SPOR

Hasan Ali'ye 2 maç ceza

PFDK, Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım'a 2 maç ceza verdi.

Hasan Ali'ye 2 maç ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), büyük tartışmalara yol açan Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım'ın Gaziantepspor maçında gördüğü kırmızı kart ile ilgili kararını verdi.

Kurul, hakem Serkan Tokat'ın 'bariz gol şansını engellemekten değil, ciddi faullü hareketten dolayı kırmızı kart gösterdim' diye rapor yazdığı Hasan Ali'ye 2 maç ceza verdi.

İşte o açıklama:

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı karar şöyle:

" FENERBAHÇE A.Ş.’nin, 06.12.2015 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR - FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişleri engellenmesine,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu HASAN ALİ KALDIRIM’ın, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler