YURTHABER

Genelkurmay önünde silahlı eylem

Genelkurmay Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı'nın bulunduğu alana gelen bir jandarma uzman çavuş, havaya ateş açtı.

Genelkurmay önünde silahlı eylem

Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı'nın bulunduğu alana gelen bir jandar uzman çavuş, önce kafasına dayadığı silahıyla 2 el havaya ateş açtı. Büyük paniğe neden olan uzman erbaş, önce sivil askeri görevliler tarafından etkisiz hale getirildi, ardından da gözaltına alındı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin karşısında bulunan ve Başbakanlık binasının 50 metre yakınındaki Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Gelen Komutanlığı'nın bulunduğu bölgeye saat 12.00 sularında gelen Uzman Jandarma Çavuş Murat Akbulut (32), belindeki silanhını çekere başına dayadı. Bir elinde benzin bidonu bulunan ve 'Yeter artık dayanamıyorum' diyerek bağırmaya başlayan Murat Akbulut'u fark eden bölgede görevli sivil askerler, kendisine müdahale etmek istedi. Silahını havaya doğrultan Akbulut, 4 el ateş etti. O sırada arkadan yaklaşan sivil bir askeri görevli Akbulut'u etkisiz hale getirdi. Jandarma Genel Komutanlığı nizamiyesine götürülen Murat Akbulut, daha sonra gelen Çankaya Emniyet Müdürlüğü'ndeki ekiplere teslim edildi. Gözaltına alınan Murat Akbulut'un, Ankara Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli olduğu, psikolojik sorunları nedeniyle tedavisinin sürdüğü ve hava değişiminde bulunduğu öğrenildi.

JANDARMADAN AÇIKLAMA
Bu arada Jandarma Genel Komutanlığı da yaşanan olay ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"04 Temmuz 2012 günü saat 11.30 sıralarında, Jandarma Genel Komutanlığı nizamiyesi önüne sivil kıyafetli olarak gelen ve Uzm.J.Çvş. olduğunu beyan eden bir şahıs, bir elinde tabancası, diğer elinde benzin bidonu olduğu halde, bazı şahsi talepleri olduğunu ileri sürerek yetkililerle görüşmek istemiştir. Bu esnada, havaya iki el ateş eden şahsın, Ankara Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli olduğu, psikolojik sorunları nedeniyle tedavisinin sürdüğü ve hava değişiminde bulunduğu tespit edilmiştir. Söz konusu şahıs, saat 11.50 civarında yakalanarak gözetim altına alınmıştır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
emireri özel padişahınla ülkeyi orduyu ne hale soktunuz allah sizi bildiği gibi etsin bu mübarek günde bunu diliyorum.
merak ettim bu kadar sıkıntıya neden girdi...
polis intihar ediyor asker elinde silah eylem yapıyor..insanları mahvettiniz..yem olarak kullnılmaktan onlarda yoruldu artık...yandaş basın milleti uyutmak için polis asker diye haber yapıpn duruyor..adamların ne şartlarda çalıştığını yazmayn ama..siz rahat uyurken onlar sokaklardalar..onlar olmasa kızınız bacınız ananız nerelerde olur acaba..Allah yardımcısı olsun polisinde askerinde
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın