SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: Efsane spiker Halit Kıvanç hayatını kaybetti! Acı haberi oğlu Ümit Kıvanç verdi...

Son dakika haberleri: Efsane gazeteci ve maç spikeri olan Halit Kıvanç hayatını kaybetti. Türkiye'de uzun yıllar maç anlatan Kıvanç hayata gözlerini yumdu. Bu haber tüm spor camiasını derinden etkiledi. Halit Kıvanç'tan gelen acı haberi oğlu Ümit Kıvanç duyurdu. Uzun süredir hastalıkları yüzünden tedavi gören efsane isim, akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Son dakika haberleri: Gazeteci ve maç spikeri olan Halit Kıvanç hayatını kaybetti. Bir süredir hastalıklara boğuşan efsane isim, 97 yaşında hayata gözlerini yumdu. Acı haberi oğlu Ümit Kıvanç duyurdu.

OĞLU ÜMİT KIVANÇ DUYURDU

kapak_092724

Oğlu Ümit Kıvanç: “Halit Kıvanç'ı kaybettik. Bizimle birlikte sevenlerinin de başı sağ olsun. Cenaze 27’si perşembe, öğle namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı içindeki camiden kalkacak, aynı mezarlığa defnedilecek.”

FATİH TERİM: "ÇOK ÜZÜLDÜM"

e655e189f90a4103a422c8b18b349267

Fatih Terim: "Futbol hayatımın tamamında, antrenörlük dönemimin büyük bölümünde hep Halit ağabey vardı. Çok birlikte olduk, zaman geçirdik. Çok üzüldüm. Unutulacak bir insan değil. Hepimizin ona teşekkürü borç bilmesi lazım."

HALİT KIVANÇ KİMDİR?

resized_a0e41-b8fe40564pelehalitkivanc

Halit Kıvanç ,1925 yılında İstanbul'da doğdu, radyo ve televizyon sunucusu, gazeteci, maç spikeri. Türkiye'nin en ünlü ve en uzun süre çalışmış sunucularındandır. Yazar ve müzisyen Ümit Kıvanç‘ın babasıdır.

PELE İLE RÖPORTAJ YAPAN İLK GAZETECİ

a1e6a1c5halitkivancpelemetinoktay

Pele ile röportaj yapan ilk gazeteci olarak tanınan Halit Kıvanç, orta öğretimini Pertevniyal Lisesi'nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. 3 ay kadar Siirt-Kozluk ilçesinde hakimlik yaptıktan sonra Milliyet, Tercüman, Hürriyet, Güneş başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazar ve yönetici olarak üst düzey görevler aldı.

1953'te Alp Zirek ve Halit Talayer ile birlikte Türkiye'nin ilk günlük spor gazetesi Türkiye Spor'u çıkardı. Bir yıla yakın İngiliz yayın kuruluşu BBC'de çalıştı. Türkiye'de radyo ve televizyon yayıncılığının gelişmesinde önemli katkıları olan Kıvanç, Türk televizyonculuğunda birçok "ilk"in adamı oldu. Olimpiyatlar ve büyük uluslararası karşılaşmalarda sunucu olarak görev aldı. FIFA Dünya Kupası'nı televizyondan sunan ilk Türk spikerdir. 10 FIFA Dünya Kupası finalini radyo ve televizyonda nakletti.

Canlı Skor

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI...

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler