Hastalık Haberleri

Sakın önemsiz görmeyin! Diş eti kanaması riskli hastalık hakkında uyarı veriyor

Dişlerin bakımının ve hastalıklarının aksatılması sadece görünümü ve değil çeşitli hastalıkları da etkiliyor. Sık sık yaşanan diş eti problemleri istenmeyen durumlara neden olabiliyor. Uzmanlar göz ardı edilen diş eti kanamalarının ciddi bir hastalığın belirtisi olabileceğini söyleyerek riske karşı uyarıyor.

Haber 18-03-23 09:39

Hemen kontrol edin! Parmaklarda ortaya çıkan önemli kanser belirtisi

Kanser çağımızın tehlikeli hastalıkları arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan kanserin zararlı etkilerinden korunmak için erken teşhis ve doğru tedavi büyük önem taşıyor. Kanserin az bilinen belirtileri bu hastalığın erken teşhis edilmesini sağlayabiliyor. Uzmanlar parmaklarda ortaya çıkan kanser belirtisine karşı dikkat etmeniz gerektiğini paylaşıyor.

Haber 17-03-23 17:15

Uzmanlar uyardı! Geceleri kendinize yaptığınız en büyük kötülük... Ölümcül sonuçlara yol açıyor

Yaşam alışkanlıkları vücut sisteminin değişmesine ve çeşitli hastalıkların gelişmesine neden olabiliyor. Fark etmeden yaptığımız birçok alışkanlık çok ciddi hastalıkların riskini artırıyor. Uzmanlar geceleri yapılan bir davranış hakkında acil uyarı vererek bu davranışın kalp krizi, felç gibi hastalıkların riskini artıran ölümcül hastalığa neden olabileceğini paylaştı.

Haber 17-03-23 09:10

Her yıl milyonlarca kişinin ölümüne sebep oluyor! Yol açtığı hastalıklar saymakla bitmiyor

Günlük hayatta tüketilen birçok yiyecek sağlığı doğrudan etkisi altına alıyor. Zararlarını fark etmeden sıklıkla tükettiğimiz yiyecekler tehlikeli hastalıklara yol açabiliyor. Uzmanlar her mutfakta bulunan bir baharatın aşırı tüketiminin milyonlarca kişinin ölümüne sebep olduğunu belirterek bu baharatın yarattığı riskler hakkında uyarıyor.

Haber 14-03-23 10:33

Diğer Haber Etiketleri

sırt ağrısı tifo tümör uykusuzluk virüs Aktar Doktor Kuaför Model Tıp youtube deprem yumurta kemik suyu Oruç peynir portakal tarçın zencefil zerdeçal kan şekeri kolesterol saç dökülmesi seks kişilik testi penis adet akciğer kanseri alzheimer Bağışıklık Sistemi baş ağrısı cilt kanseri demans diş eti kanaması diyabet enfeksiyon felç grip hipersomnia inme (beyin krizi) ishal kalp krizi kanser kızamık kist kolera kusma melanom menenjit mide kanseri nezle otizm polikistik over sendromu raşitizm reflü Akciğer‎ Beyin Göz Aşı çikolata OnlyFans kahve uyuz D vitamini diyet sütyen kahvaltı tedavi Müge Anlı ile Tatlı Sert meme büyütme tuz çocuk asit tuvalet antibiyotik genetik Bakteri meme küçültme Aşı karşıtlığı ekmek kalp hastalıkları göz hastalıkları kaşıntı su uyku balkabağı saç kurutma makinesi parmak kış hastane Sakatlık ameliyat tiroid baharat temizlik sinek şeker Canan Karatay hirsutizm erişte bebek Osteoporoz (Kemik Erimesi) bitki çayı ilaç Ağrı kemik suyu tarifi Dünya Bella Thorne Yumurtalık Avustralya Hindistan Kuzey Kore Türkiye nişasta Sebze adam alara arter anne aralıklı oruç aralıklı oruç diyeti araştırma ayak b12 b12 eksikliği bağışıklık bağışıklık güçlendirici yiyecekler bağışıklık güçlendirme bağışıklık sistemi güçlendiren besinler bağışıklık sistemini güçlendiren bağışıklık sistemini güçlendiren besinler bağışıklık sistemini güçlendirme belirti bilim bitki diş diş eti diş eti kanaması neden olur çomak çomak parmak covid boy bulaşıcı hastalıklar d vitamin d vitamini eksikligi d vitamini içeren besinler dejenerasyon diyabet hastalığı diz ağrısı en güçlü bağışıklık güçlendirici estetik ezine peyniri gece enfeksiyon hastalıkları erkek farkındalık fay hattı felç belirtileri göğüs görünüm hamile hasar hasta japon jilet kabus kadın kahverengi göz kan grubu güzellik işaret isim ilik ibni sina ikiz ikizler hijyen homa hücre kanıt fiyat koronavirüs kış ayları kızamık aşısı koca kolera hastalığı kolera nedir kolera salgını kontrol mavi göz mon reflü belirtileri risk saç sağlıklı sahra sakal salgın ölüm organ osteoporoz otizm neden olur otizm nedir noodle özellikleri prof dr canan karatay türk tehlike teşhis tespit sodyum tıraş toplum penis büyütme plan polikistik over ibn-i sina saç beyazlaması turunçgiller üçüzler yiyecek yorgun yüksek zarar uyarı uyumak uyuyan güzel uzman uzun uzuv vatandaş vitiligo hastalığı yapıştırıcı yara yardım yaş deprem bölgeleri bağışıklık sistemi nasıl güçlenir doğal balıklar isimleri eo sırt uykuda konuşmak diz ağrısı nasıl geçer erken yaşta saç beyazlaması zihin cinsi ıslak saç modeli saç beyazlaması neden olur

Hastalık

Hastalık Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hastalık Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Her yıl milyonlarca kişinin ölümüne sebep oluyor! Yol açtığı hastalıklar saymakla bitmiyor

Yediğimiz yiyecekler sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Sağlıklı olduğu düşünülerek tüketilen birçok yiyeceğin oldukça zararlı etkileri bulunuyor. Her mutfakta bulunan bir baharatın çok tehlikeli durumlara sebep olduğu paylaşıldı. Ciddi sağlık sorunlarına neden olan bu baharatın tüketimi hakkında bilinçlenmek hayati önem taşıyor.

Haber 14-03-23 10:21

Prof. Dr. Canan Karatay'dan uyarı: Mutfağınızda varsa hemen çöpe atın! Hastalık ve bakteri saçıyor

Prof. Dr. Canan Karatay sağlık konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor. Karatay, ev hanımlarını uyararak mutfağa sokulmaması gereken, varsa sürekli yenilenmesi gerektiği o üründen bahsederek bakteri ve hastalık saçtığını dile getirdi.

Haber 10-03-23 09:18

Antibiyotik kullanımına dikkat! 5 yıl sonra enfeksiyona bağlı ölümler artabilir

Bilinçsizce kullanılan ilaçlar birçok yan etkiye sebep olabiliyor. Toplumda en ufak hastalıkta kullanılan antibiyotiklerin sağlık için oluşturduğu riskler hakkında uyarılarda bulunuluyor. Uzmanlar 5 yıl sonra artabilecek ölüm oranlarında antibiyotiğe karşı uyarıyor.

Haber 07-03-23 17:26

Jilet kullanmaktan vazgeçen 14 kadın vücutlarına olan sevgilerini paylaştılar! Kıllarını almayı bırakarak...

Kadınların vücutları üzerine yapılan baskılar arasında yer alan tüm vücuttaki tüylerin alınmış olması gerektiği düşüncesi oldukça rahatsız edici olabiliyor. Vücut tüylerini almakla uğraşan kadınlar bu sürecin uzun sürmesinden yana şikayetlerini dile getiriyor. Vücudundaki ve yüzündeki tüyleri almayı bırakan 14 kadın tüylerini cesurca paylaşarak diğer kadınlara destek oluyor.

Kadin 07-03-23 16:24

19 yaşında ama her zaman 4 yaşında gibi görünecek! Dünyada bunu yaşayan tek kişi...Yabancılar tarafından taciz ediliyor!

Doğuştan gelen hastalıklar görünümde değişikliklere sebep olabiliyor. Bu değişiklik oldukça fazla soruna yol açabiliyor. 19 yaşındaki Dannia Shabbir, Dünyada sadece onda bulunan hastalığı nedeniyle 4 yaşında gibi görünüyor. Dannia ve ailesi bu hastalığın yarattığı sorunları paylaşarak farkındalık yaratıyor.

Haber 07-03-23 14:09

Deprem sonrası yaşanan uyku bozukluklarına dikkat! Önlem alınmazsa tehlikeli hastalıklara yol açabilir

Yaşanan depremler psikolojik olarak sadece depremden etkilenen bölgeleri değil tüm yurdu etkisi altına aldı. Birçok vatandaş deprem korkusu nedeniyle rahat bir şekilde uyuyamadığını paylaşıyor. Uzmanlar depremden sonra yaşanan uyku bozukluklarına müdahale edilmemesinin ciddi sorunlara neden olduğunu belirtiyor.

Haber 06-03-23 10:11

Gerçek uyuyan güzel hastalığına sahip! Dört gün boyunca aralıksız uyuyor...Hayatımı mahvediyor

Uyku birçok kişi için zamanımızı boşa harcadığımız bir vakit olarak görülse de vücudun en temel ihtiyaçları arasında üst sırada yer alıyor. Uykusuzluk kalp krizi, inme. kanser gibi hastalıkların risklerini artırıyor. Ancak fazla uyumak da sağlık açısından zararlar taşıyabiliyor. Kendini 'Gerçek Uyuyan Güzel' olarak adlandırılan bir kadın dört boyunca aralıksız uyuduğunu paylaşarak hastalığının etkilerini anlattı.

Haber 01-03-23 09:40

Bu kan grubuna sahip olanlar dikkat! Felç geçirme riskiniz daha fazla

Felç riskini artıran etkenler denildiğinde ilk akla sağlıksız yaşam koşulları, hareketsiz yaşam ve kullanılan ilaçlar geliyor. Ancak bizim değiştiremeyeceğimiz etkenler de felç riskini artırabiliyor. Yapılan araştırmalarda belirli kan grubuna sahip kişilerin felç riskinin daha yüksek olduğunu tespit edildi.

Haber 23-02-23 17:08

Soğuk havalarda hastalıklara teslim olmayın! Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek öneriler

Soğuk havaların etkisini göstermesiyle grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar da artıyor. Vücut direncinin kırılgan olduğu soğuk havalarda hastalıklardan korunmak için bağışıklık sistemini güçlü tutmak gerekiyor. Birbirinden etkili yöntemlerle bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ister misiniz? İşte soğuk havalarda kolayca uygulayabileceğiniz beslenme ve takviye önerileri!

Haber 23-02-23 15:14

Severek yiyoruz ama şiddetli ataklara neden olabiliyor! Uzmanlar reflü riskine karşı uyarıyor

Yediğimiz yiyecekler ilk olarak mide sağlığımızı etkiliyor. En yaygın mide hastalıkları arasında yer alan reflü yenilen yiyecekler ile tetiklenebiliyor. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Kocaman, yaygın tüketilen bazı yiyeceklerin göğüste yanma hissini artırdığını paylaştı.

Haber 23-02-23 13:54

Zararlarını öğrenince asla ıslak saçla uyumayacaksınız! Öyle bir hastalığa neden oluyor ki...

Saç yıkama rutini oluşturmak saçların sağlığı için en gerekli olan işlemler arasında yer alıyor. Bu rutinin dışına çıkmak saçın aşırı yağlanmasına veya kurumasına sebep olabiliyor. Ancak saç yıkadıktan sonra saçı kurutmak çok daha önem taşıyor. Birçok kişi ıslak saçla uyuma hatasını yapıyor. Islak saçla uyumak çeşitli sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Kadin 23-02-23 11:03

Prof. Dr. Canan Karatay açıkladı: Her sabah tüketilirse ilaç yerine geçiyor! Tehlikeli hastalığın kesin çözümü

Kahvaltıda tüketilen yiyecekler sağlığımız için büyük önem taşıyor. Uzmanlar kahvaltıda tüketilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerektiğini savunuyor. Sağlıklı beslenme hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay her sabah tüketmeniz gereken ve tehlikeli hastalıkları önlemede başarılı sonuçlar sağlayan o gıdayı açıkladı.

Haber 23-02-23 09:12

Makrodaktili hastalığı nedir? El ve ayakta görülen bu belirtilerle başlıyor

Makrodaktili hastalığına dev parmak da deniliyor. El ve ayaklarda görülen bu hastalığın belirtilerine karşı bilinçli olmak gerekiyor. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündem olan Makrodaktili hastalığının ne olduğu ve semptomları merak ediliyor. Peki makrodaktili nedir ve belirtileri nelerdir?

Haber 21-02-23 11:57

Genetik diyerek geçiştirmeyin! Saç beyazlaması ciddi hastalığın belirtisi olabilir

Saç beyazlaması hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı problemler arasında bulunuyor. Saç beyazlamasının ileri yaşlarda görüldüğü düşünülse de erken yaşlarda da saç beyazlaması yaşanabiliyor. Saç beyazlamasına neden olan birçok faktör bulunuyor. Bu durum genellikle geçiştirilse de ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor.

Haber 20-02-23 13:38

Her şey baş ağrısıyla başladı! Beyninden yumruk büyüklüğünde tümör çıkartıldı

Vücutta ortaya çıkan tümörlere erken müdahale etmek hayat kurtarıyor. Tümörler vücutta bulunduğu yere göre farklı belirtiler gösterebiliyor. 14 yaşındaki bir çocuk yaşadığı belirtilerin ardından gittiği doktorda beyninde yumruk büyüklüğünde tümör olduğunu öğrendi.

Haber 17-02-23 09:04

Artan enfeksiyonlara karşı tuvalette alınacak önemli önlem! Deprem bölgeleri enfeksiyon riski altında

Kahramanmaraş merkezli depremde 10 il büyük hasar aldı. Bu hasar alan şehirlerde depremzedelerin enfeksiyon ve bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski oluştu. Deprem bölgesindeki yetersiz kaynakların enfeksiyona yol açtığı belirtilerek sahra tuvaleti gibi alınabilecek önlemler paylaşıldı.

Haber 16-02-23 10:08

İbn-i Sina binlerce yıl önceden uyarmış! 'Zelzel' tedbirleri gündem oldu

Deprem yüzyıllardır en büyük hasar bırakan doğal afet olarak görülüyor. Milyonlarca insanın ölümüne sebep olan depremin etkilerinden korunmak için çeşitli önlemler alınması gerekiyor. İslam alimi İbn-i Sina'nın 'Zelzel' olarak adlandırdığı deprem hakkında yüzyıllar önce önemli uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

Haber 15-02-23 10:55

Sakın bu şekilde içmeyin! Ölümcül hastalık riski giderek artıyor! Acilen önlem alınmalı

Depremin ardından vatandaşlar hem sağlık hem de psikolojik açıdan oldukça zorluk yaşıyorlar. Uzmanlar deprem alanlarında görülen yetersiz hijyen nedeniyle birçok salgın hastalığın yayılmaya başlayabileceğini belirtiyor. Giderek artan ishal vakalarında alınması gereken önlem paylaşıldı.

Haber 14-02-23 10:02

Deprem bölgesinde enfeksiyon riskine dikkat! Enfeksiyondan korunmak için alınması gereken önlemler

Deprem bölgesinde yaşanan birçok hastalık bulunuyor. Yetersiz kaynaklar ve hijyen eksikliği bulaşıcı hastalıkların salgın haline gelmesine neden olabilir. Enfeksiyon uzmanı deprem bölgesinde ortaya çıkabilecek enfeksiyon riskine karşı uyarılarda bulunarak alınması gereken önlemleri paylaştı.

Haber 11-02-23 13:08

Deprem bölgesinde kolera salgını riskine dikkat! Kolera nasıl bulaşır, korunmak için ne yapmak gerekir?

Depremin ardından bu bölgede yaşayan kişilerin çeşitli hastalık riskleri bulunuyor. Soğuk hava, hijyen eksikliği ve yetersiz beslenme nedeniyle birçok hastalık ortaya çıkabiliyor. Deprem bölgesinde kolera riskinden korunmak için dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunuyor.

Haber 10-02-23 10:30

Uykusuzluk çekenler dikkat! Bunu tüketmek hem uykusuzluğa birebir hem de tam bir hastalık savar!

Uykusuzluk son zamanlarda karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri. Özellikle gençlerde görülen uyku sorunu hayatlarını olumsuz etkiliyor. Kış aylarında yaşanan uykusuzluk hastalığa da davetiye çıkartıyor. İyi ve doğru beslenme, bu sorunları çözmenin en önemli aşaması. Balkabağı bu sorunların çözümünde üst sıralarda yer alıyor.

Haber 02-02-23 21:31

Göz renginize dikkat! Hangi hastalığa yatkın olduğunuzu belirliyor

Kan grubumuz, doğuştan gelen fiziksel özelliklerimiz gibi değiştiremediğimiz birçok etken hastalık risklerimizi belirleyebiliyor. Yapılan araştırmalar değiştiremeyeceğimiz göz renklerimizin birçok hastalığa olan yatkınlığımızı gösterdiğini tespit etti. İşte göz renginize göre yakalanma riskiniz olan hastalıklar...

Haber 02-02-23 09:37

Giderek artan kızamık vakaları endişe yarattı! Ölümcül salgın yeniden başlayabilir

Kızamık hastalığı özellikle çocuklarda görülen enfeksiyon hastalıkları arasında yer alıyor. Oldukça bulaşıcı olan kızamık hastalığında aşının önemi her fırsatta belirtiliyor. Giderek artan kızamık vakaları hakkında uyarılarda bulunan uzmanlar bu durumun ölümcül sonuçlar doğurabileceği konusunda uyarıyor.

Haber 01-02-23 11:54

Sakallarını almayı bırakarak vücuduyla barıştı! Yıllarca zorbalığa uğramıştı...

Kadınların vücudunda çıkan tüyler toplum tarafından oldukça yargılanıyor. Çeşitli hastalıklar nedeniyle artan tüyler nedeniyle birçok kadın ergenliğinden itibaren zorbalıklara maruz kalıyor. Sakallarını uzatmaya başlayan Gennevieve Vaillancourt, yaşadıklarını anlattı.

Kadin 29-01-23 16:44

Sakın önemsiz görmeyin! Tehlikeli hastalığın ilk belirtisi yıllar önce görülüyor

Tuvalette alışkanlıklarında yaşanan değişimler genellikle yanlış beslenme, hareketsiz yaşam ve stresten kaynaklanıyor. Ancak bazı durumlar ciddi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Yapılan araştırmalara Alzheimer hastalığının ilk belirtisi yıllar önce tuvalet alışkanlıklarındaki değişimlerle başlıyor.

Haber 27-01-23 16:45

Kuzey Kore'de gizemli hastalık paniği! Vakalar artıyor, sokağa çıkma yasağı getirildi

Kuzey Kore'de tespit edilemeyen solunum yolu hastalığı paniğe yol açtı. Vaka sayısındaki artışın önüne geçmek için başkent Pyongyang'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kuzey Korelilerin 5 gün süreyle geçerli olacak yasağının uzaması ihtimaline karşı gıda stoku yaptığı kaydedildi.

Haber 25-01-23 10:25

Sakın grip sanmayın! Önlem alınmazsa sakatlık ve ölüm riski çok yüksek

Artan grip ve nezle vakaları birçok hastalığın belirtileri ile karıştırılabiliyor. Özellikle çocuklarda görülen hastalıkların grip zannedilerek göz ardı edilmesi çok ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Uzmanlar kolayca bulaşan meningoensefalit hastalığının ölüm ve sakatlık riskleri hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 24-01-23 11:57

Kışın yaşanan en büyük sağlık sorunu: Eksikliği diyabete yol açıyor! En yüksek D vitamini içeren gıdalar

D vitamini vücudumuz için en önemli olan vitaminler arasında yer alıyor. D vitamini eksikliği çok ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Yazın güneş ışınları sayesinde fazla D vitamini eksikliği yaşanmasa da kış aylarında artan D vitamini eksikliği sağlığı tehdit ediyor. Ancak D vitamini içeren besinler ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Haber 24-01-23 09:08

Dünyanın en zararlı yiyeceklerinden! Severek yiyoruz ama kansere yol açıyor

Severek yediğimiz birçok yiyecek sağlığımız için büyük tehlike oluşturabiliyor. Uzmanlar kanser ve kalp hastalıkları gibi hastalıklara neden olan yiyecekler hakkında araştırmalar yapıyor. Yapılan araştırmalarda özellikle son yıllarda sıklıkla tüketilen o yiyeceğin kanserle bağlantılı olabileceği bulundu. Yiyeceğin içerisinde bulunan masum sandığımız birçok gıda büyük risk oluşturuyor.

Haber 23-01-23 14:41

Hastalıktan korunmak isteyenler aktara koşuyor! Şifa kaynağının fiyatı iki katı arttı

Kış aylarında artış gösteren grip ve nezle bu sene de tüm hızıyla yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Oldukça ağır geçen gripten korunmak isteyenler doğal kaynaklara yöneliyor. Son günlerde aktaran alınan şifa kaynağı baharatların satışı patlama yaşıyor.

Haber 23-01-23 11:43

Dikkat! Türkiye'de sayı giderek artıyor... Belirti göstermeden hızlıca bulaşıyor!

Uyuz en rahatsız eden hastalıklar arasında yer alıyor. Kaşıntının şiddeti uykusuzluğa yol açabiliyor. Uyuzun bulaşıcı bir hastalık olması vakaların gittikçe artmasına neden oluyor. Uzmanlar Türkiye'de görülen uyuz vakalarının her geçen sene daha fazla artması hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 23-01-23 10:02

39 yaşında 44 çocuğu olan kadın anlattıklarıyla şok ediyor! Her şey 13 yaşında başladı...

Uganda'da yaşayan Mariam Nabatanzi, çocuk sayısıyla sık sık gündem oluyor. Mariam'ın henüz 39 yaşındayken 44 çocuğa sahip olması duyanları şok ediyor. Mariam Nabatanzi, genetik hastalığı nedeniyle sürekli olarak doğuruyor.

Kadin 22-01-23 15:15

Bu kan grubuna sahipseniz en zeki sizsiniz! Kan grubunuza göre kişilik özellikleriniz

Araştırma sonuçlarına göre yayınlanan kişilik testleri oldukça ilgi çekici olabiliyor. Kan grubumuz da kişilik özelliklerimizi yansıtabiliyor. Japonya'da yapılan bir araştırma kan grubumuzun kişilik özelliklerimizi belirlediği tespit edildi. İşte kan grubuna göre en güçlü olan kişiler ve kişilik özellikleri...

Haber 20-01-23 10:02

Bugüne kadar yanlış biliyormuşuz! Kahvaltıyı bu şekilde yemek yaşamınızı 20 yıl uzatıyor

Güne kahvaltı yaparak başlamak tüm gün boyunca daha zinde hissetmemizi sağlıyor. Kahvaltının önemini her fırsatta belirtiliyor. Uzun yaşam hakkında açıklamalarda bulunan bir uzman belirli saatlerde yapılan kahvaltının çok tehlikeli hastalıklardan koruduğunu ve yaşamı 20 yıl uzatabildiğini açıkladı.

Haber 20-01-23 09:15

Pekmezi böyle tüketmek kansere neden oluyor! Mutfaktaki gizli tehlike

Kahvaltıların vazgeçilmezi pekmez içerisinde yüksek vitamin ve mineral bulunduruyor. Kemik ve diş sağlığından depresyona, tansiyondan bağırsak sağlığında pek çok faydası bulunan pekmez tam bir antioksidan kaynadığıdır. Pekmezin faydaları listesi uzayıp gidiyor. Peki ya zararları? Şifa niyetine yediğimiz pekmez, kanserojen olabilir mi?

Haber 19-01-23 20:23

Uzun boy sanıldığı kadar iyi değilmiş! Boy uzunluğunuz 6 ölümcül hastalık riskini artırıyor

Uzun boy birçok kişinin övündüğü fiziksel özellikleri arasında yer alıyor. Çocukluktan itibaren daha uzun olabilmek adına çeşitli sporlar yapılıyor ve boy uzatacak gıdalar tüketiliyor. Ancak yapılan araştırmalarda boy uzunluğunun 6 ölümcül kanser riskini artırabileceği bulundu.

Haber 18-01-23 16:08

Nadiren görülen hastalığı nedeniyle göğüslerinin büyümesi durmuyor! Kıvrımlı OnlyFans modelinin göğüsleri sadece 8 ayda...

Kadınlar göğüslerinin boyutu için çeşitli estetik operasyonlar yaptırıyorlar. Göğüslerinin daha büyük olmasını isteyenler göğüs büyütmek için uygun cerrahi işlemler yaptırıyor. Göğüslerinin hep büyük olmasını hayal eden OnlyFans modeli Pamelia'nın nadir görülen hastalığı nedeniyle göğüslerinin büyümesi durmuyor.

Kadin 17-01-23 09:26

Geceleri bu durumu yaşıyorsanız dikkat! Tehlikeli hastalığın ilk işareti... Hastaların yüzde 90'ı aynı belirtiyi yaşamış

Vücudumuzda, ruh halimizde, yemek yeme ve uyuma alışkanlıklarımızda görülen ufak değişimler genellikle göz ardı edilerek geçiştiriliyor. Ancak bu değişimler çok tehlikeli hastalıkların erken uyarı işareti olabiliyor. Demansın önemli belirtilerinin uyku sırasında yaşandığı açıklandı. Hastaların yüzde 90'ı bu belirtiyi yaşamış.

Haber 16-01-23 09:15

Hastalığı nedeniyle yüzü zamanla erimeye başladı! Özgürce hareket edemiyorum

Dünya üzerinde çok farklı hastalıklar bulunuyor. Nadiren görülen bazı hastalıklar tüm görünümün ve yaşamın değişmesine neden olabiliyor. Govardhan Das'ın çok nadir görülen hastalığı nedeniyle yüzü erimeye başladı. Govardhan, yaşadığı zorlukları ve gördüğü acımasız tepkileri paylaştı.

Haber 13-01-23 08:52

Penis büyütme ilacının etkisini geçirmek için yapıştırıcı süren hurdacı hastanelik oldu

Penis boyu erkekler için oldukça büyük problemler yaratabiliyor. Ortalama penis boyuna sahip olan birçok erkek penisinin ufak olduğunu düşünüyor. Penis boyunu uzatmak için ilaç kullanan Musah Seidu yaşadığı problemleri yapıştırıcıyla çözmek isteyince hastanelik oldu.

Haber 12-01-23 15:14

Sağlığınızı bilerek tehlikeye atmayın! Yumurtayı bu şekilde yemek kalp sağlığının en büyük düşmanı

Kahvaltıda yenilen yiyecekler tüm günümüzü etkilediği gibi vücudumuzda kalıcı etkilere de sebep olabiliyor. Uzmanlar kahvaltı öğününün atlanmamasını ve kahvaltıda sağlıklı beslenmeniz gerektiğini belirtiyor. Ancak oldukça faydalı olmasıyla bilinen yumurtayı yanlış şekilde tüketmek çok tehlikeli hastalıklara neden olabiliyor.

Haber 12-01-23 14:31

Diz ağrısı yaşıyorsanız sakın zaman kaybetmeyin! 5 ay içerisinde ölümcül olabiliyor

Vücudun belirli bölümlerinde yaşanan ağrılar genellikle göz ardı ediliyor. Genellikle oturuş ve duruş bozukluğu nedeniyle kaynaklanan bu ağrıların uzun süre boyunca geçmemesi çok ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. Uzmanlar diz ağrılarının beş ay içerisinde ölümcül olabilen hastalığın belirtisi olduğunu belirtiyor.

Haber 11-01-23 14:35

Prof. Dr. Canan Karatay'ın favori karışımı! Hastalıklara karşı zırh gibi koruyor, ömrünüze ömür katıyor

Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı açıklamalar ve verdiği tariflerle sık sık gündeme geliyor. Kendi Youtube kanalında sağlıklı yaşam üzerine içerikler paylaşan Karatay, yaz-kış her sabah tükettiği karışımı açıkladı. Bu karışımın vücudu kış hastalıklarına karşı zırh gibi koruduğu biliniyor.

Haber 10-01-23 09:03

Genç kadın vücudundaki tüyler nedeniyle ağır yorumlara maruz kaldı! Her şey 8 yaşında başladı...

İstenmeyen tüyler kadınların baş belası olarak görülüyor. Çocukluktan itibaren ağır eleştirilere maruz kalan kadınlar çok küçük yaşlarda istenmeyen tüylerden kurtulmak için zararlı işlemler yapabiliyor. Üstelik istenmeyen tüylere sebep olan hastalıklar kadınların psikolojisini etkileyebiliyor. Hirsutizm hastası Samantha Allen, aldığı ağır yorumları paylaşarak bu durumla savaşan diğer kadınlara destek oldu.

Kadin 09-01-23 10:34

Tıp dünyasında 'çığır açan' gelişme: Hastalığı tek bir saç teliyle tespit ediyor

Hastalıkları erken teşhis etmek hastalığın tedavi sürecinin çok daha etkili ve iyi olmasını sağlayabiliyor. Tıp dünyası hastalıkları daha erken teşhis etmek için çeşitli uygulamalar deniyor. Son yapılan açıklamalara göre tek bir saç teliyle geç fark edilen hastalığı tespit etmek mümkün olabiliyor.

Haber 08-01-23 13:58