SPOR

Holiganlar 'intikam alacağız' diye hazırlık yapmışlar!

Beşiktaş'ın Ukrayna deplasmanında Dinamo Kiev ile karşılaştığı Şampiyonlar Ligi maçına hem hakem rezaleti hem de maskeli, kamuflajlı holiganların Siyah-Beyazlı taraftarlara yönelik saldırıları ve polisin tutumu damgasını vurdu.

Holiganlar 'intikam alacağız' diye hazırlık yapmışlar!

Temsilcimiz Beşiktaş İskoç hakem Craig Thomson'ın skandal yönetimiyle damga vurduğu maçta Dinamo Kiev'e 6-0 mağlup oldu. Ukraynalı taraftarların Türk taraftalara yönelik saldırıları ve polisin engellememesi de büyük tepki çekti. Holiganlar, Siyah-Beyazlı taraftarlara saldırmak için adeta önceden hazırlık yapmış...

SOPALARLA BEŞİKTAŞ TARAFTARINA SALDIRDILAR

Dinamo Kiev-Beşiktaş maçı sırasında çıkan olaylarda bıçaklanarak yaralanan Beşiktaşlı bir taraftar yoğun bakıma alındı. Çanakkale'den Kiev'e giden Beşiktaş taraftarı Cünyet Gacan yaşananları şöyle anlattı: Önce Kiev taraftarlarından biri arkadaşımıza yumruk attı. Daha sonra gelenler yerdeki arkadaşı tekmelemeye başladı. Kurtararak başka bir bölüme geçtik. Bu sefer ellerinde sopalar olan başka bir grup geldi. İçlerinden birisi arkadaşımızı bıçakladı. Ambulans çağırmasını istediğimiz polis "Bu ülkeye gelmeseydiniz arkadaşınıza hiçbir şey olmazdı" dedi.

MAÇ ÖNCESİ DE MASKELİLER SALDIRDI

Deplasman için Kiev'e giden çok sayıda taraftar da maç öncesi saldırıya uğramış, onlarca kişi yaralanmıştı. Yüzleri maskeli, kamuflajlı kişilerin saldırısı sırasında yaralananların bazıları ilk tedavilerinden sonra maçı izleyemeden Türkiye'ye dönmüştü.


UKRAYNA BASININDA DİKKAT ÇEKEN YORUMLAR

Strana.ua sitesi ise Kiev caddelerinde yaşanan kavgaları değerlendirdi. Kiev emniyetinden kaynaklara dayandırılan habere göre, maçtan bir gün önce kent merkezinde Gulliver alışveriş merkezi civarında yaşanan kavgaya yaklaşık 100 Beşiktaş, 200 Dinamo Kiev taraftarı karıştı. Siteye bigi veren polis yetkilileri, kavganın nedeninin, iki takımın 28 Eylül'de karşı karşıya geldiği maç için İstanbul'a giden Dinamo Kievli taraftarların, Türk taraftarlar tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı yönündeki söylenti olduğunu öne sürdü.

MAÇTAN ÖNCE HAVALİMANINA GİDİP ATKIYA BASMIŞLAR

Sosyal medya ve forumlardaki mesajlaşmaları inceleyen site, "The Club", "Parni SS" adlı grupların, maçtan bir gün önce havalimanına giderek, Kiev'e gelen Beşiktaşlılara gözdağı vermeye başladığını yazdı. "Troublemakers ...Ultras Action" adlı sosyal medya hesabında yer alan fotoğrafta, Dinamo Kievli holiganların, 5 Aralık Pazartesi günü havalimanında Beşiktaş atkısının üzerine basarak poz verdikleri görülüyor. Dinamo Kiev taraftarlarının, İstanbul'da çıktığı öne sürülen olaylardan dolayı Beşiktaş taraftarlarından intikam almaya karar verdiği iddiasına yer verilen haberde, "Türk taraftarlar aslında agresiflik konusunda bir tek İngilizlerin gerisinde. Beşiktaş taraftarları maçlarda bıçak taşıyabiliyor. Ama Kiev'deki kavgada bu yönlerini göstermediler" denildi.

TÜRK RESTORANINA DA SALDIRMIŞLAR

Dinamo Kievli taraftarların bir Türk restoranının camlarını kırdığına, hemen yanındaki döviz bürosu ile kuaföre ve bazı otomobillere zarar verdiğine dikkati çeken site, olaylarda HTF, Praetorian Guard, Jotunheim, KCP, Rodiçi adlı grupların ve Harkov şehrinden gelen taraftarların da yer aldığı bilgisini aktardı.

UKRAYNA MEDYASI TÜRK TARAFTARLARI SUÇLADI!

Öte yandan Ukrayna medyasında yer alan haberlerde genelde olayların çıkış nedeni Beşiktaşlı taraftarların yaptıkları taşkınlıklar olarak gösterildi. Beşiktaş taraftarlarının maç günü kent merkezinde Dinamo Kiev bayrağı yaktığına dair görüntü haber bültenlerinde yer aldı.

GÖRGÜ TANIKLARI: KAMUFLAJLILAR SALDIRDI

Bazı görgü tanıkları ise, kamuflaj kıyafetli, yüzleri maskeli grupların Beşiktaşlıları provoke ederek, küçük gruplar halinde gezen Türk taraftarlara saldırdıklarını anlattı. Ukrayna basınında maç sırasında Beşiktaşlı taraftarların Kiev Olimpiyat Stadı'nda 300 koltuğu söktüğü ve 1 milyon grivnalık (yaklaşık 140 bin TL) hasara yol açtığı bildirildi. Kiev emniyeti, olaylarda 10 Türk vatandaşının yaralandığını duyurmuştu.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler