YURTHABER

'giresun’un Yeni Soluğu Bungalov Evler’ Olacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'ne 9. proje başvuru çağrı döneminde...

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'ne 9. proje başvuru çağrı döneminde sunulan ‘Giresun’un yeni soluğu bungalov evler’ adlı kırsal turizm projesinin hibe sözleşmesi bugün imzalandı.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne aday ülke statüsüyle kullanmaya başladığı Kırsal Kalkınma Fonu (IPARD) Giresun ilinde ilk kez olarak bir projenin hayata geçmesine katkı sağlayacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun Koordinatörü Özer Çoban, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Duyurduğumuz ilk çağrı olan, 9. Çağrı Dönemi’nde kurumumuza sunulmuş olan bir projeyle sözleşme imzalayacağız. Bu açıdan bir ilk olacak. Ayrıca 10. Çağrı Dönemi’nde sunulmuş olan projelerin tamamının işlemleri tamamlanarak kurum merkezine gönderildi. Kurum Merkezi tarafından mali analizleri yapılacak olan projeler olumlu not aldığı taktirde, yeni sözleşmeleri çok yakında imzalayacağız” dedi.

İmza töreninde konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ise "2013 yılında 10 adet projeden bir proje hibe desteğine hak kazandı. 9 proje Ankara’da yapılan incelemelerden sonra inşallah gerçekleşecek. Bu Giresun için gerçekten güzel bir başlangıç. Özellikle yaylalarda bu tip yatırımların olması sevindirici. Giresun yaylaları bakir bir durumda. Arap ve güneyli turistlerin bizim yaylalarımızı buraları tercih edeceğine inanıyorum. Tabi buraların allanması, pullanması havalimanının işlerlik kazanması ile başlayacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından proje sahibi Fuat Ceylan ile TKDK Giresun Koordinatörü Özer Çoban hibe sözleşmesini imzaladılar.

'giresun’un Yeni Soluğu Bungalov Evler’ Olacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'ne 9. proje başvuru çağrı döneminde...

Geri Dön