım arkadaşlarımı sezon başından bu yana verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum. Kazandığımız şampiyonluğun inanılmaz derecede mutluluğu var. Bunu tarif edemiyorum. Her gün bu tesislere geliyoruz, birbirini gören herkes birbirine sarılıyor. Bu şampiyonluğun dördüncü yıldız ve bireysel olarak da çok büyük bir anlamı vardı. Diğer yıllara nazaran oynayıp oynamamak çok sıkıntı değildi. Bu sene görev verildiğinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Puana doğrudan etki ettiği için çok anlamlı goller attığımı düşünüyorum. Bu sezon da önemli başarılar kazandığımız ve benim de bunda katkım olduğu için çok mutluyum” dedi.

Muslera’nın yaptığı kurtarışlarla şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğunu vurgulayan Umut, “Muslera’nın kaleciliğini konuşmaya zaten gerek yok. Yaptığı kurtarışlarla bize önemli anlarda maçlar kazandırdı. Onu da aynı diğer takım arkadaşlarım gibi ayrıca tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.


'Hamza Hoca gelince her şey değişti'
Şampiyon Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nu makamında yaptığı ziyarette, Hamza Hamzaoğlu'nun gelmesiyle takımdaki havanın değiştiğini söyledi.

Cemre Kardeş ile 16 Haziran’da dünya evine girecek olan Selçuk İnan, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na düğün davetiyesini verdi. Selçuk İnan ziyaretin sonunda yaptığı konuşmada, "Hamza Hocanın gelmesiyle birlikte takımın havası değişti ve iyi işler yapmaya başladık.

Ayrıca takımımızın şampiyonlar ligi’nden elenmesiyle birlikte lige ve kupaya daha fazla konsantre olduk ve Türkiye’de 4. Yıldızı takan ilk takım olduk. 3 Haziran’da Bursa Atatürk Stadı’nda Bursaspor ile oynayacağımız Türkiye Kupası finalini de alarak sezonu iki kupa ile kapamak istiyoruz." dedi.

Galatasaray kongre üyesi olan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da Selçuk İnan nezdinde tüm takımı kutladığını söyledi. Başkan Kerimoğlu, takımda oluşan kolej havasının başarıyı getirdiğini gördüğünü de ifade etti.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler