Huawei satışları yüzde 60 ile yüzde 40 arasında düşecek

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Amerika kısa süre önce Huawei’yi çeşitli nedenlerden ötürü kara listeye almıştı. Trump hükümetinin bu hamlesi sonrasında ABD merkezli pek çok şirket, Huawei’ye yaptırım uygulama kararı aldı.

Huawei satışları yüzde 60 ile yüzde 40 arasında düşecek

Bu konudaki ilk ciddi adım Google’dan gelmişti. Yazılım ve teknoloji dünyasının önde gelen ismi Huawei’nin Android lisansını iptal etti. Ardından Intel ve Qualcomm başta olmak üzere ARM, Broadcom ve Facebook gibi önemli şirketler de Çinli üreticiye yaptırım uygulayacaklarını açıkladılar.

Ardı ardına gelen bu haberler, ister istemez kullanıcılarda Huawei ürünlerine karşı bir ön yargının oluşmasına neden oldu. Peki önümüzdeki dönemde Huawei satışları bu yaptırımlardan nasıl etkilenecek?

Analistlerin tahminine göre, yakın vadede Huawei satışları yüzde 40 ile yüzde 60 oranında düşecek. Uzun vadede ise bu oran daha da artacak.

Hali hazırda Çinli üretici Samsung’un ardından dünyanın en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren 2. şirketi konumunda yer alıyordu. Eğer analistlerin tahminleri doğru çıkarsa, bu yıl içerisinde Huawei’nin ilk 5 içerisinde yer alması bile mucize olur. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Xiaomi Mi 9T Türkiye fiyatı belli oldu!


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bence türkiye de satış larını etkilemez.aksine satışları patlatır.
amerika yine herzamanki gibi zorbalığını ve ahlaksızlığını ortaya koydu. Hani ticaret serbestti hani demokrasi vardı? İşte demokrasinin üstünlüğün sadece amerikalı ve avrupalı şirketlerde olduğunu insanlarında aynı şekilde bunlar tarafından katagorize edildiğini ve her türlü terör kaynağınıın ana vatanının bu ülkeler olduğunu biliyoruz. Fakat bu kadar paralarının değerli olması onları ve firmalarını batıracaktır çünkü çin inanılmaz şekilde hem kaliteli hem ucuz malları ile kıyaslanamaz pazarı eline alacaktır. Yakında göreceğiz.
huwaei kazansa ne abd kazansa ne türkiye herzamnki gibi dışarıya bağımlı .. elbet abd de birgün o koltuktan inecek geçmişteki roma gibi osmanlı gibi sümerler gibi iskender gibi v.s
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler