SPOR

Göztepe hakem kararlarında standart istiyor

Göztepe Başkanvekili Talat Papatya, birbirine benzer pozisyonların maçlara ve hakemlere göre farklı yorumlandığını belirterek "Kuralların artık bir standardının olmasını istiyoruz. Sadece futbolun konuşulduğu bir futbol ortamının oluşması en büyük arzumuz" ifadesini kullandı.

Göztepe hakem kararlarında standart istiyor

Talat Papatya yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'deki futbol karşılaşmalarında skorları, takımların performanslarından çok hakem kararlarının belirlediği yönünde bir algı oluşmaya başladığını belirtti.

Bunun Türk futbolu adına kaygı verici olduğunu vurgulayan Papatya, şunları kaydetti:

"Yeni Malatyaspor ile oynadığımız karşılaşmada yapılan hakem hatalarını sadece Göztepe olarak biz gündeme getirmiyoruz. Dün spor kamuoyu Göztepe aleyhine yapılan hatalardan bahsetti. Özellikle penaltı pozisyonunda tüm spor kamuoyu ve eski hakemler penaltı olmadığı görüşündeler. Hakem hocalarının derslerde özellikle üstünde durduğu beklenmedik top tanımının karşılığı bu pozisyondur. Birbirine benzer pozisyonlar maçlara ve hakemlere göre farklı yorumlanıyor. Kuralların artık bir standardının olmasını istiyoruz. Sadece futbolun konuşulduğu bir futbol ortamının oluşması en büyük arzumuz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
geçen hafta trabzon maçında ses yoktu göztepe de bu hafta konuşuyor ????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler