SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan Beşiktaş'a gönderme! 'İsteseydik alırdık' diyerek Erick Pulgar transferini açıkladı

İçerik devam ediyor

Son dakika Galatasaray haberleri: Galatasaray Başkanı Burak Elmas, canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Gomis ve Pena'dan sonra Şilili orta saha oyuncusu Erick Pulgar'ın da transfer edildiğini ifade eden Burak Elmas, Gedson Fernandes konusuyla ilgili de 'Eğer isteseydik sözleşme imzalardık. Benim telefonuma dünden beri küfürlü ve hakaretli mesajlar geliyor' dedi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Gedson Fernandes transferinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından eleştirilere yanıt verdi. Gomis ve Pulgar transferlerinin bittiğini ifade eden Burak Elmas 'Öncelikle ihtiyaçlarımızı giderdik. Yabancı sınırı diye bir gerçek var. Gelecek sezonu da düşündük. İsteseydik Gedson Fernandes'i transfer ederdik' dedi.

TRANSFERİ AÇIKLADI

FKlXXtvWUAM4EyF

Burak Elmas, "6 numara eksiğimizi Pulgar'ı alarak kapattık. Şilili oyuncu için herhangi bir ödeme yapmadık. Milli takım dönüşü Erick Pulgar kadromuza katılacak." ifadelerini kullandı.

"İSTESEYDİK GEDSON'U ALIRDIK"

FKlYagGWUAIcSrF

Burak Elmas, "Gedson'un menajerinin bize ulaşmaya çalışmasına gerek yok. Biz istediğimiz menajere ulaşırız zaten. Gedson, görüştüğümüz oyunculardan biriydi. Gedson, taraftarın çok sevdiği genç bir yıldız adayı fakat bu kadro planlaması ve yabancı kuralında, öncelikli ihtiyacımız olan noktalara yöneldik. Gedson'u istesek alırdık.Benim telefonuma dünden beri küfürlü ve hakaretli mesajlar geliyor. Önceliğimiz değildi. Benfica, iki sezon için bizden 1 milyon Euro'luk bir kira ücreti istedi. Onun üstüne de 7.5 milyon Euro'luk bir satın alma opsiyonu istediler. 10 milyon Euro'luk teklif gelirse, oyuncunun gitme hakkı vardı." dedi.

BARTUĞ ELMAZ AÇIKLAMASI

kapak_120038

Burak Elmas, "Bartuğ, ciddi anlamda yatırım yaptığımız bir oyuncu. Onun kontratı son seneye bırakılmamalıydı. Menajerler, yetenekli altyapı oyuncularına musallat oluyorlar, ufak bir komisyon almak için. Bartuğ Elmaz ve babasıyla görüştük. Burada kalmak istemedi. Galatasaray tesislerinde kalıyor, yemek yiyor. Galatasaray'ı istemeyen oyuncu, Galatasaray'da kalamaz. Bir liste yapıyoruz, bu listedeki menajerlerle çalışanlar, Galatasaray'da oynamayacak.." açıklamasını yaptı.

"GALATASARAY, NORMAL BİR ZAMANDAN GEÇMİYOR"

FKlZo2uXwAIAaTy

Burak Elmas, "Menajerlerle çalışan 10-15 sosyal medya hesabının Galatasaray'ın geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz. Bu menajerler istediklerin oyuncuların alınması için sosyal medyada bazı hesapları yönlendiriyor. Galatasaray, normal bir zamandan geçmiyor. Galatasaray'ın geleceğini kuvvetli bir gelecek olarak kurma ve maddi - manevi tehlikeden kurtarma mücadelesi veriyoruz." dedi.

"GÖRDÜK Kİ NEZAKET, YANLIŞ ANLAŞILIYOR"

440745

Burak Elmas, "Menajerlik müessesiyle ilgili çok duyum ve dedikodu var. İşini düzgün yapanlar da var muhakkak ki. Bu dedikoduların eğer herhangi birinde bir ispat varsa, gelsinler. Kendi yönetim kurulum dahil olmak üzere, hepsi üstünde suç duyurusunda bulunmayı, denetleme kuruluna denetleme yetkisi vermeyi taahhüt ediyorum. İtibar suikasti üstünden Galatasaray'ın geleceğini kurma teşebbüsünü bıraksınlar. Gördük ki nezaket, yanlış anlaşılıyor." ifadelerini kullandı.

"GOMIS, GALATASARAY'I ÇOK SEVİYOR"

0x0-son-dakika-taraftarin-istedigi-oldu-ve-bafetimbi-gomis-yeniden-galatasarayda-iste-anlasmanin-detaylari-1643556516435

Gomis transferi için konuşan Elmas, "Gomis, Galatasaray'ı çok seviyor. Burada bitmemiş bir işi olduğunu söyledi. Takıma çok pozitif etki yapabilecek bir oyuncu. Bununla birlikte, üç transfer gerçekleştirdik." dedi.

"LİG SIRASINI KABULLENEMEYİZ"

FKlZvdeXEAcsEQ4

Burak Elmas, "Mevcut yabancı hakkında dolayı sıkıntıdayız. Önümüzdeki sezon 14 yabancı sayısı 12'ye düşecek. Tüm her şeyi düşünüyoruz. Takımımızın eksiklerinin giderilmesi gerekiyor. Yeni hocayla geniş bir çalışma yaptık. Galatasaray için öncelikli ihtiyaçları belirledik. Lig sıralamasını kabullenemeyiz. Ama buradan güçlü çıkacağız." açıklamasını yaptı.

MUSLERA'NIN SAKATLIĞI

DXERrIoX4AAl-aX

Muslera'nın sakatlığı hakkında konuşan Elmas, "Muslera'nın sakatlığı sonrası kaleciye ihtiyacımız vardı. 3-4 kaleciyle görüştük ve sezon sonuna kadar mümkünse maliyeti olmaması önemliydi. Gelen kaleci Muslera'nın iyileştikten sonra arkasında durmayı kabul edecekti. Giresunspor Okan'ı geri vermek istemedi. Biz de en sonda Inaki Pena ile anlaştık. Barcelona'dan pozitif referans aldığımız bir transfer oldu." dedi.

"TARAFTARLARDAN DESTEK İSTEDİ"

FKlbg7UWYAMWaOy

Burak Elmas, "Hepimiz yeni Metin Oktay arıyoruz, onun yeri dolmadı. Metin Oktay'ı örnek alan genç oyuncularımızı kadromuza katacağımız, onun ruhunu yaşatacağımız bir Galatasaray istiyoruz. Galatasaray'ın oyuncularının en büyük gücü taraftar desteğidir. Yönetimi, başkanı eleştirebilirler ancak takıma son ana kadar destek vermelerini önemle rica ediyorum. Taraftarlık, armanın peşinde koşmayı gerektirir." diyerek sözlerini noktaladı.

Euro 2024 Canlı Skor


En Çok Aranan Haberler