YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

GÜNCELLEME - İstanbul Boğazı arıza yapan gemi nedeniyle çift yönlü trafiğe kapatıldı

''SPARTA'' isimli gemi kurtarılarak emniyetle demirletildi GEMİNİN KURTARILDIĞI BİLGİSİ EKLENDİ

İSTANBUL (AA) - İstanbul Boğazı, Mısır'dan Bulgaristan'a seyir halindeyken Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıklarında makine arızası yapan gemi nedeniyle çift yönlü trafiğe kapatıldı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Mısır’dan Bulgaristan’a seyir halindeyken Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıklarında makine arızası yaşayan 134 metre boyundaki SPARTA isimli gemiye, kılavuz kaptanımız ile Kurtarma-12 ve Nazım Tur römorkörlerimiz yönlendirilerek müdahaleye başlanıldı." ifadelerine yer verildi.

Arıza nedeniyle İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alındı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan ikinci açıklamada, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi koordinasyonunda kılavuz kaptan ile Kurtarma-12 ve Nazım Tur römorkörleri refakatinde ''SPARTA'' isimli geminin Türkeli Demir Sahası'na emniyetle demirletildiği duyuruldu.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler