YURTHABER

CHP Grup Başkanvekili Özel, Kilis'te konuştu:

(Suriyeli sığınmacılar) Bize yakıştığı şekilde diplomasiyi, uluslararası güçlü ilişkilerimizi konuşturarak, Avrupa Birliği'ne sorumluluklarını hatırlatarak bu yükten Kilis’i de Türkiye’yi de kurtaracağız”

KİLİS (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, diplomasiyi, güçlü uluslararası ilişkileri kullanarak, Avrupa Birliği'ne (AB) de sorumluluklarını hatırlatarak sığınmacı sorununu çözeceklerini belirtti.

Özel, partisinin Kilis İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, hükümetin Suriye politikasını eleştirdi.

Parti olarak sığınmacı düşmanı olmadıklarını belirten Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Beşşar Esed ile 1 yıl içerisinde masaya oturacağını, hem AB'yi hem de Birleşmiş Milletler'i bu işin içerisine dahil ederek sığınmacı sorununu çözerek Türkiye’yi rahatlatacaklarını kaydetti.

Sığınmacı düşmanı olmadıklarını, sığınmacı yaratan politikaların ve politikacıların karşısında olduklarını ifade eden Özel, "Bize yakıştığı şekilde diplomasiyi, uluslararası güçlü ilişkilerimizi konuşturarak, Avrupa Birliği'ne sorumluluklarını hatırlatarak bu yükten Kilis'i de Türkiye'yi de kurtaracağız." diye konuştu.

Vatandaşın ekonomik sıkıntı çektiğini dile getiren Özel, mutfaktaki, sokaktaki ve vicdanlardaki yangını ancak seçim sandığı ve milli iradenin söndürebileceğini savundu.

Özel ve beraberindekiler, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özel, Kilis'te konuştu:

- (Suriyeli sığınmacılar) Bize yakıştığı şekilde diplomasiyi, uluslararası güçlü ilişkilerimizi konuşturarak, Avrupa Birliği'ne sorumluluklarını hatırlatarak bu yükten Kilis’i de Türkiye’yi de kurtaracağız”

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler