Sünnetçi Haberleri

Sünnet için hangi yaş uygun? Sünnet ne zaman yaptırılmalı? Sünnet çocuklara nasıl anlatılmalı?

Çocuklarda sünnetin 0-6 ay arasında yapılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, bu zaman diliminde yapılamıyorsa 6 yaştan sonraya bırakılmasını öneriyor.

Kadin 25-06-21 17:01

Görme güçlüğü çeken kaçak sünnetçide muayene olmak için dakikalarca sıra bekliyorlar

Adana'da Suriye uyruklu N.G.'nin açtığı kaçak muayenehanede hasta tedavi ederek çocukları sünnet ettiği öğrenildi. Zabıta ve polis ekipleri tarafından suç üstü yakalanan N.G.'nin görme güçlüğü çektiği de belirlendi. Seyhan ilçesindeki kaçak muayenehane belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Haber 02-03-21 11:59

Kadın sünneti nedir? Hangi ülkelerde kadın sünneti yapılıyor? Kadın sünnetinde hangi yöntemler izleniyor?

Ülkemizde erkeklerin sünnet olması bilinen bir gelenektir. Hatta bu sünnet merasimi çoğu zaman düğünlerle kutlanan bir eğlenceye dönüşür. Peki kadınların sünnet olduğunu hiç duydunuz mu? Eğer bu nasıl oluyor diyorsanız işte karşınızda kadın sünnetine dair merak edilen detaylar...

Trend 09-02-21 11:54

Sünnetçi Kemal Özkan'ın cenazesi toprağa verildi

Türkiye'nin en ünlü sünnetçisi olarak bilinen Kemal Özkan'ın cenazesi toprağa verildi.

Haber 09-04-14 16:39

Diğer Haber Etiketleri

Sünnetçi

Sünnetçi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sünnetçi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sünnetçiler tarih oluyor

Meclis'e gönderilen torba yasa tasarısında sağlıkla ilgili dikkat çekici düzenlemeler var: 2015'ten itibaren sünneti sadece doktorlar yapacak.

Haber 21-06-13 11:43

Çiçek'i hükümet sünnetçisi olarak gönderelim

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kürt sorununun çözümü için hükümetin atacağı ilk adımın Cemil Çiçek'i susturmak olduğunu söyledi.

Haber 22-08-10 13:55

Uzman isim uyardı: Sünneti mutlaka cerrahi yöntemlerle yaptırın

Kırıkkale Özel Hayat Polikliniği doktorlarından Yaşar Peker, çocuğunu sünnet ettireceklere bazı tavsiyelerde bulundu.

Haber 15-08-05 19:17

Uzman isim açıkladı: 2 yaşından itibaren sünnet uygundur

Yaz mevsimiyle birlikte, erkekliğe ilk adım olarak bilinen ve birçok çocuğun korkulu rüyası sünnet kampanyaları birbirini izliyor.

Haber 12-08-05 14:41

Uzmanlardan sünnet uyarısı: Ortamın hijyenik olmasına dikkat edin

Uzmanlar, sünnet çağına gelen çocukların, hijyenik ortamda sünnet edilmeleri gerektiği konusunda aileleri uyardı.

Haber 30-07-05 13:00

Ehliyetsiz sünnetçilere dikkat! Hala ilkel yöntemler kullanılıyor

Özelikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hala ilkel yöntemlerle yapılan sünnetler, risk oluşturuyor. Diyarbakır Devlet Hastanesi Üroloji Doktoru Vehbi Kılıç, hala sünnetleri jilet, tütün ve sigara külü kullanarak yapanlar olduğuna dikkat çekerek, ebeveynleri uyardı.

Haber 29-07-05 10:14

Psikiyatrist gözüyle sünnet! Çocuklar kaç yaşında sünnet olmalı?

Sünnetin sağlık bakımından bir çok faydasının olduğu belirtilerek ailelerin çocuklarını her yaşta sünnet ettirebilecekleri bildirildi. Psikiyatri uzmanı Doç. Dr. Sefa Saygılı, Türkiye'de aileler için erkek çocukların sünnet olmasının çok büyük bir gurur olduğunu belirterek, "Akrabalar toplanır, eğlence ve törenler düzenlenir ve çocukların 'erkekliğe ilk adım' atmaları kutlanır" dedi.

Haber 20-07-05 13:18

Sünnet konusunda bilinmesi gerekenler! Sünnet nedir, nasıl yapılır?

Sünnet penisin uç kısmını saran, tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin belirli şekil ve uzunlukta cerrahi yolla kesilerek alınması ve penis uç kısmın açığa çıkarılması işlemidir.

Haber 22-06-05 03:40

Anne ve babalar dikkat! Sünnet için doğru yaşı seçin

Anne ve babalar, sünnet yaşı konusunda genellikle kararsız kalıyor. Son zamanlarda ise birçok aile, yeni doğan döneminde sünnet yaptırmayı tercih ediyor. Ancak, bu kadar erken yaşta sünnet yaptırmanın getirdiği olumlu ve olumsuz yönler var. Sünnetin sosyal boyutunu çocukların yaşayamaması ve operasyon sonrasında bölgenin bakımında titiz davranılmasının ihmal edilmesi gibi sakıncalar, erken yaşta sünnet yaptırmanın olumsuzlukları arasında yer alıyor.

Haber 31-05-05 09:43

Sünnette ideal yaş ilk 6 ay

Gaziantep Çocuk Hastanesi Başhekim Yardımcısı Çocuk Cerrahi Uzmanı Dr. Lütfi Dağdönderen, sünnetin her mevsimde yapılabileceği gibi en ideal yaşın 6 aya kadar olduğunu bildirdi.

Haber 21-04-05 12:00