YURTHABER

Ağrı ve Erzincan'da hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Ağrı ve Erzincan'da hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı

AĞRI/ERZİNCAN (AA) - Ağrı ve Erzincan'da hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonunda dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Ağrı'da İl Müftülüğünce Ulu Cami önünde hacı adaylarına yönelik uğurlama töreni düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, Tutak Müftüsü Mustafa Solhan dua etti.

İl Müftüsü Celal Büyük, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası kentten hacı adaylarını kutsal topraklara uğurlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hacı adaylarının kutsal topraklarda hac vazifesini en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Büyük, şöyle konuştu:

"Bugün sizleri dualarla uğurlayacağız. Sizlerden en büyük isteğimiz, o topraklara ulaştığınız vakit gerek Mekke-i Mükerreme, gerekse de Medine-i Münevvere'de sizleri gözyaşları içerisinde uğurlamak için buraya toplanmış olan komşularınız ve yakınlarınızı dualarınızda unutmamanız. Hazreti Peygamberimiz dua yaparken cimrilik yapmamayı bize öğütler. Hac vazifenizi yerine getirirken geride bırakmış olduğunuz malınızı ve mülkünüzü düşünmeyin. Hac, ömrünüzde bir defa nasip oluyor, bunu değerlendirin ve kazançlı çıkın."

Töreninin ardından 50 hacı adayı yakınlarıyla vedalaştıktan sonra otobüsle Erzurum Havalimanı'na hareket etti.

- Erzincan

Erzincan'da da Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek 51 hacı adayı için uğurlama töreni düzenlendi.

Terzibaba Camisi'nde düzenlenen törene, Vali Mehmet Makas, İl Müftüsü Burhan Çakır ve hacı adaylarının yakınları katıldı.

Vali Makas, yaptığı konuşmada, hacı adaylarından kutsal topraklarda ülkenin birlik ve beraberliği için dua etmesini istedi.

Makas, "Bu kutsal yolculuktan sağlıklı bir şekilde dönmenizi ve yapacağınız hac ibadetinin kabul olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Konuşmanın ardından hacı adayları, dualar ve tekbirlerle Erzurum Havalimanı'na uğurlandı.

Ağrı ve Erzincan'da hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Ağrı ve Erzincan'da hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler