SPOR

Hasan Ali Kaldırım 6 ay çatlak burunla oynamış

Fenerbahçe yönetiminin sözleşmesi sona eren Hasan Ali Kaldırım ile 3 yıllık sözleşme imzalamasında oyuncunun sakat olmasına rağmen ameliyat olmayıp maçlara çıktığı olduğu belirtildi.

Hasan Ali Kaldırım 6 ay çatlak burunla oynamış

Fenerbahçe'nin milli sol beki Hasan Ali Kaldırım, önceki gün 3 yıllık sözleşme uzatarak kulübünde kaldı. Ligin bitimiyle serbest oyuncu konumuna düşen Hasan Ali'nin, Ocak ayının başından bu yana yaşadığı büyük sakatlık problemine rağmen sahada olmaktan vazgeçmemesi, yönetimin oyuncuyu kadroda tutmasında önemli etkenlerden biri oldu. Hasan Ali'nin idmana dahi çıkmaktan imtina eden bazı yıldızlara örnek olacak bir hikayesi var. Geçen sezonun devre arasına doğru oynanan maçta girdiği ikili mücadele sonunda Hasan'ın burnunda çatlak oluştu. Doktorlar, nefes almakta dahi zorlanan oyuncuya derhal ameliyat olmasını önerdiler. Ancak o, "Kritik dönemde takımdan ayrı kalmak istemiyorum" diyerek ameliyatın tarihini erteledi.

ALDIĞI DARBELERLE ÇOK KAN YUTTU

Hasan Ali, Ocakta ameliyat olsaydı takıma Şubat sonu dönebilecekti. Fenerbahçe'nin kritik maçlarında takımla birlikte olamayacaktı. Takımdan ayrı kalmamak adına fedakarlık yaptı. Ama bu süreçte ciddi sağlık sorunları yaşadı. Çatlak burunla çıktığı maçlarda aldığı darbeler sonrasıgenzine kan gitti, 6 ay boyunca daha ağır sakatlık riskiyle karşı karşıyaydı. Sezonu bu şekilde tamamlayan Hasan Ali geçtiğimiz günlerde burun ameliyatı oldu.

45 DAKİKALIK AMELİYAT 1.5 SAAT SÜRDÜ

Operasyon esnasında oyuncunun burun duvarının paramparça olduğu ortaya çıktı. Doktorlar bu nedenle ameliyatta daha fazla dikiş atmak zorunda kaldı. Normalde 45 dakika süren operasyon tam 1.5 saat sürdü. Ve Hasan Ali sağlığına kavuştu. Fenerbahçe yönetimi, Hasan Ali'nin fedakarlığını unutmadı. Son 2 yılda takımda en çok süre alan oyunculardan biri olan milli sol bekle yapılan görüşmeler esnasında, formaya olan bağlılık göz önünde bulunduruldu. Hasan, şimdi ameliyat sonrası iyileşme sürecinde ve kampı bekliyor. Milli oyuncu, çalışmalara kontrollü başlayıp, yeni sezona yüzde 100 hazır olacak.

GARANTİ ÜCRET ARTTI PRİMLERİ AZALTILDI

Fenerbahçe ile Hasan Ali Kaldırım arasında yapılan 3 yıllık sözleşmede çok büyük bir ücret artışı olmadı. Hasan'ın garanti ücreti artırılırken, 14 bin Euro olan maç başı parası, 'Puan başına 4 bin Euro' olarak düzeltildi. Bu da oyuncunun prim ücretinin yıllık 200 bin Euro civarında azalmasını sağladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
koskoca milli takımın kaldığı adama bak ligte topçu bitmiş bu oynuyo sol bekte bizim bakkal metin amca oynasa daha iyi valla. neyse geçmiş olsun hasanali
Aman, öpim de geçsin :)
lan uzatmayıpta napacak elinde başka topçumu var zaten her maç 11 de oynatmışsın adamı bide kovacakmısın.
BEN 40 YAŞINDAYIM BU ADAM DAHA CANLI HAREKETLİYİM ANLAMIYIORUM YAA 25 YAŞINDA ADAM BİLDİĞİN KAĞNI ULEN İNSNA BİRAZ ATİK OLUR BU BİR SALİH UÇAN İKİ O YÜZDEN BU ADAMALRLA FENERİN İŞİ ZOR
Çapkın hasan ali yanında en az 4 hatun olmadan mekana gitmezmiş ;)
@ysrgns seni kac sefer aldi yanina
@moussa.sow bizi yanına almaya ne cülmü yeter nede takımının ismi :)
İçin
eger dogruysa performansını etkiler daha iyi hasanı bekliyoruz o halde
kafadan mı
geçen halisahada arkadaş iyi bir orta kesti burnumla bi yapiştırdım topa aman tonrem
vay be vefakar adam...fenevin 4. olmasını engellemek için cok büyük fedekarlık yapmış.. :) :)
Diğer Haberler