YURTHABER

Tekirdağ'da kağıt toplayıcıları ve hayvanlar zarar görmemesi için kullanılmış jiletler kaynağında toplanacak

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin: - "Geri dönüşüm kampanyamız sayesinde kağıt toplayıcılara ve sokak hayvanlarına zarar veren kesiciler çöplerden bertaraf edilmiş olacak"

TEKİRDAĞ (AA) - Kapaklı Belediyesi tarafından kullanılmış jiletleri yerinde toplamak amacıyla ilçedeki berber ve kuaförlere atık jilet kutusu dağıtıldı.

Belediyenin Sıfır Atık Müdürlüğünce yönetmelik gereği sürdürülen çalışmalar kapsamında 50 esnafa atık jilet toplama kutusu verildi.

Dağıtıma Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de katıldı.

Belediye ekipleri berber ve kuaförlerde biriken atık jiletleri periyodik aralıklarla toplayacak.

Belediye Başkanı Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kullanılan jiletlerin sokak hayvanlarına ve çöp toplayıcılarına zarar vermemesi için geri dönüşüm kampanyası başlattıklarını söyledi.

Çetin, jiletleri kaynağından toplayacaklarını ifade ederek, "Belediyemizin dağıtımını sağladığı jilet atık kutuları ile kaynağında ayrı toplanan jilet atıkları ekiplerimizce alınarak geri dönüşüme kazandırılacak, çöpe atılması engellenmiş olacaktır. Geri dönüşüm kampanyamız sayesinde kağıt toplayıcılara ve sokak hayvanlarına zarar veren kesiciler çöpten bertaraf edilmiş olacak." dedi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Tekirdağ'da kağıt toplayıcıları ve hayvanlar zarar görmemesi için kullanılmış jiletler kaynağında toplanacak

- Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin: - "Geri dönüşüm kampanyamız sayesinde kağıt toplayıcılara ve sokak hayvanlarına zarar veren kesiciler çöplerden bertaraf edilmiş olacak"

Geri Dön