SPOR

CANLI

Galatasaray ve Mustafa Cengiz PFDK'da

Galatasaray Kulübü ve başkan Mustafa Cengiz, dün kulübün resmi internet sitesinden yapılan “Herkes için adalet istiyoruz” başlıklı açıklama nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Galatasaray ve Mustafa Cengiz PFDK'da

Galatasaray Kulübü ve başkan Mustafa Cengiz, dün kulübün resmi internet sitesinden yapılan "Herkes için adalet istiyoruz" başlıklı açıklama nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Galatasaray Kulübü, teknik direktör Fatih Terim’e verilen 5 maçlık men cezası sonrası dün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama nedeniyle ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ gerekçesiyle tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edildi.

Galatasaray Kulübü’nün dün yayınladığı mesaj şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun, teknik direktörümüz Fatih Terim'e verdiği beş maçlık ceza hakkaniyet ölçülerine uygun değildir. Söz konusu kararın, adil ve kamuoyu vicdanına uygun şekilde verilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na kulübümüz tarafından gerekli başvuru yapılacaktır. Türk futbolunun üzerinde çirkin oyunların oynandığı şu günlerde, emsallerine göre verilen beş maçlık ağır cezanın Galatasaray'ı şampiyonluk yürüyüşünden uzaklaştırmak amaçlı yapılan maksatlı ve beyhude bir çalışma olduğu aşikârdır. Bu cezayla birlikte, Covid-19 karantinası biter bitmez, idmansız şekilde Fatih Karagümrük - Galatasaray maçına verilen hakemin hangi maksatla atandığı açıkça ortaya çıkmıştır. Camiamız, bu senaryoyu bir yerlerden hatırlamaktadır. Adalet ve hukuk ekseninde mücadelesini sonuna kadar sürdürecek olan camiamız kirli düzeni bozacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Zaten Galatasaraydan her hangi biri her hangi bişey söylesin hemen ceza.Yemin ederim Akp bu olaya el atmazsa oy moy yok.Tff başkanı mhk başkanı fener camiasından diye katledemezsiniz Galatasarayı.Başakşehir maçında fenere verilen üç puandan bellidir bunlar futbolun yüz karası.Feto bittiğinden beri neden hiç bir başarısı yok uefa tasdikli şikebahçenin araştırılmalı
EY TFF!!! SEN NE İŞE YARARSIN, GÖREVİN SADECE GALATASARAYA CEZA VERMEKMİDİR, YAZIKLAR OLSUN SİZE DE YEDİĞİNİZ HARAM PARALARA...
Bu TFF komediden başka birşey değil
Takım
O
Av
P
Geri Dön